Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Adasieczko

Głośny stuk przy zaciągnięciu ręcznego

Polecane posty

Powoli zbliża się zima, a jak to zimą bywa gdy już spadnie śnieg czasami chce się gdzieś na wolnym placu trochę ponarzucać tyłem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czy ktoś ma podobnie jak ja, czyli przy mocnym zaciągnięciu hamulca ręcznego w czasie jazdy słychać głośne "uderzenie"? Kiedyś mając inny samochód gdzie z tyłu były jedynie bębny niczego takiego nie było słychać, w Vectrze są tarczo-bębny i jestem ciekawy czy każdy ma tak samo, czy da się coś zrobić z tym żeby nie było takiego walnięcia w czasie zaciągania ręcznego?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W aktualnej Viki tak mam, w poprzedniej tak miałem, w obu wymienione tarczobębny tył i szczęk, linki ręcznego, dźwięk pozostał...

Ten typ chyba tak ma...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

hm... no szkoda, że nic nie da się z tym zrobić :/

Ja też tak mam i chciałbym się dowiedzieć co to takiego?

chyba bolączka tych aut ;p tez tak mam tarrczobebny szczeki sprezynki itp klocki wymienione

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Walczyłem z tym i dałem sobie spokój, jest tak że szczęka ma ograniczniki i przy zaciągnięciu ręcznego klocek blokuje się o bęben i ma luz pomiędzy ogranicznikami i właśnie o te ograniczniki stuka

a popatrzcie sobie jak wyglada sprezyna z drugiej strony bebna

ta ktora naciaga linke

jak ona jest wyciagnieta albo jej nie ma to tak wali

Ja zauważyłem że nawet jak zaciągnę ręczny to w prawym kole jest lekki luz prawo lewo ze 2mm. W tym kole u mnie stuka ale tylko za pierwszym zaciągnięciem w czasie jazdy i myślę że to przez to ale nie rozbierałem bębna tylko regulowałem przez dziurkę.

Taa u mnie to samo, po odpuszczeniu recznego musze sie potoczyc do przodu lekko zaciagnac (w ruchu) i wtedy slychac walniecie - to znaczy ze sie odkleiły od bebna

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Musze sprawdzic to o czym gawlak nawinął, bo wewnatrz bebna wszystko nowe, a z drugiej strony bebna nie widzialem zadnych sprezynek, jedynie gumowa harmonijke jakby ale to wygladalo jak oslona czeci linki tylko, o ile dobrze pamietam.

Bo mowiac z drugiej strony bebna chodzi ci jakby o wewnetrzna czesc auta tak?

Edytowano przez Dan_LDZ

od strony wahacza tam gdzie linka wchodzi do srodka jest sprezynka

nic nie trzeba rozbierac widac ja bez problemow

czyli co z ta sprezyna trzeba zrobic ?

linka wymieniona, szczeki, sprezynki wewnatrz bebna powymieniane, bebny, klocki linka tez i wali

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

no i reczny lapie dopiero po zaciagnieciu do samej gory

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

sprezynka jak to sprezynka

ma za zadanie napiecie linki i recznego

a ze lapie tak wysoko to wypada go wyregulowac

Edytowano przez gawlak

U mnie też ręczny wali przy zaciąganiu szczególnie za pierwszym razem.

Czy to ta sprężynka ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

no zapewne o ta wlasnie chodzi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jakos precyzyjnie sie to nazywa ? czy po prostu sprezynka od naciagu linki recznego ?

Ha! Zagłebiłem sie w temat troche, i juz wiem co tak na*****la, otóż uwaga... są to okładziny, a własciwie ich metalowe podstawy.

Dzwiek powstaje przy załapaniu/odpuszczeniu recznego poniewaz metal (okładziny) uderza o metal (rozpieraka) na dole tarczobebna, na gorze okladzina rozpierana jest przez regulator, a na dole latal jak żpps.

Nie wiem czy tak wyglada "fabryczny luz" czy zamienniki sa nie wymiarowe (ale na ori to samo mialem w sumie) ale ewidentnie jest tam za duzo miejsca na dole i własnie to psuje nam krew.

Jeszcze mialem poruszyc temat trzpieni trzymajacych okładziny (ktore sa dosc cienkie i nie wygladaja solidnie razem z blaszka i sprezynka) ale stwierdzilem ze jezeli od '98 ciagle trzyma sie to auta to jest ok i nie bede sie czepiał...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tutaj nakrecilem nawet filmik dla zobrazowania. Wczesniej myslalem ze nie da sie nic z tym zrobic ale teraz tak sobie siedze i mysle zeby przykleic taki prostokat z twardej gumy jako 'odboj' mysle ze sprobuje i powinno to skutecznie stłumic je***ęcie.

U mnie tez ostre uderzenie jest. U mnie jest to wina tulej kola gorne jak i dolne ostro wybite sa no i przy zaciagniecu slychac bardzo golsne uderzenie;/

No ja tuleje wszystkie w zawieszcze mam wymienione i dlatego drazylem temat pt. "co tam tak jeszcze wali"

Napisalem tylko jak jest u mnie;)

tez mam problem z waleniem ale ja nawet nie muszę zaciągać linki tylko podczas jazdy jak cos nie pierdyknie jakby sie koło urywało i tylko raz

No bo caly mechanizm jest dosc luzno osadzony na trzpieniach, okladziny w pozycji centralnej utrzymuja jedynie sprezynki, widocznie przy nierownosciach ktoras okladzina musi ci lapac i wtedy klepie o mocowanie rozpieraka. Regulowales reczny sobie na regulatorze? U mnie troche zniwelowalo to jeb****e po rozkreceniu regulatora teraz okladzina czesciej jest "ułożona" i walnie dopiero po cofaniu, przy jezdzie w przod jest ok.

Swoja droga sprawdzal ktos czy obydwie okladziny mu "łapią" bo ja przy tescie na sucho zauwazylem ze tylko ta przednia okladzina sie wychyla, wtf?

Edytowano przez Dan_LDZ

Druga pewnie zaczyna się ruszać, jak już ta pierwsza zaprze się o bęben.

Oby

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Odnośnie głośnego stukania przy zaciągniętym ręczny.. Dziś chciałem sobie wejść bokiem w zakręt i po zaciągnięciu ręcznego usłyszałem takie mocne uderzenie i po tym uderzeniu poczułem opór zblokowanych kół z tyłu oraz dodatkowo zapaliła się kontrolka ABS. Co prawda po chwili koła z tyłu puściły, ale ABS świecił i nie działa. Jak zgasiłem auto i zapaliłem ponownie to kontrolka już się nie zapaliła, jednak ABS nie działa. Czy ktoś orientuje się co szlag trafił ?

U mnie też z tym ze kontrolka święci, zwykle samo sie naprawia po 2-3 uruchomieniach silnika i przejechaniu jakiegoś dystansu.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Prawda. Dziś rano odpalam i sprawdzam - ABS działa a kontrolka w ogóle się nie paliła podczas pracy silnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.