Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

klimat76

martwe spryskiwacze

Recommended Posts

Witam. Kompletnie przestały działać mi wszystkie spryskiwacze(szyby i lampy). Objaw był taki, że najpierw przestały działać od lamp i przedniej szyby a następnie umarły te od tylniej:( Dziś uzupełniłem płyn choć nie miałem sygnalizacji niskiego poziomu i dalej nic. Co gorsza przestałem słyszeć pompkę, tak jakby martwa była. Może ją szlag trafił albo bezpiecznik jakiś? Wymiana pompki wymaga zdjęcia koła i nadkola bo to ustroństwo siedzi gdzieś w okolicy zbiornika z płynem? Z góry dziękuję za pomoc.

a może miałeś letni płyn zalany i po prostu zamarzło...

Jak miałes letni płyn w pompkach to dolanie zimowego nic nie pomoże. Trzeba było przed mrozem zalać zimowy i przepłukać pompki co by wypchnąć z nich letni płyn. Teraz to ustaw się w ciepłym garażu, aby odmarzł układ spryskiwaczy i przepłucz tym zimowym, który już masz w zbiorniku

Nie pompuj na zamarzniętym bo spalisz pompki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Dokładnie jak wyżej, Ciepły garaż i poczekaj. Potem dolej jakieś 100 gram denaturatu i zalej na max. płynem zimowym. Na koniec przepłukaj obficie spryskiwacze. Ja tak u siebie zrobiłem i pomogło. Pzdr

denaturat, lub koncentrat zimowy też może pomóc

podejrzewam, że już niestety spaliłeś pompkę... pewnie czujnik poziomu poszedł i było mało płynu, dlatego nie miałeś najpierw na xenonach, później z tyłu...

tak jest w kombi, że jak jest mało płynu to zostawia rezerwę na przód i wtedy z tyłu nie pryska...

a ja sie zaloze, ze nic sie nie spalilo oprocz bezpiecznika/ow. Nie raz, nie dwa mi sie tak stalo. Glowa do gory, jak chcesz to szybko odmrozic, to czajnik i zagotuj wode w nim wlej w jakies naczynie wymieszaj pol na pol lub wiecej niz pol wody zimnej i wlej tak do zbiornika spryskow, odczekaj chwile i jesli pompka dalej nie idzie to trzeba odessac ze zbiornika to co odtajalo i powtorzyc operacje z ciepla woda az do skutku..

tylko nie lej tam wrzatku, bo sobie szkod narobisz.

Please login or register to see this quote.

w takim wypadku od razu by wszystko siadło, a nie po kolei

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam, pozwolicie że się podłącze.

Mam problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, a mianowicie ten od strony kierowcy pryska tylko jedną dyszą, z mocnym strumieniem który ląduje na dachu. Natomiast z drugiej dyszy ledwo skapuje płyn. Dodam że zamarzł mi letni płyn niedawno i od tego momentu ta jedna dysza nie pryska. Przypuszczam że się coś przytkało. Macie jakiś schemat jak się dostać do tego spryskiwacza? A może przyczyna leży gdzieś indziej?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

To, że zapodaje z drugiej strony za mocno, to faktycznie musiał Ci się z jednej strony przytkać przez nierozmarznięty płyn..

Wymień na spryski od Insygnj będziesz miał nowego moda a spryski będą działać rewelacyjnie

/emoticons/default_luz.gif" alt=":luz:">

jestem oczywiście ZA, ale najpierw musi rozmrozić zalegający płyn w przewodach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Temperatura akurat sprzyja, same się odmrożą

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:">

U mnie jest całkiem na odwrót. Jak miałem oryginały VC, nigdy nie miałem kłopotów, zawsze pryskały idealnie i nigdy nie zamarzły.

Demontując rozpinałem nawet instalację do podgrzewania (nie wiem, czy działała)

Od pewnego czasu (po zmianie na spryski z Isi), lewy pryska jak mu padnie: raz całkiem nieźle, raz krzywo, raz byle jak, raz wogóle.

Już mam ochotę na powrót do starych.

Do wymiany pomki nie trzeba zdejmować koła,wystarczy skręcić koła w prawo i po odkreceniu kawałka nadkola masz dostep do pompek.

Masz dobrze wyregulowane

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> może to jest problem

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

kolego, bo jest specjalny przyrząd do regulacji sprysków z insygni, na forum jest pokazane jak go zrobić

Otóż to. Ze sprysków Isi w poprzedniej VC byłem zadowolony, działały dobrze, w obecnej

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> . Jak znam swoje lenistwo, wrócę któregoś dnia do oryginałów VC.