Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

hetek

Olej v6

Recommended Posts

Witam mam pytanie jaka ilość oleju mieści się w 2.6 v6 bo czytaałem że jakieś 4.5 a nawet 5.5 ?? ale to jednak duża rozpiętość...Bo mam zalane jakieś 4.8l.I na zgaszonym silniku oleju jest ponad stan na bagnecie.... Poradzcie coś

Pozdrawiam

4.4l

Polecam książkę 'Sam Naprawiam' na przyszłość.

Ja myślę, że wchodzi około 5.5L u siebie zalałem 5L i było dopiero trochę ponad minimum.

U mnie przy normalnym spuszczaniu i wymianie filtra leję ok 4.5 litra i mam 2/3 na podziałce

To jeszcze jutro sprawdzę na zimnym przestanym przez noc...ale myślę jednak że jest u mnie za dużo oleju???

u mnie z 5 litrów zostaje jakieś 4 setki w baniaku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak było ostatnio, niedługo znów bede wymieniał i podejrzewam, że zostanie to samo

Do silnika 2.5l wchodzi 4.5l, setka więcej.

Dzisiaj po oględzinach ilości oleju stwierdziłem że jest ok...po nocy sprawdziłem na bagnecie i jest tak na 5 ------------( max I I I I I min ) lecz nie przesadnie i po odpaleni i po chwili pracy zgasiłem go odczekałem z 2 min i sprawdziłem bagnet i było tak na pod 4 kreskę ------------( max I I I I I min ) Więc myślę że jest w porządku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:">

Witam, który zalać olej do silnika 2.6 V6 benzyna+gaz przebieg 260 tyś valvoline maxlife 10w40(czerwona butelka) półsyntetyk czy GM 10w40 ? Ile litrów oleju potrzeba do tego silnika ?

Pewnie nie ma tematów o olejach

5w40 zalej i nie niej dylematów.

damianzb a chociaż przeczytałeś poprzednie posty? Potrzebujesz 4,6 litra. Co do oleju to Valvoline Maxlife

Panowie odświeżę temat, jaki olej do y26se jest zalecany na nasz klimat. SIlnik ma ok 130tyś przebiegu, pracuje cicho, zamontowany w astrze f. Po włożeniu do auta zalałem 5w40 Motul X-Cess, przejechane 2tyś km, zdjęta miska, wymyta, wyczyszczona, uszczelniona (bo delikatnie się pociła - tak mi się wydawało, a okazał się to uszczelniacz na wale). Zalany 5w40 Valvoline SynPower. Zastanawiam się teraz czy nie powinienem zalać 5w30?

Lej 5w40 któryś z tych co wymieniłeś i będzie bardzo dobrze!