Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

batalista

proszę o sprawdznie tej Vetry C

Polecane posty

Witam wszystkich

Tato upatrzył sobie tą vetrę. Osobiście jej nie widziałem ale ponoć wygląda cudnie. Ponieważ tata jest często dość naiwny to muszę studzić jego zapał. Czy widzicie coś podejrzanego w tej Vectrze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Oczywiście przebie podejrzanie niski. Wydaje się mocno naciągany. Jak wam się wydaje? I jak cena? Sam jeżdżę accordem i nie orientuję się w vetrach.

Generalnie tata nie robi dużych przebiegów więc myślę, że ten silnik jest dla niego za mocny i raczej na długie trasy niż po bułki. Czy generalnie uważacie że takie auto przede wszystkim do miasta i rzadko trasa je w ogóle dobrym wyborem. Tata też nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych kosztów napraw.

Prosze o wszelkie spotrzeżenia.

navi - diesel - Niemcy i 73 tys w aucie 5 letnim ,

i z pewnością to nie jest cosmo wersja

moim zdaniem szkoda czasu , licznik przekręcony i tyle

przebieg przebiegiem ale ten dodatek na listwie przy radiu, do telefonu to klasa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

kolego ja 6 latka bezpośrednio od niemca kupiłem z przebiegiem 190 000 więc .... szkoda gadać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

proszę wylać duże wiadro wody na głowę taty ,

w DE diesel 5 letnie mają średnio nalot 200 tys i wyżej , owszem sa auta z przebiegiem poniżej 100 tys. ale wówczas cena jest bardzo wysoka w zakupie i handlarz nie ma w tym interesu

po tym co koledzy wyżej napisali nasuwa się jeden prostty wniosek

auto w DE w klekocie gdzie duzo jeżdzi bo jest paliwo cenowo prawie jak u nas drogi za***iste i co wazne zarobki minimum 3 razy wyższe...

wiec dla klekota co ma 5 lat to przebieg 73 wydaje się małorealny

looknij ten film

daje duzo do myślenia ... myśle że połowa aut na forum z DE to ma przebiegi skecone

I tak jest "uczciwy" bo nie napisał ,że bezwypadkowy.A nasz kolega zainteresowany kupnem zapewne szybciej kupi takie auto niż pojazd uczciwie serwisowany z 2 na liczniku.Takie czasy , taki kraj . Uczciwość w tej materii nie popłaca.Ostatnio wystawiłem swoją VC do sprzedania i co ?Kicha bo jak na nasze warunki nadprzebiegowa (licznik zbliżał się do 200).Na zachodzie ludzie potrafią liczyć i mają znajomych.Auto z takim przebiegiem jak w ogłoszeniu idzie do "swoich"lub ma znacznie wyższą cenę.Generalnie komisy radzę omijać szerokim łukiem ,ponieważ oni znają potrzeby polskiego klienta i się dostosowują poprzez korektę licznika , polerkę lakieru,mycie i pranie wszystkiego na wizycie u tapicera kończąc ( kierownica,lewarek,fotele)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zaangażowanie.

Wkurza mnie ten komisowy rynek. Niestety tata jest zbyt ufny wobec ludzi. Sam jest uczciwy i z góry zakłada, że wobec niego inni będą tacy sami. Jest też druga opcja dużo pewniejsza. Mój dziadek już oglądał. Co o tym myslicie? Tutaj raczej wszystko jest do sprawdzenia. A cena praktycznie taka sama. No i silnik bardziej odpowiedni dla taty, który jest bardzo spokojnym kierowcą

Nadal cena niska jak dla mnie, tym bardziej że komis pobiera opłatę od 500 do 3 tys za sprzedaż samochodu. Pojechał bym z nim na serwis. W dyszlu jest dużo newralgicznych rzeczy, które potem sporo kosztują jak się ich nie wyeliminuje na początku.

No i stało się. Tata kupił to auto z początkowego linku. Co ciekawe był w ASO w Gdyni i tam potwierdzili ten przebieg. Była jakaś naprawa blacharska ale szczegółów nie znam. W opisie ASO dodało wyciek oleju z silnika - do sprawdzenia. Mam naprawdę czarne myśli odnośnie tego zakupu. Tata jest przekonany, że dobrze zrobił i chce to wszystkim udowodnić. Niestety byłem za daleko żeby skutecznie go przekonać, że jest to "mina". Naprawdę czarno to widze. Sprawdziełem na mobile.de. i takich aut jak kupił mój tata w takiej cenie po prostu nie ma. Licząs jeszcze rejestrację, koszty sprowadzenie plus zarobek, dochodzę do wniosku, że zaraz z to auto się posypie.

Dam wam znać co dalej będzie działo się z VC. Jest w końcu 1% szans, że wszystko będzie ok.

Jestem bardzo ciekawy jak będzie sprawować się autko. Za swoje też zapłaciłem niedużo i po roku mogę powiedzaieć że nic strasznego się nie działo.

Trzymam kciuki!!!

Szkod, że nie przekonałeś taty do skontaktowania się z kimś z forum, żeby sprowadził jakieś auto. Przynajmniej wiedziałbyś co kupujecie, a tak jak napisałeś: loteria.

Powodzenia i bezawaryjności!!!!

Edytowano przez Damian44

Też liczę na ten 1% sansy, że będzie ok. A powiedzcie czy takie sprawdzenie w ASO przebiegu jest bardzo wiarygodne. Bo w Aso potiwerdzili przebieg 80 000 km. Czy jest możliwe, że i to handlarze opanowali?

Ale ty kupiłeś 1,8 beznynę ( taki właśnie silnik doradzałem ) a mój tatą rzucił się na 1,9 cdti 150 koni. A tutaj tematów może być ciut więcej.

Pytanie za litra.Z jaka data widnieje ostatni wpis w ksiazce serwisowej?Lub kiedy odbyla sie ostatnia zarejestrowana wizyta autka w ASO Opla?Jakis niemiaszek mogl zrezygnowac z serwisu Opla w chwili wlasnie takiego przebiegu i potem narombac kilometrow korzystajac z uslug znajomego mechanika pana Helmuta.

Niemiec kupił Opla Vectrę z 2007 roku od dilera ... zrobił tylko jeden przegląd w autoryzowanej stacji przy przebiegu 30 tyś w połowie 2007 roku

potem auto jeżdziło sporo powiedzmy 40 tyś rocznie... czyli defakto nalotu ma ponad 200tys co też nie jest dużo.

Handlarz kupił auto bardzo tanio bo może coś było rozbite - teraz tak malują auta i kombinuja że się nie poznasz..

skrecil na taki przebieg jak w ogłoszeniu pojechał z nim do ASO na wymiane oleju czy czego kolwiek wbili do systemu że taki i taki opel był na serwie z takim przebiegiem 73tys. I takie dane potem są że robi się nowa historia auta to jest tylko przypadek ale tak się robi i to na szeroka skale.

Polak chce kupic jak najmłodsze auto z naj najmniejszym przebiegiem i nie bite a ma na nie nie wystarczajaco dużo pieniędzy więc kupuje i szuka okazji.

mam nadzieje ze ten czarny scenariusz nie dotyczy Tego auta..

Zapytaj ojca jak mu potwierdzili ten przebieg? Travis dobrze mówi, ale można przecież w ASO zapytać kiedy były wizyty i jakie widniały wtedy przebiegi? Nie mówią tylko, że podczas ostatniej wizyty było tyle i tyle, ale mają całą historię. Poza tym raczej nikt nie rezygnuje z serwisu w ASO przez pierwsze 2-3 lata, bo obowiązuje gwarancja, a poza tym nawet ciężko znaleźć mechanika który się tym zajmie, bo jeszcze nie mają sprzętu do diagnozy, bądź po prostu nie chcą się dotykać nowej konstrukcji. Jak by nie było, teraz to już musztarda po obiedzie... Może będzie ok. Czasami tak jest, że ten co wybiera auto przez rok i ogląda codziennie inne, kupuje szajs, a ten który weźmie na przypał z komisu śmiga bezawaryjnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Oby tak było

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

na allegro znalazłem 3 auta które mają tylko jeden wpis w Histori ASO

pierwszy przegląd 30tyś. potem już nie wiadomo. Teoretycznie na to patrzymy i myślimy że auto bedzie serwisowane przez ten czas.

w praktyce jest inaczej. w DE auto z nalotem 75tyś z 2007 roku i niech to bedzie nawed sedan kosztuje moim zdaniem znacznie więcej.

dlatego bardzo łatwo jest obejść to ile auto ma najechane jedyne co moze nas uratowac to kupno auta bezpośrednio od niemca gdzie byl pierwszym właścicielem jedna rejestracja i jest to potwierdzone certyfikatami TUV;Decra. Coraz ciezej jest sprawdzic przebieg po środku auta.. wszystkie elementy można wymienić i tym sposobem zatrzeć duży przebieg. Wymienia się kierownice nowe lewarki skrzyni biegów całe elementy tapicerki albo sam fotel kierowcy jak jest mocno wytłuczony. auto poddaje się kosmetycznym zabiegom mycie pranie ozonowanie by nie było czuć smrodu. Na koniec robi się korekte lakieru by auto wygladało lepiej - potem zrobienie pięknych zdjec to już nie jest problem. auto z przebiegiem 300tys w niemczech to norma .. w polsce to już złom ... Do polski trafiają auta których już po części nikt nie chce... Mała kosmetyka i polak kupi pojeżdzi i bedzie mówił ze kupil auto od niemca.

Niestety puki się w naszym kraji nic niezmieni to ten proceder bedzie zawsze.

No tylko, że jak ktoś kupuje takie auto, to jest sam sobie winien... Bo jeśli ktoś widzi, że auto było raz serwisowane w ASO to od razu powinna się zapalać czerwona lampka. Bo są dwie opcje i żadna nie prowadzi do niczego dobrego:

1. Właściciel kupił furę tylko do tego, żeby ją maksymalnie wyeksploatować i nie w głowie mu były serwisy, zwłaszcza w drogim ASO.

2. Ktoś kupił garnitur i na buty zabrakło. A jeśli ktoś oszczędzał na serwisach, kiedy kupił nowe auto (nawet za cenę gwarancji!), to dobrze o stanie samochodu nie będzie świadczyć.

No i najważniejsza sprawa, to brak jakiegokolwiek myślenia przy zakupie auta. Dlaczego uważamy, że Niemcy rzucają autami za bezcen? U nich fury kosztują bardzo podobnie jak u nas. Zarobki są większe to fakt, ale to nie powoduje, że szastają kasą. Nikt auta za śmieszne pieniądze nie odda, zwłaszcza kiedy wie, że jest fajnie zachowane i zadbane. Wystarczy wejść na mobile.de żeby zobaczyć niemieckie ceny. Potem doliczyć opłaty i ze 2-3 tysiące zarobku dla handlarza i wychodzi, że na allegro auta są za pół-darmo. Dlaczego? Wiadomo.

I już kończąc to OT, pozostaje mieć nadzieję, że ojciec założyciela tematu kupił auto sprowadzone po niewielkim dzwonie, które udało się wyreperować, pchnąć z zyskiem i silnik będzie śmigał jeszcze przez lata.

No cóż, w Święta będę w domu i przyglądnę się dokumentom. Przekaże wam jak to wyglada.

To byłaby najlepsza opcja

podoba mi się, że ma webasto

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

powodzonka i czekamy na dalsze wieści

co prawda to nie vectra ale przebieg przyzwoity jak na ten rocznik, dobry kąsek dla handlarza

no to ladnie ktos nastukal w niespelna 3 lata.

a mowia, ze auto w pl jezdza duzo mniej. Jak widac, niektore jezdza duzo wiecej niz niemieckie po gladkich autobahn-ach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A powiedzcie mi jak to jest wersja wyposażenia. W ogłoszeniu było "cosmo". Sprawdziłem VIN ale nie doczytałem nigdzie wersji wyposażenia.

A skąd to wiesz?

Niestety na Święta nie byłem jednak w domu. Za to tata był chwilę u mnie i prowadziłem zakupioną Vectrę. Wrażenia pozytywne chociaż oglądałem auto w nocy. Jazda tez nie wzbudzała jakiś podejrzeń. Wszystko sprawnie i cicho działa. Nie widziałem dokumentów, którym przyglądnę się w 1 tygodniu stycznia. Jak na razie o dziwo wszystko ok. Oby tak dalej.

Powiedzcie po czym mogę rozpoznać jaką wersję wyposażenie kupił mój tata. Czy to jest cosmo. Gdzie jest to napisane?

vin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.