Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
ZB

jaki akumulator do Opla Vectry A 1.7 TD isuzu

8 posts in this topic

witam

padł mi akumulator, i chce kupic nowy ale nie wiem dokladnie jaki

mialem 55 ah ale padl

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wiec moze kupic wiekszy, dodam ze mam alternator od Opla Astry z silnikiem 1.7Td isuzu

chociaz posiadam opla vectre

chciałem kupic Centra Futura 75 Ah , 760 A - 280 zł, nie wiem czy alternator go wystarczająco bedzie ładował, ale producent tj. Centra zaleca ten akumulator do tej wersji Vectry A sprawdzalem u nich na stronie :-)

ale braciak powiedział że nie warto

i lepiej wziąc jakis tanszy

myślę więc nad 74Ah na 680 A Quand - 195 zł,

czy bedzie dobry ?

czy moze lepiej coś innego ?

0

przejrzalem prawie calal ksiazke do viki i nie znalalzelm nic o akku. tzn jakie maja miec warrtosci. no moze jestem slepy. ale na pewno nie kupuj wiekszego niz trzeba bo go nie bedzie doladowywal altek, za maly natomiast bedzie przeladowany.

co do akku chco na swoim jezdze juz z 5 lat (delphi) to juz tej zimy chyba jnie przezyje. generalnie polecam akumulatory centry.

pozdrawiam.

0

Ja bym ci polecił coś napewno wiekszego od 55ah ale nie większego od 75ah ponieważ jest to Diesel i potrzebuje mocniejszego akumulatorka przeważnie na zime, ale jak mu znów dowalisz duży to kto go naładuje tak 70ah starczy bez problemu, a co do 55 ah mam taki ale ja mam bendzynke, a generalnie teraz każda firma produkująca akumumulatory sie szanuje i moge powiedziec ze w dzisiejszych czasach zależy to tylko od marki jaką sobie wybierzemy, oczywiście wiadomo że nie kupisz akumulatora za 150zł bo cena mówi sama za siebie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Osobiście miałem niemiłe doświadczenia z Centrą (kilka sztuk), ale polecam VARTĘ.

Miałem kiedyś w Asconie 1.6D jakąś tańszą Vartę 75Ah, bezproblemowo wytrzymała 4 lata i ok 100 kkm przebiegu.

IMO mniejszego akumulatora niż 70Ah nie ma sensu wkładać.

0

czesc !!!

rowniez posiadam vectre 1.7 td isuzu i w mojej viki tez jest akumulator 55ah , wydaje mi sie ze wlasnie taki akumulator byl orginalnie w tym samochodzie . sprowadzilem ja z holandii juz z tym akumulatorem . zanim kupisz nowy upewnij sie jednak jaki powinien byc i daj znac bo ja chyba tez bede musial wymienic swoja baterie

pozdro

0

Please login or register to see this quote.

Masz standartowy akumulatorek Opla tak jak ja

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ma 8 lat i nie mam przykrych doświadczeń zimowych ale bendzyniak! A jak kupi 70Ah to mu nie zaszkodzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

wedł. tabeli zastosowań BOSCH zalecają akumulator 74Ah 680A i takowy zainstalowalem kręci ślicznie tylko cosik mi podpada rozrusznik muszę go rozkręcić i sprawdzić

0

Pojemnosc aku ma mniejsze znaczenie niz prad rozruchu. Patrzec trzeba przede wszystkim na prad rozruchu, i to najbardziej istotny jest prad w -18oC.

Ja tam ufam Centrze. Tylko nie inwestowalbym w Future - nie wierze w bezobslugowe aku.

0