Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

przemus1985

jak spuscic cały płyn z chlodnicy i wyczyscić układ

Recommended Posts

mam takie pytanko jak spuscic plyn z chlodnicy czy jest gdzies jakis kranik do spuszczania płynu

wiem ze to głupie ale ktos mi powiedział ze spuść płyn i nalej wody dodaj octu i rozgrzej auto do zagotowania sie wody i spuść wode i gotowe co wy na to

Please login or register to see this quote.

nie ma kraniku płyn spuszczasz z węża który jest najniżej zamontowany ale i tak nie uda ci się całego spuścić..

a po co chcesz czyścić masz jakieś problemy ??

mogłeś to w jednym temacie zawrzeć

Edited by Młody 91

wody destylowanej to raz

octu mozna ale po co

sa plyny do czyszczenia ukladu

w sytuacji dostania sie oleju (jak to ma miejsce w V6) dodaje sie np ludwika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i tak kilka razy a nie raz

niestety dosc mozolna praca

na forum juz o tym pisano

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

albo sciagasz chlodnice albo dmuchasz i wyleci ciut wiecej

no dziekuje bo ktos z moich znajomych piepszył ze jest kranik na chlodnicy

chce przepchac bo kurcze cos jest nie tak bo normalnie w kabinie słychac jak by gdzies woda sie przelewała albo cos takiego jak by bylo cos zapchane i raz mam ogrzewanie a raz nie mam albo jakos przepchac stało sie tak po spuszczeniu płynu i nalaniu nowego i tak otpowietrzałem po przez odkrecenie korka od wlewu płynu i zagrzanie sie auta arz do właczenia sie wetylatora tak mi powierział mechanik ze sie odpowietrza

w dieslach ponoc jest

Nie ma. Trzeba ściągnąć wąż. Temat wielokrotnie omawiany!

gdzies mi mignelo na forum ze jest korek spustowy w chlodnicy (nie kranik jak w domu przy zlewie)

dlatego napsialem ''ponoc'' bo go na oczy nie widzialem

W VB z silnikiem 2.0 16V układ odpowietrza się samoczynnie.

Przerabiałem to u siebie po zalaniu układu uszczelniaczem. Musiałem wymienić cały płyn przed zimą, bo po wyciekach i wiecznych dolewkach wody, płynu tam było nie wiele.

Jak dobrze pokombinujesz i się powyginasz to uda Ci się odpiąć dolny przewód na chłodnicy (od strony kierowcy). Zleci dość sporo, a resztę możesz wydmuchać odpalając silnik kilka razy na pare-parenaście sekund. Tylko pytanie czy w twoim przypadku jest to potrzebne?

Zamiast odpalania można zdjąć wężyk od wyrównawczego i tam dmuchać kompresorem.

Wysyłane z mojego Xperia Neo V za pomocą Tapatalk 2

co do czyszczenia układu ja użyłem raz metody poleconej przez znajomego -a czyściłem układ z takiego syfu po walnietej uszczelce ze nawet nagrzewnica była zapchana:

a mianowicie wielokrotnie zalewałem układ wrzątkiem z pokruszonymi tabletkami do zmywarki,rozpuszczało syf az miło,co prawda olej z wodą był tak zgestniały że i tak musiałem dmuchać silnym kompresorem ale przy zwykłym czyszczeniu sposób jak najbardziej sprawdzony

A nie lepiej zrobić tak jak mi zrobiono przy okazji wymiany oleju. Facet odkręcił korek od zbiorniczka i wsadził kawałek rurki i zakręcił swój korek. Potem wytworzył ciśnienie i przekręcił zawór. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby płyn tak szybko znalazł się w pojemniku obok. Sposób bardzo dobry ale trzeba mieć szczelny układ bo inaczej nie można wytworzyć ciśnienia.

dzieki wam panowie z całego serca a jeszcze pytanko czy przez nie trzymający termostat marznie sie w aucie

pomysl

skoro silnik sie nie dogrzewa przez otwarty termostat

to jak ma byc w kabinie ??

Po odpaleniu silnika po postoju np. po nocy tez slysze takie jakby przelewanie sie wody gdzies w aucie

Uslyszalem to niedawno jak nawiewy byly wylaczone,radio tez i bylo w miare cicho

Dobiega to z okolic schowka bo po jego otwarciu bylo bardziej slyszalne ale po jakis 2 minutach ustalo i tak jest zawsze na zimnym a ze plynu mi nie ubywa to chyba ma tak byc

zobacz czy nie masz za mało płynu - ja tak słyszę tylko jak miałem mało albo po wymianie płynu - jak się odpowietrza.

Oki, dzieki za info ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

marcinek dobrze pisze, ostatnio też takie pluskanie miałem jak opróżniłem zbiorniczek od płynu.

Co do spuszczenia wody, ktoś napisał sprężarką i dobrze napisał, z tym, ze ja przy wymianie płynu oprócz dmuchania w zbiorniczek, zdjąłem takze górny przewod idący od termostatu i z ciekawości dmuchnąłem, no i wyleciało z chłodnicy i to sporo. Ogolnie w warsztacie bez dmuchania powietrzem spucili mi 3 litry płynu, ja poprawilem ten wynik o jakieś 1,5-2l.

a panowie jesli chodzi o spuszczanie płynu i lanie nowego to nie spieszcie sie tak, bo w moim przypadku po takiej zabawie mam do roboty uszczelkę pod głowicą tak mi powiedział mechanik bo ucieka mi płyn i od czasu do czasu kopci na biało czy to jest napewno uszczelka

Chcę przepłukać układ chłodniczy przed wymianą płynu, z dostępych "płukaczy" wstępnie wybrałem ten

Please login or register to see this link.

Jak myślicie, nada się? Wydaje się prosty w użyciu, jedyny problem to dokładne wypłukanie starego płynu.