Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

janc1

Oszroniona przednia szyba od wewnątrz

Polecane posty

Witam, może ktoś z Was ma lub miał podobny problem lub zna rozwiązanie i może sie nim podzielić, bo ja nie mam na to pomysłu. Otóż przy obecnej pogodzie, gdy szyby po długim postoju są oszronione w moim aucie szyba przednia jest oszroniona od zewnątrz i wewnątrz auta. Dodam, że auto mam szczelnie zamknięte (wszystkie okna i drzwi) i nie mam pomysłu co może być powodem tego zjawiska. Gdy szyba odtaja, to z zewnątrz wodę zbierają wycieraczki, natomiast wewnątrz ścieka mi woda, którą muszę wycierać ściereczką. Nie mam pomysłu, co może być powodem...

Przed zamknięciem samochodu po jeździe kiedy wnętrze jest rozgrzane porządnie wywietrz. Jak ucieknie cała wilgoć ze środka wtedy nie będzie się skraplać na szybie od środka.

albo kup sobie w markecie budowlanym np w nomi widzialem pochlaniacz wilgoci

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> taki maly woreczek za kilkanascie zico

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> wrzucisz gdzies do auta i od razu lepiej bedzie

Mozesz miec mokre dywaniki i taki jest efekt

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kilka km przed dojazdem do miejsca docelowego nie grzej juz tak wnętrza auta tylko je schładzaj.

Czy to zimny nawiew czy uchylisz szybe, to juz Twoja inwencja twórcza

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

1. kiedy ostatnio wymieniałeś filtr kabinowy ??

2. Ja doraźnie stosowałem "wygrzewanie" wnętrza. Po trasie, na nagrzanym silniku ogrzewanie na full, zamknięty obieg i lekko uchylone jedno z okien.

3. sprawdź czy masz wszystkie zaślepki pod maską na podszybiu, u kolegi jednej brakowało i woda mu wpływała do kabiny za deską.

Wygrzewanie pomagało na pewien czas, ale na dobre pomogła dopiero wymina filtra kabinowego.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kabinowy zmieniałem jakoś w lipcu, więc jest stosunkowo nowy. W środku auta nie mam nic mokrego. Sprawdzę te zaślepki. Dzięki koledzy za porady, wyprubuję je. Te z porządnym nagrzaniem i wietrzeniem auta mogą tu pomóc, bo z racji odcinków jakie pokonuje, moje auto jest zawsze niedogrzane.

Ja zamykam jeszcze całkowicie wloty powietrza jak wychodze z auta jak narazie działa i jest ok

Ten pochlaniacz wilgoci w woreczku dziala

Stosuje go od roku i problem ustapil a mialem nawet boczne pozamarzane czasami

Jak kupilem metylan taki domowy pochlaniacz gdzie sie wilgoc zbiera w taka kostke to sie jeszcze pogorszylo a kosztowalo to badziewie ponad stowe a kiedys w biedronie byly te woreczki i kupilem bo to chyba 10zl kosztowalo to jak reka odjal od tamtej pory,mam takie 3 i nigdy jeszcze zadna szyba mi nie zaparowala,zmieniam je co 3 miesiace i jest gitara ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

mozna tez gazete czarno-biala wzucic pod siedzenie, jedna od strony kierowcy a druga od strony pasazera... one tez sobie bardzo dobrze radza z wilgocia i problem powinien zniknac... ja tak robie i jest ok... tylko trzeba je tez wymieniac chociaz raz na tydzien...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Polecam ten sposób plus wysmarowanie szyb od środka AntiFog'iem od RainX

ponoć ryż pochłania wilgoć albo sól może kilo soli na siedzenie albo kilo ryżu ;D

a tak na serio to uchylenie okna i wyrównanie temp otoczenia z sirodkiem powinno zapowiedz parowaniu lub szronieniu się szyb

najczęściej to jest tak że na dywanikach/wycieraczkach pod nogami zbiera się woda z topniejącego śniegu z butów od ciepełka wydobywającego się z nawiewu na nogi, i to jest jedna z przyczyn szronu na szybach od wewnątrz.

zawsze staram się mieć suche wycieraczki i nie mam problemu ze szronem

Edytowano przez Danek89

Sa srodki od tego zeby nie parowaly szyby a Wy piszecie o gazetach czy ryzu lub solach?

Wystarczy szyby dobrze umyc np cleanem nasmarowac tak jak kolega pisze rain xem anty fog i zawiesic dobry pochlaniacz z budowlanego i problem jak reka odjal(nie kupujcie matylan)

Taki pochlaniacz do 12m2 nie pozwoli nawet na zaparowanie jak dywaniki beda mokre a wystarcza na 4 miechy

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

proponuje to tanie i dobre wystarczy w bagażniku postawić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

o soli nie slyszalem ale sprawdza sie zwirek dla kotów:) wystarczy go posypac na dywaniki i pochlonie wilgoc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.