Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rafikpl123

Dziwne hamulce VB

Recommended Posts

Czesc!

mam taki problem ze kiedy jade moja Viki i wciskam pedał hamulca to czuje tak jak by jakis zgrzyt pod noga. Nie wystepuje to za kazdym razem hamowania ale nie wiem co to moze byc. Pomożcie

A przypadkiem Ci się ABS nie załącza??

ew krzywe tarcze

A masz ABS? popróbuj gdzieś na śliskiej nawierzchni wcisnąć hamulec do oporu jeśli będzie ci podnosić pedał i grzechotać i o to ci chodzi to ABS i tak ma być.

no własnie to sie dzieje na śliskiej kostce brukowej

Każda vb ma abs.

No to już wiesz o co chodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, wszystko jest ok

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzieki wielkie to juz bede sie mniej bał ;D

mi strasznie głośnie pracuje ABS jak sie załącza ,jest to dziwny dźwięk może go kiedyś nagram bo jest nie do opisania

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to też ma tak byc ?też macie głośni dźwięk ?

Edited by łukasz vectra B

Może masz mało płynu hamulcowego i pompa na półsucho chodzi?

Jeśli dzieje się tak na dobrej nawierzchni nawet po lekkim wciśnięciu hamulca to przeważnie powodem jest pęknięta zębatka. ABS kiedy pracuje to słychać go dość wyraźnie. Dla jednego będzie to głośno a dla drugiego nie. Gdyby pompa pracowała na półsucho to płynu musiało by brakować tyle że nie było by wcale hamulców

Please login or register to see this quote.

słychać właśnie głośno w sumie nie wiem czy to głośno bo nie mam rozeznania z innymi vectrami :)wiem że w WV transporterze słychać abs ale nie aż tak jak u mnie , ABS działa tylko jak jest ślisko na suchej lub mokrej nawierzchni nawet przy ostrym hamowaniu nie włącza sie abs bo jest przyczepność wiec zembatki są ok

W Vectrze dość głośny jest abs np. w porównaniu do a4 gdzie go nawet pod nogą dobrze nie czujesz. Ale tak ma być taka konstrukcja po prostu.

i do grzechotu dodad pulsowanie pedału hamulca...czyli wypisz wymaluj ABS

Witam mam pytanie troche z innej beczki teraz w zime jak jest w okolicach zera zauważyłem że hamulce gwałtownie łapią i słychać takie charakterystyczne jakby wycie ale po przejechaniu kilkunastu km. jak się rozgrzeją to już trzeba dużo wcześniej hamować bo już tak nie łapią .

czy to normalne w takich warunkach pogody??

witam ja mam podobne objawy jak nadusze delikatnie hamulec jest taki dzwiek jak by abs sie załanczał ale abs sie nie pali wymieniłem nowe tarcze i klocki i nadal to jest.jezdziłem tak troche czasu i teraz jest to jeszcze głosniej i zauważyłem ze jak jade na biegu i dodaje gaz to ok a jak puszcze gaz to zaczyna tez hałasowac czy to bedzie ta zebatka od ABS???? POMÓZCIE

Bo się nie pali

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Podczas hamowania nie zapala się kontrolka ABS

A co do ruszania to pewnie TC kontrola trakcji.....

TC było od 2.0 w górę, w 1.8 to na życzenie, więc wątpliwe, żeby miał TC.

a jak wymieniałeś tarcze to wymieniałaś zębatkę abs? moze się rozwaliła przeczytaj to

Na 100% pęknięta albo zabrudzona zębatka. Miałem tak samo

Witam ,dołącze sie . Ja mam taki przypadek ze jak hamuje gwałtownie CZASAMI mi sie włancza ABS na suchej nawierzchni nie wiem czemu i tez jak koledzy wyzej (pisali) dosyc głosno slychac ABS działajacy na slizkiej nawierzchni a płyn mam w normie. Dołacze ze od kupna nie wymienialem plynu ani nie odpowietrzalem hamulcow a ten okres to ok 3lata. Prosze o wyrozumialosc i podpowiedz . DZIEKI

Bo tak ma działać abs. Przecież odpowiada za to żeby nie blokowało kół