Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cienki2225

mieki pedał sprzegła . wpadający pedał sprzegła

32 posts in this topic

Posted (edited)

witam panowie . mam problem w zeszlym roku pojawił sie on i do tej pory nie moge sie go pozbyc , mianowicie ; pedał sprzegła jest mikki i sprzegło łapie dosc nisko i czuje ze nie wysprzegla do konca , czsem problem z wbiciem biegu , jak sie troszke pojezdzi po miescie robi dobrze i jest wszystko ok , ale jak np stane w korku i postoje na półsprzegle to juz jest problem znowu , trzeba popompowac pedałem zeby wróciło do normy . juz poprostu nie wiem co to moze byc , wysrzeglik wymieniony , pompka sprzegła tez , całe sprzegło (tarcza + docisk) tak ok lutego 2012 r , odpowietrzone ze 3 razy . aa problem powrócił znowu jak sie zrobiło zimno .juz normalnie trace cierpliwosc . z tego co ktos mi tam gdzies powiedział to ze sie sprzegło zapowietrza , przez wadliwe , ztwardniałe oringi na połączeniach przewodów . POMOCY . i prosze o szybką odpowiedz . dziekuje .

Edited by cienki2225
0

Problem może być w przewodzie, pompce lub wysprzęgliku. Zobacz czy nie jest wilgotno na łączeniach przewodu, przy pompce i na łączeniu skrzyni. Jaką pompkę i wysprzęglik zakładałeś?

0

Posted (edited)

nowe . zamiennik . obiawy pokazały sie zimą teraz i wczesniej , takie same przed wymianą jak i po wymianie .

Edited by cienki2225
0

Odrazu po wymianie czy jakiś czas był spokój? Jakiej firmy ten zamiennik?

0

Posted (edited)

niepamietam jakiej firmy . tanie nie były . popsuło sie na zime pod koniec zimy zrobiłem wszystko . cały czas było dziwne raz chodilo miekko raz twardo , a teraz zima i znowu zaczeło nawalac , obiawy takie same jak przed wymianą . gadałem z mechanikiem takim co sie oplami zajmuje i gadałem z gosciem w serwisie w dzile czesci to podobno ludzie kupują zestawy nowych gumek na łączenia przewodów , koszt nie dózy ok 40-50 zł ale chciałem popytac czy ktos jeszcze taki przypadek miał .

Edited by cienki2225
0

Jeśli nie ubywa płynu to raczej pompka. Objawy są takie jak przy zapowietrzeniu. Sprzęgło odpowietrzałeś sam?

0

sam . prowadze warsztat samochodowy , i raczej troche pojecia mam . ale z takim przypadkiem sie nie spotkałem .

pompka raczej to chyba nie . byly 3 , najpierw 2 uzywki potem poszła nowa . i za kazdym razem na początku po odpowietrzeniu jest ok . dopiero po czasie sie lipa robiła . i tylko zimą .

0

Posted (edited)

ja miałem bardzo podobnie, ale u mnie trosze na łączeniu skrzyni z silnikiem kapało (kropla na 2-3 dni) niestety okazało się że to wysprzęglik, ja wymieniłem na Luk'a i problem ustał, często tu powtarzają że zamienniki nie są wskazane, więc może tu jest problem?

było u mnie dokładnie jak mówisz, po odpowietrzeniu ok kilka dni nawet więcej a później było coraz gożej, pedał wpadał luźno dopiero na końcu był opór.

Edited by Lesiu1123
0

Posted (edited)

Płynu ze zbiorniczka ubywa?

Ja bym jeszcze przewody sprawdzil, mialem takie objawy jak opisujesz wlasnie (tyle ze u mnie to po wymianie skrzyni bylo)ale u mnie na pół sprzegle to z 5 sekund moglem postac bo pozniej juz skejało. Historia inna ale moze warto by to sprawdzic skoro wszystkie potencjalnie wadliwe elementy wymieniles.

Edited by Dan_LDZ
0

Posted (edited)

no teraz jak sie zrobiło zimno , to tak ze 2mm w zbiorniczku , . no ja tez moge postac troche na sprzegle i jak postoje to nie zawsze zotaje miekki pedał .

dodam jeszcze ze ciezko sie zapinał nam ten przewód na ptym przewodzie przy skrzyni .dopiero jak troszke oliwki do oringów dalismy to sie zatrzasnęło

Edited by cienki2225
0

Może spróbuj wymienić te oringi na początek. To w sumie najłatwiejsza sprawa. Jeśli podczas trzymania sprzęgła samochód zaczyna ruszać to musi mieć gdzieś wyciek. Chyba że pompka sprzęgła przepuszcza wewnątrz

0

Please login or register to see this quote.

to na pewno pompka kolego też miałem takie objawy wymieniałem pompkę już 3x, często jest to robione dużo o tym czytałem rozcinałem stare pompki i wygląda to tak jakby płyn był jakiś żrący i niszczy uszczelniacze na pompce

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> wiem że to głupie ale tak to wygląda....

0

aa pytanie takie jeszcze , czy w viki da sie przerobic sprzegło hydrauliczne na mechaniczne ( takie na linke ) ??

0

Myślałem o tym jak wymieniałem skrzynie f18 na f16 z daewoo. W f18 jest uchwyt i miejsce na widełki z łożyskiem i pasowały by ze skrzyni f16 lub d16 z daewoo ale nie wiem jak później z odległością od docisku a pedał i linka to by musiała być jakaś rzeźba....

0

Da sie, przynajmniej proponowal mi to moj mechanik, niestety skrzynie d16 zakupilem bez widełek (bo chyba o to mu chodzilo mowiac ze czegos brakuje) i pozniej juz byl problem z dokupieniem bo chcieli tylko cala skrzynie mi sprzedac. Mi troche zalezalo na czasie wiec wpakował stare graty z f18 do f16 i jazda.

Co juz ci sie widze pomysly skonczyly w szukaniu przyczyny nieszczelnosci?

0

Zamiast zmieniać na linkę, to przerzuccie sobie mechanizm wysprzęglania z lanosa, wysprzęglik na wierzchu, w razie awarii 10 min i wymienione wraz z odpowietrzeniem.

0

No o tym mowa własnie była (przynajmniej ja tak sadzilem)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> No i ta ce na za wysprzeglik do lanosa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

.

Dokładnie tak, to jest najlepsze rozwiązanie

0

Nie przesadzajcie. Mam 12 letni samochód i miesiąc temu wymieniłem wysprzęglik, ale nie z tego powodu że padł tylko profilaktycznie bo zmieniałem tarczę i docisk. Podejrzewam że ten wysprzęglik przeżyje ten samochód więc moim zdaniem nie warto dłubać

0

to jak dam mechanizm wysprzeglania z lanosa . to skrzynie musze tez zmienić ?? na jaką ??

0

A jaką masz?? jeśli f18 to nie. Skoro wysprzęglik hydrauliczny z VB pasuje do skrzyni f16 z DAEWOO to i wysprzęglik z DAEWOO będzie pasował do f18

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

nie robiłem tego ale na 99% tak

0

Lanosowy pasuje do D16, F16, F18, F20, D20

0

czyli kupuje wysprzeglik , widełki z łozyskiem , i montuje w obecnej oploskiej skrzyni ?? tak ?? dobrze zrozumiałem ??

0

Dobrze. Tylko trochę roboty z wyjęciem skrzyni w VB

0

no wiem , juz to robiłem , nie raz , nie dwa , pare było .

no dzis powymieniałem oringi . powiem tak ,na pierwszy żut oka wyglądały dobrze ale po ich zdemontowaniu wyglądały nieciekawie , wrecz strasznie . teraz narazie jest dobrze , pojezdze i poczekam na efekty . dam znac o wyniku .

0