Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
tomekostra

Problem z wymianą termostatu

Polecane posty

Witam

Jestem wk&%$ bo kupilem dzisiaj wkład i miałem wyjąć termostat. NO I:

-zlałem płyn chlodzący,

-potem wziąlem sią za jakże prostą ( na forum napisane 10 minut) wymianę termostatu

I co się okazuje- przez to, ze mam nietypowy silnik, Z18XE mam w innym miejscu zbiorniczek od pompy wspomagania, a dokładniej znajduje się on przed termostatem, przez co nie mogłem dość żadną nasadką do śrub mocujących termostat, a na klucze płaskie też nie dało rady.

-zostawiłem ten termostat i postanowilem podzielić sie tym faktem na forum, a nastepnie wlalem płyn chlodzący- weszło jakieś 4-4,5 litra, mimo, że sam osoboście staralem się, aby tego płynu weszlo chociaż z 5l (w danych technicznych mam napisane, ze wchodzi bodajże 7,3l.

I teraz moje pytania:

1. dlaczego tak mało tego płynu mi weszło i co zrobić, bo trochę nawet dmuchnąlem powietrzem i trochę wyleciało z bloku i z chłodnicy, ale to jeszcze nie to.

2. jak dorwać się do tych śrub od termostatu, jak zdjąć ten zbiorniczek, ktory przeszkadza (jest tam jakas blaszka, ale nic nie dalo jej podwazanie), albo dajcie mi namiary na jakieś klucze fajkowe, na przegubach- torksy, którymi tam dojdę. Od śruby mocującej termostat do zbiorniczka jest odleglość około 1,5-2cm, dlatego nie ma mowy o doścju nasadki, a co dopiero nasadki z grzechotką.

3. Jeżeli ktoś wie jakie jest tam ciulowe dojście niech podpowie chociaż co zrobił, albo jak;).

Dzisiaj sprawdziłem czy plaskim kluczem oczkiem da radę dojśc- da radę, ale klucz 9 jest za mały (nie chce wejść na śrubę nawet przy uzyciu siły), a 10 wchodzi ładnie, tylko przy prubie odkręcenia obraca się wokół śruby. Mała nasadka 9-10 odpada, bo górnej śruby nie odkręcę- nasadka nie chce wejść (1cm przerwy pomiędzy czołem śruby, a zbiorniczkiem od pompy). Macie jakieś pomysły?

Edytowano przez tomekasz05

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Owszem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

czulem, że tylko takie mam wyjście, w sklepie typu obi, leroy merlin, castorama idzie taki klucz kupić?

no i pytanie czy dół tak odkręcę.

Edytowano przez tomekasz05

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W marketach raczej tych kluczy nie znajdziesz, zostają Ci dobre sklepy narzędziowe. Czy dasz sobie z tym radę i z dolną śrubą?? Tego nikt nie wie, to zależy od Twoich zdolności manualnych

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

otóż szukałem dzisiaj po całym mieście, znalazłem w jednym sklepie- cena 150zł za komplet 4 kluczy 2 rozmiary na jednym (Yato). Na razie wstrzymałem sie z powodu braku funduszy.

Co do zdolności, gorną na 100% bym odkręcił tym kluczem, ale dolną nie wiem, nie próbowałem tam włożyć nasadki, a kluczem nie dojdę bo jest pod termostatem schowana. Wymiana w warsztacie 50zł w górę w zależności od tego jak długo będą się męczyli.

Panowie gdzie jest jakis poradnik jak zdjąc, zdemontować zbiorniczek od pompy wspomagania, jezeli można, bez odkręcania śrub? I jak odkręcić korek, bo przez szmatę nie idzie, gołą ręką też?

Jeżeli zbiorniczka nie zdemontuje to zadne klucze mi nie są przydatne, bo nawet jak odkręcę to przecież nie wyjme śruby z obudowy, bo przeszkadza zbiorniczek od pompy.

Ja ostatnio tez wymieniałem wkład termostatu, i wcale nie zdejmowałem zbiorniczka od pompy wspomagania

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Polecam odkręcić pokrywę kolektora wydechowego, stanowczo ułatwi dostep. A z kluczami zrobiłem tak, że kupiłem torx'a do odkręcenia termostatu, wszystko ładnie pasowało, i po zakończonej pracy, odwiozłem klucz do sklepu z paragonem mówiąc, że okazał się za mały, i 25zł wrociło do portfela

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i wymiana wcale nie zajeła mi 10 min, tylko jakies 30 - 40

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego Jeśli chodzi o korek zbiorniczka wspomagania to się go nie da odkręcić tylko przekręca się go o ćwierć obrotu i ciągnie do góry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.