Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spawacz

Climatronic grzeje tylko podczas jazdy.

Recommended Posts

Witam, mam problem mianowicie jak rano odpale samochod silnik wrecz zagotuje to nawiwe nie podaje ciepla dopioro jak zaczne jezdzic cieplo powoli leci do kabiny.

OCB?

Jak dla mnie nagrzewnica do wymiany, sprawdź węże dojścia i wyjścia z nagrzewnicy, jak dojście jest gorące a wyjście zimne to na 100% się zapchała, zakamieniła......

Kurde myslalem ze cos nie tak jest z elektryka...

Na szczwescie podczas jazdy grzeje i to bardzo dobrze na poczatku tylko ma problem ale jak temperatura silnik podejdzie na niebieska kreske zaczyna grzac podczas jazdy.

Nie bede tego ruszal skoro narazie grzeje padnie calkowicie to bede robil. Zawsze zystak troche czasu na kupno

A takie jeszcze jedno pytanko jak bede wymianiel to lepiej zeby kupic jakis zamiennik czy uzywke?

Lepiej kupic nowy zamiennik.

Nie wiadomo na jaka uzywke trafisz. Mozesz akurat dostac taka jak Twoja, i co wtedy? Dwa razy ta sama robota, pozniej zwroty, jak przez allegrody to jeszcze wysylki itd

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Okej to jak bede wymianiem to bede wiedzal jaki kupic. Zastanawie mnie jakim cudem sie zapchal bo kamieni to odpada caly czas zalewany jest plynem, jak w zeszlym roku wymienialem chlodnice to byla w czyssta wrecz wygladala jak z fabryki zaro kamienia.

Witam, przed nagrzewnica jest jakis zawor otwierajacy dojscie do nagrzewnicy?

Bo dzisiaj wywali mi plyn dolem i mechanik dzwonil ze leci zaworem co otwiera dojscie do nagrzewnicy.

Mam rozumiec ze on tez wlasnie odpowiada za grzenie sie samochodu wic moze to nie nagrzewnicy wina tylko tego zaworu co sie wysypal?

Edited by Spawacz

Please login or register to see this quote.

Wpisz sobie w szukajkę „zawór trójdrożny”. Jest o nim dużo.

Please login or register to see this link.

Juz wszystko jasne z zaworu uciekał płyn, co za tym idze zapowietrzył nagrzewnice, dlatego nagrzewnica nie grzała, po wymianie zaworu wszystko gra i grzeje.

Koszt zaworu 32 zł + 40 zł płyn + 80 zł za robotę.

Mechanik mówił ze to bardzo częsty problem w tych samochodach.

Temat do zamknięcia.

Za tę robociznę to byś sobie kupił porządny zestaw na koniec dniówki jak byś to sam zrobił

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:"> . Ja zawór wymieniałem jakieś 20 minut. Oczywiście jak masz dobre szczypce do opasek.

Kolego samochod zagotowal mi sie na trasie ani kluczy ani nic nie mialem. Na zagotowanym silnik poczlapalem sie do mechanika temperatura lapal juz prawie 100 C.

Zostawilem samochod u mechanika bo musialem szybko uciekac pilne sprawy;p

Ja bylem ogole swiecie przekonany ze to magistrala wody znow jest cos nie tak.

Edited by Spawacz

To zwracam honor nie pisałeś że to się stało w trasie. Ale i tak masz szczęście bo puściło w miejscu de facto najsłabszym i najmniej kosztownym. Zawór tak jak pisałeś do 50 zł a rezultat natychmiastowy. Ja już wymieniłem zawór i termostat a teraz chłodnica mnie czeka czyli jakieś 250 zł ponad. Szkoda że wymienia się najpierw te oczywiste a dopiero po tym wychodzi na jaw że jednak to te droższe wchodzą w grę.

Problem sam sie ukazla na trasie nawet nie sprawdzielm nagrzewnicy a chcialem juz kupic y wymianiac a tu na trasie wywalil zawor, strat takich nie bylo w plynie ale wystarczylo ze bombelek powietrza sie dostanie i nagrzewnica nie bedzie grzala