Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

tomeczek333

Zbiornik paliwa.

Polecane posty

Witam.

Jak to nieszczęścia idą zawsze parami. Urwał mi się tłumik i nikt mi nie chce go pospawać bo okazało się, że jest dziurawy bak. W związku z tym mam kilka pytań.

Czy zbiornik jest taki sam w przypadku diesla i benzyny? Polift, przedlift to samo? Wersje silnikowe też mają jakieś różnice?

Mam Vectre A C20NE 92r polift (model rocznikowo 93 według VIN) i nie wiem jak dobrać bak. Od spodu za dużo nie widać, a zdjąć nie bardzo mogę. I gdzie można dostać w miarę tanio taki bak?

EDIT: Nadwozie sedan jeśli to ma jakieś znaczenie.

Edytowano przez tomeczek333

poszukaj na allegro lub na jakimś szrocie tam może odrazu znajdziesz tłumik

A jaką masz pompę paliwa zewnętrzną czy wewnętrzną i pod daną szukaj. Harnaś_ ma przed lifta a ja po ...z tego co zaobserwowałem to na moje oko nie ma różnicy jeżeli chodzi o wygłąd, a różnią się tym że z pompą wewnętrzną w zbioniku zamontowany jest ten koszyczek żeby paliwo nie uciekało na brzegi zbiornika i pompa miała stały dopływ paliwa zwłaszcza na ostrych zakrętach.

Pompa chyba zewnętrzna, ale jeszcze sprawdzę to. Właśnie poprzeglądałem trochę zdjęć i widzę, że są z dziurą na środku (pewnie pompa wewnętrzna) i bez niej.

Ze szrotu raczej nie chcę. Chyba że ma ktoś na forum jakiś w bardzo dobrym stanie co by wytrzymał parę lat. Tłumik na razie da się pospawać, bo tragedii nie ma. Zimę będzie musiał wytrzymać.

EDIT: Spytałem ojca bo on dłużej zna ten samochód i niby jest wewnętrzna pompa.

Edytowano przez tomeczek333

na bank różnią się od diesla i benzyny - kiedyś miałem okazję porównać. Jeśli masz pompę w baku, to masz wersję nowszą. Ze szrotu nie kupuj, jak znajdziesz to pewnie auto będzie bez paliwa - czyli zbiornik od wewnątrz mógł zardzewieć. Poza tym VA 2.0i to w większości auta w gazie, czyli paliwa ludzie mają jedynie na odpalanie...Nowy, to nowy, sprawny i pewny. Czy tego zbiornika, co masz nikt nie chce pospawać ? Są sposoby na to, nie będę pisać jakie, bo nie o to chodzi. Tłumik, pospawanie za 30-45 zł na długo nie starczy, nówka tłumik 140 zł i spokój na jakiś czas.

Ja miałem spawany do kadzia:najpierw płukanko,puźniej włożony wąż od sprężarki dmuchamy i spawamy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Nie no zbiornika nie chcę spawać. Oczywiście chodziło o tłumik. Na razie go nie będę wymieniał, bo jak pisałem tragedii z nim nie ma. Nawet bym powiedział że jest w dobrym stanie, poza tym jednym miejscem gdzie się urwał.

Na pewno diesel i benzyna mają inne zbiorniki? Na allegro wyglądają identycznie. W intercarsie co prawda różnią się numerkiem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak, są inne ! Tak się składa, że mam VA C20NE i teraz ojciec ma moją byłą VA TC4EE1. Różnią się, choćby dlatego, że benzyniak ma pompę elektryczną zatopioną w zbiorniku paliwa (od góry) a diesel ma pompę mechaniczną rotacyjną. Inaczej wychodzą też węże od paliwa w obu modelach. Kiedyś porównywałem fotki, gdzie wyraźnie były widoczne różnice.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kiedys szukalem zbiornika to znalazlem nowke zamiennik za 200zl bodajze. Uzywki odradzam - sa przewaznie jak sito, i to zwlaszcza w gornej czesci, bo tam dostaje sie bloto w czasie jazdy i juz zalega... Jakie sa efekty mozesz sie domyslic. Zbiornik niby nie cieknie od dolu ale gora uciekaja pary paliwa. I nie powiem co bedzie w przypadku dachowania...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.