Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Młody 91

Problem z podświetleniem licznika po zmianie licznika (przedlift) . ?!?!?!?

Recommended Posts

Witam .dziś zabrałem się za zmiane licznika na ten z obrotomierzem (wcześniej miałem bez) i przy okazji zmieniłem żarówki na led smd i po włożeniu nowego licznika nie świeciła lewa żarówka zegarów z początku myślałem że zamieniłem + z - ale to i tak nic nie dało

podmieniłem na stary licznik tez bez obrotka ale tam z kolei nie świeciła prawa żarówka zegarów ....!?!?

i teraz już nie wiem czy problem w złączu licznika tym z wiązką przewodów... czy może to już coś z licznikiem nie tak nie miałem czasu zabardzo jak pokombinować bo już się zciemnić zaczeło i w rezultacie jestem bez licznika narazie i nie wiem co z tym fantem począć ............... a może zmostkować te gnizda żarówek pod jeden pin......tylko nie wiem czy tak zwarcia nie zrobie ?????

Edited by Młody 91

Zasilanie na obydwie żarówki jest z tego samego pinu, sprawdź ścieżkę czy nie jest gdzieś uszkodzona.

Czy do starego licznika wkładałeś te żarówki smd z nowego? Jeżeli tak to być może zarówka jest uszkodzona, zamień je miejscami na lewą stronę daj tą żarówkę która była w prawym gnieździe i na odwrót.

Please login or register to see this quote.

do starego wkładałem stare jak i nowe żarówki i wszystkie są nowe a ścieżke tą na foli nie bieskiej czy wew. licznika na płytce

ps. możesz mi powiedzieć jak dostać się do wew. zegarów ??

w któymś z tematów o zmianie podświetlenia jest jak się do nich dostać.

Nie mam teraz za bardzo czasu aby opisać dokładnie co i jak.

Ścieżkę sprawdź tą na folii..

Natomiast warto jeszcze delikatnie ścisnąć blaszki "stykowe" na żarówce. Ja miałem tak że żarówka wchodziła, ładnie się blokowała ale docisk był za słaby i nie przewodziło... jak lekko je "ściaśniłem" to wchodziła ciężko ale za to świeciła.

a jeszcze chciałem zapytać o kontrolke rez. paliwa czy jak włóżę żarówkę to będzie się prawidłowo zapalać czyli na czerwonym polu czy trzeba coś "dodawać" ?

Gdzieś na forum wyczytałem że tylko żarówka potrzebna

Tak, w wersji z obrotkiem wystarcza sama żarówka.

no tak tylko że moja vb jest fabrycznie bez obrotka (przynajmniej tak go kupiłem) czyli to zależy od licznika ??

Na to wychodzi

Zależy od licznika...

Jak się w wersji bez obrotka włoży żarówkę to pali się ciągle. Funkcja kontrolki jest realizowana przez elektronikę licznika, stąd w późniejszych modelach była też opcja aktywacji mrugania kontrolki przy bardzo niskiej rezerwie.

a dziś rano odkryłem kolejny problem .eh.....otóż zawiesiła mi się wskazówka od temp jest teraz na trzeciej niebieskiej kresce i nie chce się podnieść ani opaść stukam pukam w licznik a ona ani drgnie przed chwilą go rozebrałemi ona jest minimalnie skrzywiona w dół i ociera o tarczę dlatego nie chce się podnieść można ją jakoś odgiąć w drugą stronę tak żeby jej nie uszkodzić???

.

Edited by Młody 91

Podważyć delikatnie widelcem.

dzięki wszystko śmiga aż miło

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">