Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gossia

Błąd P0520-04

Polecane posty

Witam. Pojawił mi sie błą jak w temacie. Pokazuje nieznany kod błedu, ale wyszukałam, że to może być cos z ciśnieniem oleju.Opcom pokazuje ciśnienie oleju normalne, ale stan oleju niski. I mam pytanie czy jak pojawiła mi się inspekcja to może wskazywać poziom oleju jako niski? Czy może mam po prostu za malo oleju i dlatego tez pojawił się błąd? Przyznam, że nie zauważyłam, żeby gdzieś było widać, że olej wycieka. Tak czy inaczej jutro sprawdzę stan oleju rano przed odpaleniem auta. Ale może mi coś doradzicie.

Druga sprawa jak mogę skasować to inspekcję? Bo mam taki olej co wymienia się co ok. 25000-30000. No chyba, że jednak będę musiała

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

koleżanko olej powinno się wymieniać najlepiej co 10000 km ewentualnie 15000 km, a te long life czyli taki jak ty masz to wielkie g***o wg. mnie

Inspekcje skasujesz następująco:

Pierwsza opcja:

" wyłącz zapłon, w okienku musi się wyświetlać wskazanie dzienne licznika km

- wciśnij przycisk do kasowania licznika km

- przekręć wtedy kluczyk (kontrolki zapalone) i min przez 10 sek trzymaj wciśnięty przycisk do kasowania licznika km aż pokaże się wskazanie przeglądów

- po minimum 10 sek display pokaże symbol z nowym maksymalnym przebiegiem do kolejnego przeglądu."

Druga:

"wcisnąć hamulec równocześnie wkładając do stacyjki i przekręcając kluczyk. po kilku sekundach pojawią się zamiast napisu bodajże trzy poziome kreseczki. wyłączyć kluczyk, za chwilę odpalić i jechać dalej"

Edytowano przez kamyl

P0520 Czujnik ciśnienia oleju silnika / awaria obwodu , może po prostu wtyk od czujnika , sprawdził bym go w pierwszej kolejności .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A gdzie mogę znaleźć ten wtyk od czujnika?

Ale jak ten stan oleju wskazuje jako niski to może być powodowany tą inspekcją czy to już inna sprawa?

A chodziło mi o kasowanie inspekcji opcomem, ale juz znalazłam, tylko mam pytanie czy też muszę mieć wyłączony zaplon?

Edytowano przez Gossia

Czujnik powinien być przy filtrze oleju , stan oleju jako niski to raczej poziom oleju , sprawdz poziom oleju .

Kasowanie inspekcji / zapłon włączony .

Poziom oleju sprawdza się na rozgrzanym silniku, po odczekaniu kilku (5-10) minut od wyłączenia silnika.

Kolego ,nie do końca na rozgrzanym , a jak nie będzie oleju ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

szybciej się silnik zagrzeje

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.