Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jamanek

Gaśnie po odpaleniu P0606 [VC Z19DT]

Recommended Posts

Witam, chciałbym Was poprosić o pomoc gdyż nie udało mi się znaleźć sensownej odpowiedzi na mój problem. Otóż moja Viki Z19DT czasami świruje, po nocy odpalam (w temp w granicach 0 st.) i po paru sekundach gaśnie wywalając kontrolkę od ESP. Przekręcam kluczyk i odpalam, kontrolka znika i zdarza się nawet że tak jeszcze ok 2-3 razy zgaśnie. raz nawet wydaje mi się że chciała zgasnąć podczas jazdy gdyż poczułem małe szarpnięcie, mrugnęło ładowanie i wywaliło kontrolkę ESP. Po podłączeniu OP-COM na silniku błąd P0606 czyli uszkodzenie procesora ECU(sporadyczny).

Nie wiem co mam zrobić z tym fantem, czy:

1. Szukać jakiś luźnych przewodów które mogą powodować zwarcie?

2. Szykować się na wymianę ECU?

3. Akumulator?

Proszę Was o pomoc!!

Edited by jamanek

Szukaj uszkodzenia na wiązce, u mnie walnięta była wiązka między obudową filtra powietrza a ECU. Możesz też zaglądnąć do ECU, jest umieszczone w bardzo nieszczęśliwym miejscu, jeśli się rozszczelni jest cały czas zalewane wodą a to źle działa na elektronikę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzieki za odpowiedz, bo dala mi do myślenia. Raczej stawiałbym na wodę w ECU. Jak Viki stoi wyżej przodem lub się nagrzeje nie gaśnie. W maju wymieniałem turbo na nowe i może również gdzieś ta wiązka dostała.

W sobotę zabieram się za to i kieruje pytanie czy trzeba szczególnie na coś uważać przy otwieraniu puszki z ECU?

Zasadniczo to ECU nie powinno się w ogóle otwierać, ale jak już się to zrobi to przy składaniu nie zapominać o dobrym uszczelnieniu, czyli silikon w dłoń

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziś dobrałem się do dwóch wiązek, wymontowałem ECU. Prześledziłem wiązki od okolic pompy do samego końca, do kostek. Dwa przewody wydały mi się podejrzane, zaizolowałem i uporządkowałem wiązkę. Otworzyłem komputer i nic nie wyglądało na zalane, uszkodzone itp. Uszczelniłem kompa, na obudowie jest jeszcze coś a'la wywietrznik, wszystko zostało spięte, przekręciłem zapłon i w porządku. Ale pół godziny temu przy -2 przekręciłem i znów wywaliło. Ręce opadają, przypuszczam że wina kompa, uszkodzenie elektryczne może zimny lut. Przerabiał może ktoś lub wie jaki ECU mam kupić czyszczony TECH'em czy z bliźniaczego modelu też zadziała. Wiem że czeka mnie programowanie immo, kluczy a może coś jeszcze?

Edited by jamanek

musisz mieć tylko car pass do niego czyli carpass dawcy ecu i oczywiście tech

Jak chcesz sam stawiać opcomem to musisz szukać ecu z podobnym silnikiem i z dfp albo bez zależy co posiadasz

sama zmiana ecu bez programowania go do imobilajzera (opcomem/techem) nie odpalisz autka

Edited by xpirat

Odświeżę temat, znalezienie ECU jest prawie nie możliwe z kodem. Ludzie maja ale bez kodu co mi nic nie daje, znalazłem 5 firm specjalizujących się w naprawach, jedna się nie podejmie druga życzy sobie 300 funtów + VAT reszta ogarnie tworząc klona mojego ECU. Wczoraj podmieniłem aku (na prawie nowy BOSCH S5) dalej to samo, po wejściu w ABS/TC/ESP wywala U2105 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem, zapomniałem sprawdzić CIM i zegary bo wkur... byłem na tego mojego grata. Dodam jeszcze że błąd ESP wywala razem z kontrolką świecy żarowej, resetuje się pompka w zbiorniku, kontrolka ESP zostaje. Nie ma tak że przekręcam kluczyk i od razu wyrzuca błąd, zawsze czekam aż kontrolki zgasną i pompka przestanie chodzić zawsze minie te ok 5 sek i wtedy błąd. Spróbuje jeszcze odpalić na tym błędzie. Znalazłem kilka postów odnośnie przekaźnika K3_X125 i ten też poleci do sprawdzenia. Myślę także nad zwróceniu uwagi na CIM ale sprawdzę czy ma jakieś błędy w sobie. Wczoraj wieczorem przekręciłem kluczyk, nic nic, ciach i wywaliło, przekręciłem jeszcze raz kluczyk ale już nie czekałem tak dlugo, odpaliła i nie zgasła. Jakieś sugestie? dodam że ręce opadły do ziemi:D

teraz doczytałem że jesteś z uk to z ecu mogę pomóc jak jesteś zainteresowany to pisz do mnie na pw nawet mogę ci oprogramowanie wgrać na odległość i wylogować ecu a ty sobie opcomem zalogujesz sam

i mam nadzieje że nie uszkodziłeś tego wywietrznika jak nazwałeś to jest to czujnik atmosferyczny jak go uszkodzisz możesz mieć problem z nim

Edited by xpirat

Autko zrobione dzięki pomocy kolegi xpirat, Skonczyło się na wymianie ECU, autko ma nowy sofcik i lata jak "nówka"

Jeśli mogę się podłączyć. Mam podobny problem w 1.7CDTI. Auto nie wywala błędu, ale po odpaleniu chodzi 10 sek, zaczynają falować obroty i gaśnie. Znalazłem lekko przetartą izolację wiązki kabli idących do kostki alternatora. Może to być problemem ? Generalnie zaizolowałem to, ale problem dalej jest.