Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kuba02

Check engine - vectra b '01 1.8 16V

Polecane posty

Witam. Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka check engine i po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu - świeci nadal. Zdjąłem nawet klemę z akumulatora, ale nadal świeci. Stało się tak po dość nieudolnej próbie odpalenia silnika. W duzym pośpiechu próbowałem odpalić swoją vikę w momencie, kiedy jeszcze słyszałem z tyłu pod kanapą pracującą pompę paliwową. W efekcie czego auto zakręciło, ale gdy puściłem kluczyk to zamiast odpalić...zdechło momentalnie. Myślę, ze to może sonda lambda wyłapała zbyt gówniany skład mieszanki i dlatego zasygnalizoła błąd.

Pół roku temu miałem juz problmy z sondą. Check świecił się w trakcie jazdy i już dopiero kompem można był go zgasić. Kod usterki wskazywał na przednią sondę i po jej wymianie problem zniknął... aż do dziś. Tak więc nie wiem czy to jest ewidentnie moja wina czy moze znów pada sonda. A może jeszcze coś innego. Ciekaw jeste waszych opinii dlatego przejmie proszę o komentarz. W najbliższych dniach pojadę na komputer, ale może ktoś z Was wie jak samemu skasować ten błąd.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Poszukaj ciut - cięzko nie zauważyć tematu o odczytywaniu błędów na zworkę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W tym silniku na zworkę nie odczyta.

W tym silniku błędy da się odczytać jedynie kompem.

Aaa to przepraszam - nie zwrociłem uwagi jaki to typ 1.8

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak skasować błąd? Naprawić usterkę

check zganie sam jeśli usterka zostanie usunieta. usuwanie na kompie bez naprawy przyczyny jest bez sensu - i tak powróci.

Tylko żeby usunąć usterkę najpierw trzeba wiedzieć co jest jej przyczyną!!!

Kontrolka checka zgasła sama po uruchomieniu silnika na drugi dzień i póki co się nie świeci. Dziękuje za komentarze

Można wiedzieć co znaczy, że na tym silniku nie odczyta się błędów przez zworkę?

Już kiedyś odczytywałem u siebie 0335, po wymianie czujnika wału korbowego problem zniknął.

Teraz też znów odczytywałem i pojawiały się 0335 naprzemian z 0340. Czy to nie jest wiarygodny odczyt?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.