Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Radar41

Wahacz dolny krótki tył - geometria

Recommended Posts

Witam.

Podczas ustawiania geometrii okazało się, że nie da się odkręcić śrub regulacyjnych w dolnym wahaczu. Najprawdopodobniej ukręcą się one i wahacze będą do wymiany. ASO nawet nie podjęło większych prób, bo nie mieli na stanie żadnych...

Pytanie:

ASO chce założyć mi jakieś NO-Name za 250zł / szt. W sumie jak No-Name to sobie moge kupić za 60zł Stenberga i też będzie no name, tylko o 380zł taniej.......

Co mam kurcze zrobić ? Na Originały mnie aktualnie nie stać. Pokusić się na te Stenberga ? Wytrzymają te 20-30 tys ? Po tym czasie i tak sprzedam Viki z zamiarem zakupu Insigni. Aktualnie jednak z racji kupna innego auta dla żony, mam mega kryzys finansowy. Gdzieś wyczytałem ze w Viki te dolne wahacze sie generalnie nie wybijają, więc zaryzykowac? Miał ktoś to kiedys założone ??

Please login or register to see this link.

Z góry thx.

Edited by Radar41

Moim zdaniem zakładaj...

Zakladaj.Ja zalozylem wahacze kupione na allegro.

Witam mam podobny problem, z tym że dodatkowo kazano mi wymienić i zakupić śruby i gumy przy wahaczu na dole od regulacji konta nachylenia kół.

Gdzie to dostanę i jaki to nr części?

Witam mam podobny problem, z tym że dodatkowo kazano mi wymienić i zakupić śruby i gumy przy wahaczu na dole od regulacji konta nachylenia kół.

Gdzie to dostanę i jaki to nr części?

Kąty nachylenia kół tylnych to 2st, i rozbierznosć to 4mm ruszać to czy zostawić?

Edited by piotras112

Please login or register to see this quote.

ja te śruby kupowałem w ASO śruby + podkładki + nakrętki z tego co pamiętam

co do kosztów to nie jestem pewien ale coś ok 60 zł komplet na dwie strony

Witam,

czytając opinie o wahaczach jak w temacie, to nie wygląda to optymistycznie, a muszę zrobić geometrię i boję się że śruby polegną. Na razie zapytam, czy lepiej kupić jakiś tańszy wahacz czy pchać się w koszta rzędu 180zł/szt za febi lub jeszcze droższe oryginały??

Rocznie robię ok.6-7 tyś km zmiennie na 17 i 16 calowych kołach. W którymś temacie ktoś z Was pisał, żeby zakładać jakieś zamienniki ale innej firmy niż Febi i Lmf za ok. 90zł/szt...opłaca się?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dodam, że wszystkie wahacze z tyłu mam ori GM a przebieg 170tyś km

Kolego jezeli chodzi o wachacz krotki prosty to nie laduj sie w koszt i kup na allegro najtansze.One nie zuzywaja sie szybko.Ja mialem wymieniane przy przebiegu jakis 180tys km i one wogole nie byly zuzyte. Tylko sruby zapiekly sie w tulejach.

Edited by matoslaw

i

ten pierwszy jest inny pod względem wyglądu czy mi się wydaje? I takie śmiało mógłbym włożyć? No właśnie, bo u mnie wszystko jest sztywne z tyłu i mając wszystko GM wątpię aby były te śruby ruszane kiedykolwiek stąd dopytuję czy lepiej kupić coś lepszego czy włożyć no-name i śruby oryginalne dokupić do tego.

Wsadzaj smialo takie.Sruby zamienniki nie istnieja.Oba wachacze z obu linkow sa takie same.

Witam!

Odświeżam temat. Przy próbie wymiany wahacza prostego tył VC poległy nakrętki. Tak w ogóle to dałem ciała, bo nakrętki to są naspawane do sanek z tego co się nie mylę. Niepotrzebnie w ogóle złapałem się za nakrętkę. Mogłem próbować wykręcić śruby. Śruby też stoją na dębowo. Mam teraz dylemat. Spryskałem dziś te śruby obficie specyfikiem penetrującym ala odrdzewiacz. Sam nie wiem czy próbować jutro odkręcać te śruby. Czy waszym zdaniem powinny się poddać i się odkręcić? Kurde bo jak nie to lipa całkowita i nie wiem co dalej... Wymiana sanek czy co? Potrzebuje jakiejś rady z waszej strony.

Mylisz sie.Nakretki wcale nie sa przyspawane do sanek.Jak sruby nie rusza to czeka  cie wycinanie. 

Posted (edited)

Było wycinanie.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190409/67c53cb605bd472f5435f466747f4e12.jpg&key=8b0bf0634484441877a6ddeeda9877d37dff9b53928de49a21f65370c553bd47" />
69b1028a8b8dc23478203e83d4286582.jpg

Edited by majowy

A to piły szablastej nie mają ? Tylko musieli tak skatować belkę . 

Dziś jadę kupić. Wczoraj była pod ręką tylko szlifierka kątowa. Oczy mnie bolą jak sam na to patrzę, ale belka stabilna. Drugiej strony tak już nie pokaleczę