Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gumis19

Problem z wrzuceniem biegu

Polecane posty

Witam

Po zimnych nocach po odpaleniu auta moje sprzęgło się zapada i nie mogę przez chwile wrzucić biegu dopiero jak wcisnę kilka razy pedał sprzęgła zaczyna być ok.Co może być przyczyna ? Czy w 2.2 DTI jest linka do sprzęgła czy hydrauliczne ? Bo wyczytałem , że to może być wina płynu jeśli sprzęgło jest hydrauliczne

Za każdą pomoc z góry dziękuje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem jak jest w dieslu ale ja mialem tak u siebie na bezynie i po kilku takich pompnieciach sprzegla padl mi wysprzeglik

Zawsze bylo tak jak byly duze mrozy w tamtym roku i czasami odpalalem auto na luzie bez dotykania sprzegla,czekalem okolo 10min i bylo oki bo wszystko sie podgrzalo i unormowalo a jak chcialem pospieszyc i popompowalem to pompnalem sobie 9 stow w plecy

Nie zycze oczywiscie Tobie takiej sytuacji ale uwazaj jak masz hydrauliczne ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Wszystkie VB miały wysprzęglik hydraliczny, nie mechaniczny. Prawdopodobnie pada wysprzęglik.

Problem mam tylko po zimnej nocy , jak auto nie odpalone to bieg się wrzuca , a jak odpalę to się zapada ,ale nie zawsze tak jest . Mam ten płyn hydrauliczny stary i wyczytałem że on traci swoje właściwości i dlatego tez może sie dzieje , po prostu zamarza

Wymień płyn na nowy i zobaczysz ale też mi się wydaje ze pada ci wysprzęglik miałem podobny problem.

a jaki koszt wymiany takiego wysprzęglika ? wie może ktoś ? Bo będę akurat w Polsce na święta to może warto oddać dla świętego spokoju

Ja za wysprzeglik placilem 600zl plus 300 robocizna

U mnie to była pompka sprzęgła ta która jest przy pedale już 2 x wymieniałem :/ jeśli nie ubywa Ci płynu ze zbiorniczka płynu hamulcowego i nie cieknie Ci w miejscu łączenia skrzyni i silnika to wysprzęglik powinien być dobry.

Dokładnie. Może być pompka. Wysprzęglanie na mrozie nie ma nic do tego. Jeśli ma paść to i tak padnie. Lepiej żeby to była pompka bo dużo tańsza i wymiana banalnie prosta w porównaniu z wysprzęglikiem

Jeszcze przed wymianą można spróbować odpowietrzyć, jednak u mnie przy próbie odpowietrzenia padła całkiem :/ więc przed próba odpowietrzenia proponuję zapewnić sobie drugie auto bo to już nie ruszy z garażu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A tak z czystej ciekawosci zapytam

Czy jest mozliwe ze pojdzie plyn na laczeniu skrzyni jak padnie pompka,czy idzie tylko jak padnie wysprzeglik?

Tylko jak padnie wysprzęglik bo on właśnie tam siedzi i z niego cieknie. Pompkę masz przy pedale

To dobrze bo juz myslalem ze mechanik mnie przekrecil,dzieki za info Kolego ;-)

Stan plynu hamulcowego od od x czasu taki sam , nie sie nie zmienia pod tym wzgledem .

To znaczy jaki? Zwróć uwagę że aby płyn dostawał się do układu sprzęgła to poziom musi być dość wysoki. Z boku zbiorniczka jest kraniec z wężem do pompki. Jest on dość wysoko po to aby w razie wycieku ze sprzęgła został płyn na hamulce. Tak czy inaczej najbardziej wydaje mi się że to pompka zaczyna przepuszczać. Zobacz jeszcze czy nie masz mokro na łączeniu skrzyni z silnikiem

Jak stan w zbiorniczku wyrównawczym ciągle taki sam, to na 99% pompka. Polecam nową, bo ja włożyłem 4 używki i co 2 miesiące padały. Założyłem zmodyfikowaną od Nubiry i póki co jest spokój od lipca.

Tylko w dalszym ciągu Panowie nie rozumiem co do tego ma temperatura ? Gdy było ciepło wiosna , lato jesień zero problemów , ani razy a teraz jak przymroziło to o drazu wraca

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Moze to cos z tym plynem nie halo i zamarza

Nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkoem ale jesli piszesz ze tylko zima sie tak dzieje to tylko lipny plyn mi przychodzi do glowy ;-)

Naprawdę nie mam pojęcia . W wakacje czy inna ciepła porę roku gdy temperatura wyższa niż 0 to nie ma problemu, Zmienię a najbliższych dniach płyn i powwiem co i jak , narazie dziękuje za pomoc

Przy niskich temperaturach uszczelniacze twardnieją i może nie uszczelniać dokładnie

A więc .. wracając z Holandii do Polski Vectra zawiodła na Niemieckiej autostradzie. Posypała się skrzynia biegów i przegub. Wiec tak naprawdę nie wiem co było przyczyną tego "zapadającego" się sprzęgła. Wydaje mi się że jednak był to problem z skrzynią . Niektóre zęby widocznie były wyłamane. Po zdemontowaniu skrzyni okazało się że ,posypały się zębatki . Skrzynię kupiłem używkę dziś skończyłem zakładać i wszystko gra problem z sprzęgłem znikł. Niestety wszystko to bardzo drogie i wymagało dużo pracy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.