Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ksmx

Halogeny H7 - małe usprawnienia

Recommended Posts

Tytułem kupna nabyłem żarówki Osram H7 Rallye 65 W, które dają 2100 lumenów. Żarówki nie są dostępne w PL, można za to je kupić na Amazonie w UK. Niezła alternatywa dla chińskich HID'ów. Niewielki wzrost mocy nie powinien zaszkodzić reflektorom i odbłyśnikom.

Najlepsze żarówki premium typu +1000% dają ledwo 1500 lumenów w dodatku wiązka jest niejako "obcięta" po bokach po to aby skierować więcej światła "na wprost". Zwykłe, bez bajerów, żarówki H7 (osram, narva, philips) dają około 1300 lumentów. Żarówki typu "blue" to już totalny kanał z wynikami od 700 do 900 lumenów.

Niebawem pojawią się też pierwsze żarówki typu HIR (Halogen Infrared Reflective), które poprzez specjalną warstwę (coating) i elipsoidalny kształt bańki podnoszą znacznie temperaturę żarnika oraz ilość światła (nawet do 2300 lumenów przy 55 W).

Please login or register to see this link.

Póki co dostępne są tylko w USA (złącza 9011, 9012) ale już pojawiają się wschodnie klony. Zapraszam do dyskusji.

Please login or register to see this image.

Tutaj testy z forum Subaru.

Edited by ksmx

pasowalo by je u nas zaszczepic.......!@!!!!!

Please login or register to see this quote.

Czekam aż samochód wróci z serwisu i zaszczepiam.

Właśnie obniżyli cenę z 13P do 7.72P. Niech ich szlak trafi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mogłem poczekać. Zostało 5 sztuk.

Czy to jest to samo??? czy jakaś podróba??

Sądząc po numerach to samo ale cena aż za bardzo atrakcyjna. Innymi słowy dałem ciała

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Uploaded with

Edited by ksmx

Uwaga - te żarówki nie są legalne na drogach publicznych - tylko do użytku poza.. w rajdach itp...

Montujecie je na własne ryzyko...

E tam marudzisz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Lepsze to niż chińskie kseony. Przy dobrze ustawionych lampach nie powinny oślepiać, szansa

na wykrycie "przestępstwa" znikoma. To jest żarówka do off-road'u z przymrużeniem oka. Do jazdy w terenie jest to:

hella1.jpg

Edited by ksmx

Policjant tylko podejrzewając może ci zabrać DR i polecić sprawdzenie, i podbicie przeglądu na stacji...

100 W pali odbłyśniki. 65 W to jeszcze nie tragedia, zawsze możesz je zasilać mniejszym napięciem. Dla 55 W będą dawać ok 1700 lumenów i jest to 2x więcej niż przeciętne żarówki typu "blue". Na zachodnik forach też tych żarówek używają i również były obawy o oślepianie itd. Obawy się nie potwierdziły.

kupilem, zalozylem, jak najbardziej sa ok (zdecydowanie lepsze niz roznej masci taniocha, nawet firmowa), kupilem w sklepie wymienionym wyzej (z Łodzi)

mam jednak pytanie, bo przy wymianie zauwazylem brak lewego dekielka/zaślepki od reflektora/lapmy, wczesniej albo nie mialem albo musial jakims cudem odpasc, orientuje sie ktos gdzie to moge dostac, kupic? na allegro niemoge tego znalezsc, w aso pewnie chore ceny ... moze szukac od innego modelu opla?

Edited by beniu

ASO nie takie traszne - duperelki są dosyc tanie. Czasem warto sprawdzic tam. Na allegro ostatnio widziałem te zaślepki - może nieodpowiednich słów kluczowych użyłeś - poszukaj przez kategorie.

srodkowe swiatla na tym zdjeciu tak jak i u mnie, sa za taka soczewką, ktora jest jakby za mgla, mleczne szkło, przez co wydaje mi sie, ze lampa nie swieci jak powinna, to tak jest jak fabryka dala czy to byla jakas opcja czy jak? modyfikuje sie to jakos itp?

Raczej jest jak za mgłą ale nie jak mleko. Gdzieś na forum był opis czyszczenia soczewki bez wyjmowania reflektora.