Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pyniu

Spalone gniazdo żarówki H7

Recommended Posts

Witam!

Przepaliła mi się ostatnio żarówka świateł mijania. Gdy zabrałem się za wymianę to okazało się, że mam stopione gniazdo tej żarówki. Zakupiłem nowe (30 zł za kawałek plastiku i dwa kabelki to jest śmiech na sali) i jestem po wymianie. Ogólnie robota nie jest jakaś skomplikowana, ale musiałem demontować cały filtr powietrza, żeby mieć dobry dostęp. Ale wróćmy do tematu. Czemu te gniazdo mi się przepaliło? Czy jest to jakaś nagminna usterka? Znajomy powiedział, że tak się może dziać ot tak poprostu. Ale sam nie wiem. Ogólnie będę zaglądał tam co jakis czas i kontrolował co się dzieje...

moze ktoś wcześniej zakładał zarówki >55W

moja VC ma 8 lat i nic nie wskazywało na wymianę... może miałeś jakieś lipne H7 bądź dostała Ci się wilgoć i to mogła być przyczyna zwarcia

Czasami tak się dzieje ! w dobie gdy wszystko wytrzymałościowo wyliczone jest z niewielkim zapasem a wszystko by jak najwięcej zaoszczędzić kasy ! Też wymieniałem u siebie gniazdo a nigdy nie było w lampie mocniejszych żarówek, więcej lampę mam nową z ASO 2 lata !

Wstawiłem teraz na dwie strony OSRAM NIGHT BREAKER H7 55W. Więc "lipne" teraz nie są. Czas pokaże...

Może nie było dobrego styku. Zobacz na starym jak wygląda.