Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krisek1337

głośne skrzypienie tylnego prawego koła

Recommended Posts

Witam, od paru dni mam następujący problem, gdy jadę powoli po prostej drodze coś z tyłu skrzypi, dźwięk dochodzi jakby z bagażnika. Jak auto jedzie to wydaje się, że dźwięk dochodzi z okolic koła (stałem obok auta a ktoś powoli jechał).

Dodatkowo przednie i tylne zawieszenie skrzypi przy przejeżdzaniu przez progi zwalniające.

Czy w tym przypadku udać się na stację kontroli pojazdów na szarpaki, czy od razu do mechanika?

Obstawiam, że to temperatura. Gumy w elementach zawieszenia zesztywaniły i tyle. Czy skrzypienie nie ustaje po dłuższej jezdzie?

mogło się to też dziać wcześniej ale nie zwracałem na to uwagi. Po dłuższej jeździe także skrzypi na progach. A co do tego tylnego koła to bardzo się nasilił ten dźwięk ostatnio, z tego co wyczytałem na forum to może być objaw tulei pływających :/

prędzej gum stablilizatora

jak nie wleziesz pod auto to raczej nie wywróżysz...

pogoda i parking pod blokiem nie sprzyja samodzielnemu sprawdzaniu, więc jutro pojadę na stacje kontroli może coś z tego wyjdzie.

Podobno opel uporał się z trzeszczącymi gumami stabilizatora z przodu , z tego co się dowiedziałem to należy wymienić drążek , jarzma i gumy .

po dłuższej trasie (25km) dalej skrzypi, do tego jak naciskam na bagażnik i staram się nim bujać w dół i górę to skrzypienie jest cały czas słyszalne.

edit:

byłem na przeglądzie w SKP i wyszło, aby sprawdzić mocowanie sprężyny.

Następnie mechanik sprawdzał i twierdzi, że sprężyna siedzi dobrze (wg. niego nie ma możliwości złego jej zamontowania)

Jak na złość przestało skrzypieć u mechanika i nie można było sprecyzować co wydaje dźwięki.

"banany" do wymiany... o Boże, ja tworze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

zaczne od gum stabilizatora przód/tył. Banany raczej nie są do wymiany.

Please login or register to see this quote.

to daj później znać co i jak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a takie jeszcze pytanie co do wymiany tych gum stabilizatora: czy warto od razu mechanikowi dać smar silikonowy aby je tym potraktował przy montażu czy nie trzeba się tym przejmować?

mechanik powinien wiedzieć co robi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">