Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

majo041

sprzęgło sie ślizga

Polecane posty

Witam.

od roku jeżdzę Vectra C 1.8 benzyna. ostatnio zauważyłem ze przy depnieciu gazu obroty szybko rosną a samochód nie przyśpiesza, dopiero po pewnym czasie spadają i silnik normalnie ciągnie. Czy to oznacza że sprzegło sie ślizga i jak wysoki może byc koszt naprawy?

Pozdrawiam

Tak, sprzęgło się kończy.

Ja 3 msc temu robiłem sprzęgło w swoim 1.8 GTS przedlift , tarcza i docisk ok 500 zł i łożysko hydrauliczne 300 zł + robocizna to ponad 1000 zł spokojnie robi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Niektórzy magicy mówią żeby nie wymieniać łożyska bo niby "dobre" ale za miesiąc czy 2 od naprawy bedziesz jechać spowrotem bo nie trzyma tak więc wymień kompletny

Zawsze przy wymianie sprzęgła powinno się również wymienić wysprzęglik, przewidziany jest mniej więcej na żywotność sprzęgła, jeżeli się pozostawi stary to istnieje duże prawdopodobieństwo że niebawem padnie, a wtedy ponownie ściąganie skrzyni. Więc lepiej zrobić to za jednym razem.

dzieki koledzy za informacje. Dziwi mnie troche ten fakt że przy przebiegu 157 000 km już sprzęgło się posypało. Powiedzcie mi jeszcze czy ten wysprzęglik to droga inwestycja?

sprawdz sobie allegro, ale do 300pln

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wszystko zależy jak się jeździ, czy np z przyczepą czy się rusza z kopyta itp itd

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak zdejmiesz dekile skrzyni sprawdź w jakim stanie jest mechanizm różnicowy, bo te skrzynie są główniane niestety. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, ale jak już skrzynia wyjęta to grzech nie sprawdzić.

Edytowano przez szabrownik szrotów

bo sprzęgło nie zużywa się od przebiegu a raczej od rodzaju użytkowania. 150 000km po trasach a 150 000km po mieście to dla sprzęgła SPORA różnica. A gdy dodamy do tego kierowcę nie do końca umiejętnie uzywajacego pedał sprzęgła - to masz szybki koniec tego mechanizmu...

a no własnie i tu jest problem. Kupiłem go z Warszawki a użytkowała go kobieta i to jest powód dlaczego pada mi sprzęgło. Od początku pedał nie brał tak jak powinien. czy przy aktualnym stanie mojego sprzegiełka moge pojeździć do końca roku bez zadnych konsekwencji?

Jeszcze możesz delikatnie jeździć, najwyżej nie ruszysz kiedyś pod górkę :-)

sprzeglo mozna w jeden dzien zabic

ba w kilka minut nawet

przyklad paffciowa ruda i filmik z youtube

a jakieś odgłosy słychać? ja w żony aucie zwlekałem z wymianą aż do dnia dziwnych odgłosów, po rozebraniu wszystkie wszystko dosłownie się wysypało, sprężyny ze sprzęgła a łożysko oporowe rozpadło się w ręku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Gdyby to było na trasie to by była laweta.

narazie nic nie słychać, żadnych odgłosów spod maski. jeżdżąc delikatnie sprzegło wydaje się być nienaruszone, jednak jak chce przycisnąć zaczynaja sie problemy.

no bo tak wlasnie daje o sobie znac sprzeglo

na poczatku przy ostrym deptaniu

pozniej przy delikatnym sie bedzie slizgac

az padnie na amen

ja pol roku z kawalkiem smigalem z takim sprzeglem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

heeh ja przy przebiegu 120 tysięcy wymieniłem , a GTSa kupiłem od bardzo atrakcyjnej kobietki która poruszała się nim po mieście , czyli wszystko jasne

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak samo jak ja też mam GTS przed liftem. babka zrobiła w Warszawie 100 000 i teraz to sie odbija na sprzęgle.

często zauważam, że kobiety stoją na światłach i mają wciśnięte cały czas sprzęgło, to też niszczy łożysko oporowe.

Dokładnie. Tak samo jak jeżdżę Volvem FH automatem. Nie jest to skrzynia automatyczna jak z osobówki ale zwykły manual sterowany elektronicznie z najzwyklejszym sprzęgłem. W tej sytuacji konieczne jest wyrzucanie na N przy postoju bo samochód stoi na sprzęgle i bardzo szybko pada łożysko

Co do ślizgającego się sprzęgła to u mnie nie była winna tarcza ale docisk. Sprężyny były zużyte i nie dociskało dobrze tarczy

Edytowano przez cichy117

szabrownik szrotów powiedz mi po czym poznać zużyty mechanizm różnicowy i ewentualnie co się wymienia w tym mechanizmie, mnie pomału czeka wymiana sprzęgła bo coraz wyżej trzeba pedał sprzęgła puszczać żeby auto ruszyło no i bym obadał mechanizm odrazu, (pytałem sie o wymianę w ASO fijałkowski rybnik i zaśpiewali mi 2500(części i robota).

no i powiedz czy dużo roboty z wymianą sprzęgła(mam pojęcie o mechanice) no i może opisz po krótce taką wymianę. z góry dzięki

Edytowano przez acik

to pół biedy , najlepsze jak jadą i lekko trzymają na sprzęgle "bo może akurat zaraz będą go potrzebowały użyć"

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

w VC jest trochę zabawy bo trzeba sanki opuścić o kilka centymetrów, da się to zrobić w ciągu jednego dnia. Generalnie roboty trochę jest i najlepiej mieć pomocnika i możliwość podwieszenia silnika bo łapa od strony skrzyni musi być odkręcona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.