Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pchmiel

Brak podświetlenia lewej strony zegarów

Recommended Posts

Witam,

Szukałem na forum tematu dotyczącego mojego problemu ale nie znalazłem nic pasującego.

Wykonałem kilka kroków, które były podane w tych wątkach ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów.

- Wymontowałem panel z licznikami i zmieniłem żarówki, po nieudanej próbie, kupiłem nowe oprawki i też nic nie dało

- Zmieniłem bezpiecznik nr 29 - profilaktycznie

Aktualnie podświetla mi się tylko monitorek LCD oraz wskaźnik paliwa i temperatury silnika, a obroty i prędkościomierz nie. Czy można jeszcze coś zrobić ?

Sprawdź ścieżki te na foli może są przerwane

scieżki na płytce w środku może gdzieś luty puściły

zagnij mocniej blaszki przy oprawkach by ciaśniej wchodziło i lepiej stykało

sprawdź ścieżki przy gnieździe licznika i przewody wychodzące od niego może gdzięś się przerwał lub odłączył

Edited by Młody 91

A czy mogę połączyć żarówki ze sobą i ciągnąć napięcie z jednej strony ?

możesz równolegle oczywiście ale ja bym wszysko dokładnie posprawdzał przed tym

może ci się przepaliły od jakiegoś zwarcia??

Przepalenie żarówek raczej nie wchodzi z grę bo sprawdzałem chyba na 5 albo 6 - mam ich jeszcze z 10 na wszelki wypadek. Przełożylem tez ta "nie działającą" na stronę działającej i wszystko jest ok. Robiłem to przy wyłączonym zapłonie i do sprawdzenie dopiero włączałem więc chyba nie ma za bardzo możliwości. Choc juz sam nie wiem....walcze z tym juz od soboty...

Please login or register to see this quote.

Wyciągnij zegary z tej czarnej osłony, przyłóż je bezpośrednio do deski i zobacz czy zaświeci. Podejrzewam że nie masz styku na kostce pomiędzy licznikiem a nadwoziem.

Używasz żarówek ledowych czy zwykłych?

Używam dokładnie takich żarówek:

Please login or register to see this link.

Nie doczytałem że masz problem tylko z jedną stroną a nie z dwoma, te żarówki są największym bublem. Wstaw normalną standardową szklaną żarówkę w5w i zobacz czy to coś zmieni, podejrzewam że tak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Te diodówki nagminnie się przepalają. Wyciągnij tą żarówkę i podłącz ją pod 12 V zobacz czy zaświeci.

W przypadku żarówek diodowych dodatkowo ważna jest biegunowość, odpowiednie włożenie plusa i minusa, przez diodę w przeciwieństwie do zwykłej żarówki prąd płynie tylko w jedną stronę.

ajjjj.....było od razu pisać że ledy ja sobie w weekend wstawiłem i też mi jedna nie paliła biegunowość była dobra a okazało się że żarówka w gnieździe nie łączyła bo ten drucik cienki nie stykał z blaszkami w gnieździe (lekko je w bok odgiąłem) a teraz wszystko jest jak należy

Edited by Młody 91

Bardzo dziękuję za pomoc. Skoczyłem szybko do kolegi po normalne żarówki i wszystko działa! Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak już koniecznie chcesz diody to kup porządne takie 5 7 9 diodek smd na żarówkę.

To co kupiłeś jest totalnym syfem.

Ogolnie chcę zmienić podświetlenie na niebieskie bo mam LCD w błekicie oraz boczne pokrętła od świateł. Czy np takie będą ok?

lub

link 2