Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gumis19

Problem z wrzuceniem biegu

Recommended Posts

Witam

Po zimnych nocach po odpaleniu auta moje sprzęgło się zapada i nie mogę przez chwile wrzucić biegu dopiero jak wcisnę kilka razy pedał sprzęgła zaczyna być ok.Co może być przyczyna ? Czy w 2.2 DTI jest linka do sprzęgła czy hydrauliczne ? Bo wyczytałem , że to może być wina płynu jeśli sprzęgło jest hydrauliczne

Za każdą pomoc z góry dziękuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem jak jest w dieslu ale ja mialem tak u siebie na bezynie i po kilku takich pompnieciach sprzegla padl mi wysprzeglik

Zawsze bylo tak jak byly duze mrozy w tamtym roku i czasami odpalalem auto na luzie bez dotykania sprzegla,czekalem okolo 10min i bylo oki bo wszystko sie podgrzalo i unormowalo a jak chcialem pospieszyc i popompowalem to pompnalem sobie 9 stow w plecy

Nie zycze oczywiscie Tobie takiej sytuacji ale uwazaj jak masz hydrauliczne ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Wszystkie VB miały wysprzęglik hydraliczny, nie mechaniczny. Prawdopodobnie pada wysprzęglik.

Problem mam tylko po zimnej nocy , jak auto nie odpalone to bieg się wrzuca , a jak odpalę to się zapada ,ale nie zawsze tak jest . Mam ten płyn hydrauliczny stary i wyczytałem że on traci swoje właściwości i dlatego tez może sie dzieje , po prostu zamarza

Wymień płyn na nowy i zobaczysz ale też mi się wydaje ze pada ci wysprzęglik miałem podobny problem.

a jaki koszt wymiany takiego wysprzęglika ? wie może ktoś ? Bo będę akurat w Polsce na święta to może warto oddać dla świętego spokoju

Ja za wysprzeglik placilem 600zl plus 300 robocizna

U mnie to była pompka sprzęgła ta która jest przy pedale już 2 x wymieniałem :/ jeśli nie ubywa Ci płynu ze zbiorniczka płynu hamulcowego i nie cieknie Ci w miejscu łączenia skrzyni i silnika to wysprzęglik powinien być dobry.

Dokładnie. Może być pompka. Wysprzęglanie na mrozie nie ma nic do tego. Jeśli ma paść to i tak padnie. Lepiej żeby to była pompka bo dużo tańsza i wymiana banalnie prosta w porównaniu z wysprzęglikiem

Jeszcze przed wymianą można spróbować odpowietrzyć, jednak u mnie przy próbie odpowietrzenia padła całkiem :/ więc przed próba odpowietrzenia proponuję zapewnić sobie drugie auto bo to już nie ruszy z garażu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

A tak z czystej ciekawosci zapytam

Czy jest mozliwe ze pojdzie plyn na laczeniu skrzyni jak padnie pompka,czy idzie tylko jak padnie wysprzeglik?

Tylko jak padnie wysprzęglik bo on właśnie tam siedzi i z niego cieknie. Pompkę masz przy pedale

To dobrze bo juz myslalem ze mechanik mnie przekrecil,dzieki za info Kolego ;-)

Stan plynu hamulcowego od od x czasu taki sam , nie sie nie zmienia pod tym wzgledem .

To znaczy jaki? Zwróć uwagę że aby płyn dostawał się do układu sprzęgła to poziom musi być dość wysoki. Z boku zbiorniczka jest kraniec z wężem do pompki. Jest on dość wysoko po to aby w razie wycieku ze sprzęgła został płyn na hamulce. Tak czy inaczej najbardziej wydaje mi się że to pompka zaczyna przepuszczać. Zobacz jeszcze czy nie masz mokro na łączeniu skrzyni z silnikiem

Jak stan w zbiorniczku wyrównawczym ciągle taki sam, to na 99% pompka. Polecam nową, bo ja włożyłem 4 używki i co 2 miesiące padały. Założyłem zmodyfikowaną od Nubiry i póki co jest spokój od lipca.

Tylko w dalszym ciągu Panowie nie rozumiem co do tego ma temperatura ? Gdy było ciepło wiosna , lato jesień zero problemów , ani razy a teraz jak przymroziło to o drazu wraca

Please login or register to see this quote.

Moze to cos z tym plynem nie halo i zamarza

Nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkoem ale jesli piszesz ze tylko zima sie tak dzieje to tylko lipny plyn mi przychodzi do glowy ;-)

Naprawdę nie mam pojęcia . W wakacje czy inna ciepła porę roku gdy temperatura wyższa niż 0 to nie ma problemu, Zmienię a najbliższych dniach płyn i powwiem co i jak , narazie dziękuje za pomoc

Przy niskich temperaturach uszczelniacze twardnieją i może nie uszczelniać dokładnie

A więc .. wracając z Holandii do Polski Vectra zawiodła na Niemieckiej autostradzie. Posypała się skrzynia biegów i przegub. Wiec tak naprawdę nie wiem co było przyczyną tego "zapadającego" się sprzęgła. Wydaje mi się że jednak był to problem z skrzynią . Niektóre zęby widocznie były wyłamane. Po zdemontowaniu skrzyni okazało się że ,posypały się zębatki . Skrzynię kupiłem używkę dziś skończyłem zakładać i wszystko gra problem z sprzęgłem znikł. Niestety wszystko to bardzo drogie i wymagało dużo pracy