Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

LuccaSsz

Tuleje poliuretanowe czy oryginalne?

70 postów w tym temacie

Tak jak w temacie. Wiadomo ze na poli auto usztywni się, znikna stuki, zacznie prowadzic się bardzo pewnie i precyzyjnie. Tylko nasowa sie pytanie jak dlugo to wytrzyma? To ze dluzej niz seria to nie ma dwoch zdan ale czy duzo dluzej?? Ktos ma poli u siebie? Po ich zalozeniu i przejechaniu np 20tys zauwazyliscie jakies zmiany?

0

Tylko gdzie w PL kupić komplet poliuretanów na tył.

0

Z doswiadczenia znajomych, ktorzy mieli/maja poli w Subaru, same plusy i jeden minus - co jakis czas smarowanie, bo piszcza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Shymon w PL moze byc ciezko, ale mozesz sciagnac z UK.

0

Napisano (edytowany)

narazie pytam o opinie bo wiem ze tutaj (VKP) ktos je montowal.. jesli opinie beda pozytywne to poszukam kompletu..

czytajac opinie na innych forach nie jestem do konca przekonany co do poli.. nie pamietam na jakim to bylo forum i o jakie auto chodzilo ale koles zamontowal poli w calym zawieszeniu.. przejezdzil ok 30tys km i pojechal na przeglad.. diagnosta az go zawolal i mu pokazal jakie ma luzy (luzy byly wszedzie!) o piszczeniu tak jak jezyk napisal nie wspomne..

Edytowano przez LuccaSsz
0

Napisano (edytowany)

poliuretanu ma kilka twardości które dobrać można w zależności od zastosowań (jazda codzienna/tor)

teoretycznie wytrzymalszy od gumy

ma tendencje do popiskiwania szczególnie w twardszej specyfikacji

z dostępnością nie ma problemu w UK, a w PL Powerfelx ma przecież przedstawicielstwo więc no problem

EDIT:

moby75 zakładał powerfelxa do VB

Edytowano przez Bako
0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

teoretycznie .. czyli w praktyce to sie nie sprawdza.. ori nie wytrzymia tyle co poli ale mimo to lepiej zainwestowac w ori chyba..

znalazlem opis auta o ktorym pisalem wyzej..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

0

do artykułu podchodziłbym sceptycznie:

nie sądzę żeby Powerflex wyprodukował produkt który popęka po paru tys. km ( a to on raczej jest uważany za niekwestionowanego lidera w tej branży)

jeśli poliuretan był tańszy od OEM'owych częsci podpowiada to że pewnie nie był najwyższych lotów, bo porządny poliuretan kosztuje trochę

jeśli był tak niezadowolony z tych tulei to dlaczego nie podał konkretnego producenta ...

, opini na ten temat nie mam bo nie miałem okazji jeździć w aucie z poliuretanem

polecam lekturę tematu na Racinforum

0

no wlasnie dlatego ze nie jest to tani interes wole poczytaj ..podowiadywac sie wszystkiego na ten temat niz potem zalowac ze wywalilem kase na cos co mialo byc lepsze a okazalo sie wiadomo czym.. dzieki bako poczytam sobie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ciekawe jak tam o moby'iego sie poli spisuje..

0

moby75 chyba już nie ma VB

wieczory są długie więc znalazłem obszerniejszy temat:

0

dzieki bako

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> kazde info jest cenne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam nadzieje ze nie tylko mnie ten temat sie przyda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Napisano (edytowany)

myślę że pewnie tak

ja po przeanalizowaniu + i - zrezygnowałem z poliuretanu (bynajmniej narazie) myślę że na KW v2 jest wystarczająco sztywno do jazdy po drogach, myślę że temat warty przmyślenia kiedy auto nata po torze ...

ale przejechalbym się z chęcią autem na PU może zmieniłbym zdanie (najbardziej przeraża mnie kwestia skrzypienia

Edytowano przez Bako
0

mam dokladnie te same obawy.. przeczytam sobie artykuly ktore podeslales i moze tam bedzie klucz na nie skrzypiace poli

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> hehe:)

0

taa jest...

/emoticons/default_klaps.gif" alt=":klaps:"> regularne smarowanie

0

LuccaSsz, jak to mowia: albo rybki, albo akwarium

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Nieskrzypiące poliuretany można kupić w Erze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Wszystko się rozbija o to, do czego komu służy auto. Jeśli jeździmy na co dzień do pracy to radzę zrezygnować z poliuretanów. Chyba że mamy auto w swoim garażu i dostęp do wygodnego podnośnika żeby wszystko smarować.

Poliuretany wiele firm robi na zamówienie. Najwięcej szczegółów na ten temat można znaleźć na racingforum i subaru oczywiście.

0

Ja mam założone poliuretany na całym zawieszeniu - pełny zestaw Powerflexa do VB

Zrobiłem na tym jak na razie 100.000mil i nie widzę żadnych zmian.

Nigdy nic nie piszczało i nie piszczy - zostało złożone na oryginalnym specjalnym smarze.

Może i droga inwestycja , ale jak ktoś mam zamiar używać swojego auta aż do złomowania to się opłaca i pewnie potem będzie można je odsprzedać jako używane w dobrym stanie:)

0

Dzidek ile taki zestaw na cztery kapcie w UK kosztuje.

0

A czy ktos wie gdzie moge kupic gumy stabilizatorow wlasnie z poli bo szukam i nie moge nigdzie znalesc do viki

Jedyne co znalazlem to wlasnie do subaru

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

0

Koszt na dzisiaj z eBay.uk zestaw na całe auto 165 funtów ( ok 850zł )

Drogo? hmmm jak to jednorazowa inwestycja to wydaje mi się że nie...pod warunkiem że się będzie auto używać ciągle i długo.

Bo kupić założyć i śmigać 500km w roku to bez sensu , albo kupić założyć i sprzedać auto po pół roku.

0

co to za specjalny smar? w zestawie go dostales czy musiales dokupywac?

0

850 zł na całe zawieszenie to i za lemfordera wyjdzie - więc to ie dużo raczej

0

Daja do poli w kompletach smar ktorym wlasnie trzeba nasmarowac i wtedy nie piszczy podobno ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.