Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MSigXer

Luzy zaworowe w 1.8 XER

Recommended Posts

Czy drganie auta na postoju mogą być objawem luzów? Wieksze drgania na zimnym silniku im cieplej tym mniej drzy. Ale nie ustaje. Kupilem auto 1.5roku temu, nic nie wiem czy byla była robiona regulacja, sam tez nie robiłem. Już jestem umowiony na po świętach ale na swieta muszę lacznie 800km przejechac. Jezeli to luzy, to czy nic sie wiekszego nie powinni wydarzyc? Jeszcze pytanie o samą regulacje. Czytam na forum ze szlifowanie. To szlifowanie to zawsze? Czy są śruby regulujące?

Please login or register to see this quote.

nie ma. albo wymiana szklanek na takie o odpowiedniej grubości albo szlifowane

Ktoś we Wrocławiu to robił? Polecacie kogoś?

Znacie kogoś kumatego w kujawsko pomorskim?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Witam, 

Odświeże temat, bo mam podejrzenie że u mnie właśnie owe zawory klekoczą. Silnik wydaje dźwięk niczym rasowy TDIk. Gaz założony 3 miesiące temu, przejechane na nim ok 4kkm dopiero. Silnik Z18XER. Czy pilniki szukać kogoś kto wyreguluje zawory, bo słyszałem że "klekot" występuje raczej przy zwiększeniu się luzów i jest to mniej groźne niż zmniejszenie się luzów. 

I czy przy okazji jest ktoś z okolic Lublina i może polecić ewentualnie kogoś kto by się tym zajął?? 

Moim zdaniem to będą raczej koła rozrządu

Tyle że rozrząd ma dopiero 20k, rok temu rzekomo wymieniany :/

Jest jakiś sposób żeby to potwierdzić bądź wykluczyć? 

Chyba że chodzi ci o koła zmiennych faz?? 

Edited by emsik

A co ma rozrząd do tego? Chodzi mi o koła zmiennych faz. Poszukaj tematu na forum. Znajdziesz tam wszystko łącznie z filmikami jak klekoczą

Witam, mechanik zmierzył luzy zaworowe .Proszę o poradę czy trzeba już robić. Zdjęcie w załączniku. 

Please login or register to see this attachment.

Można jeżdzić, ja robiłem jak na dwóch wydechowych miałem 0,16 0,17.

Witam

Koledzy na wiosne przymierzam się do regulacji zaworów gdyż luz na dwóch zaworach zbliża się do wartości granicznych. No i teraz ciekawostka jaka znalazłem w TIS. Dla Vectry C z 2007r. Z18XER TIS w 3 miejscach podaje różne wartości dopuszczalnego luzu, tj.

1. ssące: 0,20 - 0,30, wydech: 0,24 - 0,36

2. ssące: 0,21 - 0,29, wydech: 0,27 - 0,34

3. ssące: 0,21 - 0,29, wydech: 0,26 - 0,35

Niby wiadoma sprawa że dąży się do nominału czyli: ssące 0.25, wydech 0,30, ale zastanawiająca jest różnica w wartościach granicznych bo przy wartościach podawanych przy wydechu różnica jest znacząca. Niby TIS taki "mądry" a tu jednak.

Na poniższych fotach przedstawione powyższe różnice:

Czy ktoś drążył już ten temat?

Edited by cucek

I co nikt nie jest zainteresowany rozbieżnością informacji zawartych w TIS?

Witam. Panowie ja zrobiłem luz odpowiedni przez szlifowanie szklanek od góry na wymiar, robili mi to w warsztacie zajmującym się tylko głowicami. Ja je jeszcze tylko polerowałem. 

Mam małe pytanko, czy podczas składania obudowy w której siedzą zawory zmiemniej fazy silikonowaliście całą powierzchnię na styku z głowicą, bo jak rozbierałem był nalot przy kanale olejowym jak na trzeciej fotce i z tego co wywnioskowałem nie szło całe ciśnienie na wariatory, a po jakimś silikonie czy uszczelnieniu śladu nie było.

Edited by Kubencjusz

h7Cu6VyXYu4 

Znalazłem coś takiego, 32 minuta 

Czy to jest jakaś dedykowane uszczelka ?

Moim zdaniem szlifowanie szklanek od góry może być błędem bo nie wiadomo jak szklanka będzie zachowywać się pod wałkiem. Jeśli materiał z której jest wykonany jest utwardzony powierzchniowo, ta może się wycierać. Zdecydowanie bezpieczniej jest szlifować od dołu. Jeśli chodzi o uszczelnienie to używam pasty uszczelniającej, ale małej ilości, tak aby kanał nie był zaklekony

Dzięki za odpowiedź, maszyna poskładana. Będę kontrolował częściej ten luz i zobaczę jak te szklanki będą wyglądać za kilkanaście tyś. Jeśli chodzi o utwardzenie nie wiem jak to jest i dla tego po szlifie je polerowałem aby wałek miał lżej. Ssące które zostały w orginale też poleciałem i wyglądały identycznie i tak samo się ścierały na papierze 1500 a później 2500.

Edited by Kubencjusz

No właśnie z tego co się orientuje to szklanki powinno się szlifować od spodu, żeby nie ruszyć utwardzenia powierzchniowego, ale grom wie. Sprawdź za kilkanaście tys. km i zobacz czy nie będzie widocznego zużycia. A czemu warsztat zaproponował Ci szlifowania z góry a nie od spodu?

Rozmawiałem z tym gościem jeszcze, mówił że szklanki hartowane są na wskroś i zdjęcie tak małej warstwy nie wpłynie na ich twardość. Mówił jeszcze że są fachowcy co wybierają od środka ale oni nie mają tak precyzyjnej maszyny żeby tam wejść. 

No wszystko możliwe. Oby Ci działało.

Please login or register to see this quote.

Żadna precyzyjna maszyna. Ja ogarniam kamieniem szlifierskim na wiertarkę. Kilka samochodów już tak ode mnie wyjechało i nikt nie narzeka. W moim zrobione 80kkm po takiej regulacji

No słyszałem że ludzie też tak robią. Wiertarka stołowa czy uchwyt do wiertarki, który "zamienia" wiertarkę w stołową?