Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kuba02

Check engine - vectra b '01 1.8 16V

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka check engine i po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu - świeci nadal. Zdjąłem nawet klemę z akumulatora, ale nadal świeci. Stało się tak po dość nieudolnej próbie odpalenia silnika. W duzym pośpiechu próbowałem odpalić swoją vikę w momencie, kiedy jeszcze słyszałem z tyłu pod kanapą pracującą pompę paliwową. W efekcie czego auto zakręciło, ale gdy puściłem kluczyk to zamiast odpalić...zdechło momentalnie. Myślę, ze to może sonda lambda wyłapała zbyt gówniany skład mieszanki i dlatego zasygnalizoła błąd.

Pół roku temu miałem juz problmy z sondą. Check świecił się w trakcie jazdy i już dopiero kompem można był go zgasić. Kod usterki wskazywał na przednią sondę i po jej wymianie problem zniknął... aż do dziś. Tak więc nie wiem czy to jest ewidentnie moja wina czy moze znów pada sonda. A może jeszcze coś innego. Ciekaw jeste waszych opinii dlatego przejmie proszę o komentarz. W najbliższych dniach pojadę na komputer, ale może ktoś z Was wie jak samemu skasować ten błąd.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Poszukaj ciut - cięzko nie zauważyć tematu o odczytywaniu błędów na zworkę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W tym silniku na zworkę nie odczyta.

W tym silniku błędy da się odczytać jedynie kompem.

Aaa to przepraszam - nie zwrociłem uwagi jaki to typ 1.8

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak skasować błąd? Naprawić usterkę

check zganie sam jeśli usterka zostanie usunieta. usuwanie na kompie bez naprawy przyczyny jest bez sensu - i tak powróci.

Tylko żeby usunąć usterkę najpierw trzeba wiedzieć co jest jej przyczyną!!!

Kontrolka checka zgasła sama po uruchomieniu silnika na drugi dzień i póki co się nie świeci. Dziękuje za komentarze

Można wiedzieć co znaczy, że na tym silniku nie odczyta się błędów przez zworkę?

Już kiedyś odczytywałem u siebie 0335, po wymianie czujnika wału korbowego problem zniknął.

Teraz też znów odczytywałem i pojawiały się 0335 naprzemian z 0340. Czy to nie jest wiarygodny odczyt?