Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

koroko

Instruktaż i wszelkie problemy z wyciągnięciem skrzyni VC

Polecane posty

Szukam już trochę na forum i nie mogę znaleźć żadnego tutoriala jak wymontować skrzynie z VC i z czym się to wiąże. Na co zwrócić szczególna uwagę żeby czegoś nie spaprać. Generalnie ile czasu zajmuje taka operacja dla wprawionego mechanika.

Edytowano przez koroko

nawet nie wiemy czy chcesz wyjąć automata czy manual .... nie mówiąc już o modelu skrzyni

Ja u siebie mam manual M32. Silnik Z19DT, 2007-my.

Edytowano przez koroko

sama zrzutka skrzyni to jakieś 1,5-2 godzin zależy jaki ma się zapał do pracy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">, a na co zwrócic uwagę? hmm, jest jedna śruba od skrzyni którą ciężko wykręcic i za pierwszym razem można miec problemy z odkręceniem rozrusznika, reszta jest normalna, tak jak przy każdej skrzyni

Czy przy montażu trzeba na coś zwrócić szczególna uwagę? Czy sanki albo skrzynie ustawia się jakoś w specjalny sposób? Pytam bo u mnie po wymianie sprzęgła samochód dziwnie zachowuje się na drodze.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A co dokładnie masz na myśli ze dziwnie...opisz sytuację bo ciężko sie domyślić o co Ci chodzi.

Po mino ustawiania zbierzności ma tendencje do ściągania na jedna stronę. Kierownice już dwa razy poprawiałem na zbierzności i dalej jest minimalnie krzywo. Przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające mam wrażenie jak by kola nie równo najeżdżały na próg. Ciśnienie w oponach właściwe, opony tej samej marki, amortyzatory sprawne. Skrzynie chce zrzucać bo podejrzewam ze mechanik nie wymienił mi dwu-masy, podejrzewam ze wsadził tylko sprzęgło.

w VC trzeba zrobić pełną geometrię, sama zbieżność to za mało,

sanki są przykręcone czterema śrubami i teoretycznie można coś spartolić, ale przy geometrii wszystko wyjdzie, w Twoim przypadku zwróciłbym uwagę na wyprzedzenie sworznia

Sorry za lamerskie pytanie. Co to znaczy wyprzedzenie sworznia?

jest to jedna z kilku wartości określających geometrię pojazdu, wyprzedzenie sworznia to kąt miedzy osią pionową a osią zwrotnicy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

W domowych warunkach niestety tego chyba nie sprawdzę. Patrzyłem na sanki i zauważyłem ze wyraźnie widać że są przykręcone w innym miejscu. W miejscu starego łączenia podwozie jest czystsze. Wracając do skrzyni, w domowych warunkach. samochód stawiam na klockach, pustakach, et cetera.,, Rozumiem ze silnik trzeba zabezpieczyć żeby nie spadł, powiedzmy pustakiem. Ile około waży skrzynia. zastanawiam się czy w jedna osobę sobie poradzę.

Edytowano przez koroko

samemu będzie Ci bardzo ciężko, może i ściągniesz skrzynkę ale na pewno nie założysz, waży tak na oko ze 40-50kg, jeśli nie masz kanału to też sprawy nie ułatwi

Wygląda na to że będę musiał wymyślić jakiś patent. Pierwszy pomysł jaki mi wpadł do głowy to jakiś drążek na gniazdach amortyzatorów i na nim powieszona skrzynia. Jutro będę patrzył czy to ma ręce i nogi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.