Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Gossia

Błąd P0520-04

Recommended Posts

Witam. Pojawił mi sie błą jak w temacie. Pokazuje nieznany kod błedu, ale wyszukałam, że to może być cos z ciśnieniem oleju.Opcom pokazuje ciśnienie oleju normalne, ale stan oleju niski. I mam pytanie czy jak pojawiła mi się inspekcja to może wskazywać poziom oleju jako niski? Czy może mam po prostu za malo oleju i dlatego tez pojawił się błąd? Przyznam, że nie zauważyłam, żeby gdzieś było widać, że olej wycieka. Tak czy inaczej jutro sprawdzę stan oleju rano przed odpaleniem auta. Ale może mi coś doradzicie.

Druga sprawa jak mogę skasować to inspekcję? Bo mam taki olej co wymienia się co ok. 25000-30000. No chyba, że jednak będę musiała

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

koleżanko olej powinno się wymieniać najlepiej co 10000 km ewentualnie 15000 km, a te long life czyli taki jak ty masz to wielkie g***o wg. mnie

Inspekcje skasujesz następująco:

Pierwsza opcja:

" wyłącz zapłon, w okienku musi się wyświetlać wskazanie dzienne licznika km

- wciśnij przycisk do kasowania licznika km

- przekręć wtedy kluczyk (kontrolki zapalone) i min przez 10 sek trzymaj wciśnięty przycisk do kasowania licznika km aż pokaże się wskazanie przeglądów

- po minimum 10 sek display pokaże symbol z nowym maksymalnym przebiegiem do kolejnego przeglądu."

Druga:

"wcisnąć hamulec równocześnie wkładając do stacyjki i przekręcając kluczyk. po kilku sekundach pojawią się zamiast napisu bodajże trzy poziome kreseczki. wyłączyć kluczyk, za chwilę odpalić i jechać dalej"

Edited by kamyl

P0520 Czujnik ciśnienia oleju silnika / awaria obwodu , może po prostu wtyk od czujnika , sprawdził bym go w pierwszej kolejności .

Please login or register to see this quote.

A gdzie mogę znaleźć ten wtyk od czujnika?

Ale jak ten stan oleju wskazuje jako niski to może być powodowany tą inspekcją czy to już inna sprawa?

A chodziło mi o kasowanie inspekcji opcomem, ale juz znalazłam, tylko mam pytanie czy też muszę mieć wyłączony zaplon?

Edited by Gossia

Czujnik powinien być przy filtrze oleju , stan oleju jako niski to raczej poziom oleju , sprawdz poziom oleju .

Kasowanie inspekcji / zapłon włączony .

Poziom oleju sprawdza się na rozgrzanym silniku, po odczekaniu kilku (5-10) minut od wyłączenia silnika.

Kolego ,nie do końca na rozgrzanym , a jak nie będzie oleju ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

szybciej się silnik zagrzeje

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">