Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Lukan16

problem z biegami po zimowej wizycie w rowie

Polecane posty

Witam problem polega na tym że gdy wypadłem z drogi do dosyć głębokiego pobocza mam tylko bieg wsteczny. Otuż na drążku zmiany biegów jest niby luz i tylko porusza się prawidłowo tak jakby od biegu 3 do 5. W położeniu na luz jest caly czas wbity wsteczny. Gdy odpalam, oczywiście na sprzegle bo inaczej się nie da i wbijam owy bieg 3, 4 lub 5 puszczam sprzęgło i wtedy gaśnie. Auto ma silnik x18xe a skrzynia o ile mnie pamięć nie myli to f18. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady. Pozdrawiam

Spróbuj najpierw wyregulować wybierak wg

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Sprawdź poduszki skrzyni i/lub silnika. Może któraś się zerwała.

Tez bym obstawiał poduszki tym bardziej ze stało się to po wypadku.

Skoro biegi o 3 do 5, to raczej zerwała się poducha skrzyni przy lewym kole.

Macie zdjęcie tej poduszki od skrzyni

Tylko że te biegi 3,4,5 niby wchodzą a jak wbije któryś z nich to silnik gaśnie, a jak dam na luz to jest wsteczny i nie wiem czy najpierw trzeba znaleźć ten wsteczny wybić go i dopiero toto ustawiać czy jak? Podpowiedzcie coś :/

Ona chyba bedzie ok bo w sprzedaży jest coś takiego

Edytowano przez Lukan16

z twoich objawów wnioskuje że skrzynia jest zablokowana

w pozycji luz pozostał wsteczny bieg

jak włączysz bieg do przodu do przodu to musi zgasnąć bo dwa biegi siedzą

trzeba odkręcić wybierak co na skrzyni siedzi i wszystko porozłanczać większym śrubokrętem ale raczej sam sobie nie poradzisz

ja tak robiłem jak skrzynia była wyjęta z auta

w takim razie wychodzi na to że wystarczy regulacja wybieraka z drążkiem zmiany biegów?

Nie, to w wewnątrz skrzyni mogło się coś poblokować.

qrde tylko nie bardzo jestem w stanie pojąć jak mogła się skrzynia zblokować skoro na nią nie poszło żadne uderzenie, żaden wahacz drążek kierowniczy nie jest ruszony z przodu z prawej strony oberwany jest zaczep zderzaka, rozwalony halogen prawy i stłoczone szkiełko od kierunku też prawe. Lampy błotniki maska nie tknięte. Auto dostało w prawy dół tam mniej więcej gdzie halogen i za nim róg ramy na której siedzi silnikiem i skrzynia. Tą ramą musiało ruszyć. Na razie auto jest u mechanika i myślałem żeby najpierw zgrać drążek zmiany biegów z wybierakiem a ten ze skrzynią tak jak wyżej w poradzie i zobaczyć co będzie. Bo co można jeszcze próbować? Dodam też że podczas samej kolizji jechałem na 4 lub piątym biegu i nie bardzo jestem w stanie zrozumieć skąd wziął się wsteczny.

Edytowano przez Lukan16

A do tego rowu w jaki sposób wpadłeś ? Tak hop siup przodem ? Czy wcześniej jakieś piruety miałeś ?

w ogóle to było tak że wpadłem nie do prawego rowu tylko obróciło mnie przez przeciwległy pas i do lewego rowu, tak że złapałem prawego pobocza no to dałem kierownicą w lewo być może za szybko i chyba troszkę przyhamowałem noi nagle mnie zarzuciło. Od kierunku jazdy auto obróciło tak jak dałem kierownicą czyli w lewo o kąt ponad 90 stopni względem rowu czyli nie wpadłem do rowu centralnie prostopadle a prawym przodem wyrzuciło mnie i dalej jak fizyka kazała prawym tyłem.

jeżeli auto Ci nie zgasło to być może, że na załączonym biegu w momencie obrócenia posypały się tryby w skrzyni ? To tylko takie moje przypuszczenie.

Rozłącz mechanizm lewarka od skrzyni i spróbuj włączać biegi samym drążkiem "na sucho"

będzie wiadomo czy to w skrzyni czy coś z tym mechanizmem...

ewentualnie możesz zajrzeć do mechanizmu różnicowego czy tam wszystko w porządku i czy nie ma jakichś okruchów, w tym celu odkręć miskę olejową skrzyni (uwaga na olej)

Auto zgasło. Jutro już coś będę wiedział. Dodam jeszcze że na wstecznym po tym całym zdarzeniu jeździłem i jakichś dziwnych objawów nie zauważyłem.

A wiec sytuacja jest taka ze po rozpieciu lacznika z wybierakiem skrzyni biegow na sucho biegi wchodza ale taka sama sytuacja jest jak przez lewarek czyli caly czas wsteczny i jak jakis bieg sie wbija to tak jakby byly dwa na sobie

Skrzynia okazała sie dobra obyło się bez wymiany natomiast mechanik dobrał sie do wybieraka skrzyni i okazało sie żę jakiś chczyk był podkrzywiony i tu był problem

Edytowano przez Lukan16

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.