Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Dzidek Gb

Dziwnie zachowujące się opony lub cos innego w zawieszeniu...

Recommended Posts

Witam zasugerujcie mi co może być przyczyną takich objawów.

Felgi 18 opony zużyte do wskaznika , samochód jedzie prosto jak po sznurku no może ma lekką skłonność to zjazdu na lewo ale minimalnie. Odczucie z jazdy są takie że wydaje się jakby się jechało po tarce czuje się to na kierownicy tak delikatnie i powyżej 60 robi się strasznie głośno w samochodzie im szybciej tym głośniej...ciekawe jest to że jak się skręci kierownicą w lewo to wszystko ucicha , jak się jedzie po łuku to jest cichutko tak jak ma być. Myślałem że to są opony ale nie.

Założyłem nowe opony i felgi 17 i jest to samo - jedzie prosto to jest głośno i czuć wibracje na kierownicy a przy skrętach i jezdzie po łuku w lewo wszystko cichnie i odczucia na kierownicy tez ustają. Skręt w prawo czy jazda po łuku w prawo nic nie zmienia jest tak samo głośno...

Stało się to w drodze z pracy - do pracy było wszystko OK a w drodze powrotnej już z wrażeniami dzwiękowymi.

Podpowiedzcie mi co to może być skoro opony nie są przyczyną co zacząć sprawdzać z przodu czy też z tyłu samochodu...zbieżność była robiona jakiś miesiąc przed wystąpieniem objawów.

Edited by Dzidek Gb

Łożysko w piaście bd miał do wymiany

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Też stawiam na łożysko.

potwierdzam łożysko jak hałasuje już na prostej a w łuku bardziej to nie zwlekał bym z wymianą dla bezpieczeństwa

sprwdzić nie zawadzi również przegub wewnętrzny.

Hałas jest jak się jedzie prosto a jak się skręca w lewo lub jedzie po łuku to wszystko cichnie . Ale cichnie tylko przy skręcie lub łuku w lewo , w prawo czy prosto jest bez zmian - znaczy się głośno. Piasta jak i felga po odcinkach jazdy rzędu 100km nie nagrzewa się...jak to ma jakieś znaczenie

Łożysko 100% i pewnie lewe bo przy skręcie dociska je i cichnie

..dobra to powiedzmy przyczyna jest ustalona . Teraz pytanie czy lepiej wymienić samo łożysko czy za jednym zamachem razem z piastą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie chodzi mi o koszta tylko o czas i problem z wymianą - czy prościej jest wymienić samo łożysko czy kompletna piastę.

Jeśli masz na tyle pieniędzy to możesz. Z przodu masz wymienalne same łożysko, tylko z tyłu wymieniasz całą piastę

Edited by tomekk1

Jesli chodzi Ci o czas to wywalaj zwrotnice. Masz tam 5 srub.

Lozysko musisz prasowac.

Dzidek pewnie ma sporo części na miejscu, tak więc może spróbować wrzucić używaną zwrotnice (wraz z łożyskiem i piastą)

A ja się podepnę wczoraj założyłem opony zimowe. I mam problem ze jak jadę na wprost lub minimalnie skręcam w lewo to stuka a w prawo cisza

Jak szybko dodaje gaz to nie stuka a jak delikatnie to stuka im szybciej jadę tym szybciej stuka, Może wiecie co to może stukac

Pół żartem - kamień w bieżniku. Sorki za OT

Powiem ci szczerze ze chciał bym żeby był to kamień. Na luzie nic nie stuka tylko jak dodaje lekko gaz

Dzięki za skierowanie myśli na łożysko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do wymiany było lewe - nie dało się tego wyczuć systemem 12/6 czy 3/9 po prostu sprawne ucho mojego mechanika...

Koszt i czas hmm

- razem z łożyskiem i robocizną 200zł

- czas 40 min.

.....................................................

Dzięki tej usterce stałem się właścicielem nowych opon i felg 17

...jak to mówią po nitce do kłębka

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> :lauh:

A wystarczyło użyć szukajki

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Please login or register to see this quote.

Ale tak jest bezpieczniej

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:">