Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam wszystkich dieselowców

Chciał bym zadać wam kilka pytań, a mianowicie:

1. Czy wasz diesel ,,kopci" na biało gdy jest zimny?

2. O ile wzrasta Wam spalanie w porównaniu do lata?

3. Jakie macie spalanie?

4. Ile musicie przejechać przy tej tem. aby uzyskać ok. 85-90 stopni...?

Dodam że jeżdże na ,,tańszym paliwie ze wschodu"

Może też dostanę kilka rad odnośnie jazdy, bo moje spalanie jest w okolicy 8 litrów w 5 osób, mierzone, a nie wg. wskazań komputera. Jeżdżę codzienie do szkoły z kolegami, staram się najoszczędniej jak się da... Biegi zmieniam przy 2000obr/min, aż dojdę do 5 i trzymam prędkość na tempomacie 60-80km/h zależy od pogody dużo... A tem. teraz to mi 80stopni nie przekracza..(mam 13km w jedną stronę) A latem wymieniałem termostat...

Proszę o wypowiedzi...

Mój aktualny samochód to 4 diesel w mojej karierze. Zawsze zakupując dany model przeglądałem fora i zawsze trafiałem na wypowiedzi, że ten silnik jest mego oszczedny i pali w mieście 5,5-6 litrów. No cóż wszystkie diesle jakie miałem (1.9TD, 2.4 TD, 1.9TDI i 1.9CDTI) nie paliły mniej niż 7 litrów w mieście. A taki realny wynik wachał się w granicach 8-8,5 litra. Więc myślę, że spalanie masz całkiem w normie. A jeśli wierzysz w te bajki o 6 litrach na mieście to pomyśl ile takie auto spalało by wtedy w trasie?

No tak, tylko ja porównuję sobie ze skodą octavią 1.9 TDi 110KM, a jej spalanie jest rzeczywiste poniżej 6l właśnie... 5-5.5 litra... A jak u Cb z temperaturą?

Edytowano przez Adam100194

kolego w miescie 13 Km to auto sie zagrzeje do 88. Ale w cyklu mieszanym to raczej nie, przynajmniej u mnie tak jest. Jak jade 15 Km trasa, ciągle prędkościa okolo 100 to po tych 15 Km mam tak 80 stopni.

No ja nie jeżdżę po mieście prawie wogole.. Tylko na tym odcinku się zatrzymuje 3 razy po kolegów i dosłownie na 3 skrzyżowaniach..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie z temperaturą? strasznie długo się grzeje... Ale z tym samym spotkałem się w Marei i to samo ma szwagier w Stillo. Widocznie fiatowski 1.9 już tak ma.

Spalanie nie małe, ale też nie duże. Ja taki sam odcinek do pracy jeżdżę od 3 lat i nigdy nie miałem więcej niż 7,5 litra. Trochę go męczysz bo na 5 biegu to poniżej 70km/h ciężko zejść bo to już za niskie obroty. Z temp. masz OK bo na takim odcinku się nie zagrzeje.

no i jeszcze jedno... biegi to zmieniaj przy 2500-3000obr. zobaczysz róznice i w spalaniu i przy samej jezdzie.

u ciebie przy zmianie przy 2000obr nastepny bieg masz na 1300obr a wtedy ten samochód ani nie jedzie ani nie jest ekonomiczny.

A jak u was z tym kopceniem na biało gdy jest zimny? Może to spalanie to wina jakości paliwa..? Bo tak jak mówiłem nie tankuję na cpn.. Właściwie to może to spalanie nie jest aż takie wielkie.. W 5 osób każdy średnio 75 kg to 375kg dochodzi... W bagażniku jest jeszcze wzmak nieduży 2x50W RMS i skrzynia własnej roboty na głośniczku 260W RMS, to zwiększa obciążenie w masie ale i obciążenie alternatora...

A co do tych biegów to spróbuję i będę obserwował...

tego ci nie powiem bo nie wiem. u mnie zawsze jest verwa . co do spalania no cóż każdy ma inne wyniki. Ja po mieście o 4 rano gdzie nie ma swiateł i korków jadąc po obwodnicach mam 6.2 litra ale to jest prawie trasa a nie miasto. !!! normalnie w tej chcwili to mam 8.5 - 9 litrów i tak ma być natomiast trasa to 5-5.5 spokojnie .

jak masz komputer to ustaw sobie go na chwilowe spalanie- wtedy noge będziesz miał lżejszą....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie mam kompa niestety... Ale tak teraz myślę że jeszcze opony mają sporo do rzeczy... A u mnie są akurat nalewki zimowe...

Tak jak pisali koledzy wyżej. Zmiana biegu minimum 2,6-2,8 tys. obr. Mój DTL rozgrzewa się do 80 stopni po jakiś 12 km. A jeśli chodzi o kopcenie ( siwa para ) to to jest normalne. Zimny wydech - ciepłe spalny. Trochę fizyki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie jeśli chodzi o spalanie to na dojazdach do pracy ( 90% trasa ) spalanie wynosi 5,2-5.4 l. Maksymalne jakie osiągnąłem to 7,8l przy 100% miasto odcinki 3 km i -26 na zewnątrz

Edytowano przez jakub_001

Ja swojego to cisne do 4.ooo tyś obrotów a spalanie powiem tak za 100zł zrobię 310km a ciepło mam w samochodzie po przejechaniu 2 kilometrów i temperatura się utrzymuje .

Tak jak kolega

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

napisał nie zamulaj tego disla trzeba dać gazu to nie benzyna .

Benzynę też trzeba czasem przewietrzyć i też spalanie nie wyjdzie jakieś mega niskie na niskich obrotach bo jak przyspieszasz z takich obrotów to jest znaczne obciążenie. Na wyższych obrotach szybciej auto się zbierze co za tym idzie nie trzeba długo "trzymać" go na gazie. Ja staram się jeździć normalnie tzn. żeby silnikowi było lekko wtedy pali mi najmniej.

A mam jeszcze pytanie, czy jeśli klocki trą mi lekko pa tarczy na jednym kole z tyłu, to czy powoduje to duży wzrost spalania?

musialbys podac sile jaka trze ta tarcza zeby mozna bylo odpowiedziec dokladnie.

Takie tarcie zawsze bedzie powodowalo wzrost spalania paliwa ale nie mozna powiedziec o ile wiecej bedzie spalac bo nie podajesz jaka sila trze.

Czy tarcza jest ciepła czy gorąca porównaj z obu stron może linka ręcznego nie odbija.

Jeżeli jest to tylko lekkie szuranie to nie ma co się przejmować.

Tarcza jest może nie gorąca ale dobrze ciepła.. Tylko ta jedna inne są zimne.. To nie od ręcznego bo on łapie prawie na ostatnim ząbku.. A jak go troche zaciągałem na pierwsze ząbki to to tarcie się nie zwiększalo.. Jutro do tego zajrze..

Jak zaciągasz ręczny to Ci się tarcie nie zwiększało bo on jest na szczękach wewnątrz tarczo-bębna. Obcierają Ci kolcki przy zacisku zewnętrznym. Skoro jest dobrze ciepła to nie wpływa to na spalnie. No może Ci wzrośnie o 50 ml i na tym się skończy. Gdybyś jej nie mógł dotnąć to możnaby było szukać dalej.

już nie chodzi o samo spalanie tylko o przegrzewanie i szybsze zużycie elementów hamulcy

Kiedy mialem VB 2.0 DTI spalalem w miescie 7.5 l. Czy to zima czy lato na klimie. A lekkiej nogi do tego auta nie mialem. Kolega taryfiarz majac ten sam silnik jadac tylko po miescie, w korkach ktore w Poznaniu sa naprawde upierdliwe I jeszcze dogrzewajac sie na postoju zima spala 8.5 l. Czyli najgorzej nie jest z twoim spalaniem. A sprawe hamulca lepiej ogarnac od razu poki nie ma wiekszych uszkodzen.

Źle się wyraziłem, felga a nie tarcza była dobrze ciepła - ugrzała się prawdopodobnie od gorącej tarczy...

Jak go dzisiaj zlewarowałem to kołem było cięzko kręcić... Narazie z racji mrozu i braku ogrzewanego garażu tylko popsikałem po wszystkich elementach Wd40 i postukałem trochę młotkiem i odziwo chodzi w miarę lekko... Słychać tylko lekkie szuranie...

Jak na śliskiej drodze ci chwyci koło to nie chciałbym być w twojej i innych kierowców skórze.

Nie odbija linka ręcznego zapieczona.

Linka chodzi to nie jej wina... Wg mnie to jest wina cylinderka...

Jeśli chodzi o te linkę, to przy samym bębnie palcem można ją pociągnąć także zapieczona nie jest...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.