Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

koroko

Instruktaż i wszelkie problemy z wyciągnięciem skrzyni VC

Recommended Posts

Szukam już trochę na forum i nie mogę znaleźć żadnego tutoriala jak wymontować skrzynie z VC i z czym się to wiąże. Na co zwrócić szczególna uwagę żeby czegoś nie spaprać. Generalnie ile czasu zajmuje taka operacja dla wprawionego mechanika.

Edited by koroko

nawet nie wiemy czy chcesz wyjąć automata czy manual .... nie mówiąc już o modelu skrzyni

Ja u siebie mam manual M32. Silnik Z19DT, 2007-my.

Edited by koroko

sama zrzutka skrzyni to jakieś 1,5-2 godzin zależy jaki ma się zapał do pracy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">, a na co zwrócic uwagę? hmm, jest jedna śruba od skrzyni którą ciężko wykręcic i za pierwszym razem można miec problemy z odkręceniem rozrusznika, reszta jest normalna, tak jak przy każdej skrzyni

Czy przy montażu trzeba na coś zwrócić szczególna uwagę? Czy sanki albo skrzynie ustawia się jakoś w specjalny sposób? Pytam bo u mnie po wymianie sprzęgła samochód dziwnie zachowuje się na drodze.

Please login or register to see this quote.

A co dokładnie masz na myśli ze dziwnie...opisz sytuację bo ciężko sie domyślić o co Ci chodzi.

Po mino ustawiania zbierzności ma tendencje do ściągania na jedna stronę. Kierownice już dwa razy poprawiałem na zbierzności i dalej jest minimalnie krzywo. Przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające mam wrażenie jak by kola nie równo najeżdżały na próg. Ciśnienie w oponach właściwe, opony tej samej marki, amortyzatory sprawne. Skrzynie chce zrzucać bo podejrzewam ze mechanik nie wymienił mi dwu-masy, podejrzewam ze wsadził tylko sprzęgło.

w VC trzeba zrobić pełną geometrię, sama zbieżność to za mało,

sanki są przykręcone czterema śrubami i teoretycznie można coś spartolić, ale przy geometrii wszystko wyjdzie, w Twoim przypadku zwróciłbym uwagę na wyprzedzenie sworznia

Sorry za lamerskie pytanie. Co to znaczy wyprzedzenie sworznia?

jest to jedna z kilku wartości określających geometrię pojazdu, wyprzedzenie sworznia to kąt miedzy osią pionową a osią zwrotnicy

Please login or register to see this image.

W domowych warunkach niestety tego chyba nie sprawdzę. Patrzyłem na sanki i zauważyłem ze wyraźnie widać że są przykręcone w innym miejscu. W miejscu starego łączenia podwozie jest czystsze. Wracając do skrzyni, w domowych warunkach. samochód stawiam na klockach, pustakach, et cetera.,, Rozumiem ze silnik trzeba zabezpieczyć żeby nie spadł, powiedzmy pustakiem. Ile około waży skrzynia. zastanawiam się czy w jedna osobę sobie poradzę.

Edited by koroko

samemu będzie Ci bardzo ciężko, może i ściągniesz skrzynkę ale na pewno nie założysz, waży tak na oko ze 40-50kg, jeśli nie masz kanału to też sprawy nie ułatwi

Wygląda na to że będę musiał wymyślić jakiś patent. Pierwszy pomysł jaki mi wpadł do głowy to jakiś drążek na gniazdach amortyzatorów i na nim powieszona skrzynia. Jutro będę patrzył czy to ma ręce i nogi.