Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Kwiatu

[MID] Dziwne wahania opcji "zasięg"

Polecane posty

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak działa i jak jest przeliczana opcja zasięgu km w MID. Nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu (ok. miesiąc) wskazania wahają się nieustannie. Sytuacja wygląda w ten sposób że wsiadając do auta MID pokazuje mi zasięg np: 100km. Przejadę odcinek 30km, wyświetlacz pokaże zasięg 50km. Wrócę dokładnie ta sama trasa zasięg będzie wynosił 70km. Co dziwne dziś jak wróciłem z pracy zgasiłem auto i co chwila resetowałem manetką wskazania. Raz było 100km po minucie 102km, później znowu 101km.

1 Czy to normalne?

2 Czy może to być wina jakiejś nieszczelności?

3 Może problemem jest paliwo?

4 Wina pompy?

Bardzo proszę o wyjaśnienia. Szukałem podobnego problemu na forum ale nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek informacji.

Pozdrawiam

Wiesz co jak jechałem z kumplem do Krk miałem zasięg 330 fakt wlecieliśmy na A4 i pykaliśmy sobie to miałem nagle 500km a jak wjechaliśmy w miasto było koło 200km .. Wszystko zależy od stylu jazdy chyba ze faktycznie Ci MID coś wariuje

wydaje mi się że to zależy od wahań średniego spalania , też mam takie wahania jak jeżdżę spokojnie to dystans do przejechania zawsze jest większy a jak depczę i średnie spalanie na mid jest wysokie to dystans maleje , ja tak to zaobserwowałem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

1:tak

2:nie

3:nie

4:nie

Ja juz opisywalem na forum podobny temat..

zasieg wlasnie spada badz wzrasta w zaleznosci od stylu jazdy.."chodzi tu o ilosc sredniego spalonego paliwa"po tym komputer oblicza ile jeszcze mozna przejechac km

zasieg rowniez wzrasta automatycznie po zatankowaniu auta,nie trzeba resetowac kompa..

Pozdrawiam.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Zastanawia mnie tylko kwestia zmian zasięgu kiedy auto stało w miejscu. Sam nie wiem, może to paliwo wracało powoli do zbiornika.

Tak czy siak teraz już wiem jak to działa i wiem że nie należy tych wskazań brać mocno do serca.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Sygnał poziomu paliwa podawany na MIDa jest wartością napięcia.

Czyli mamy dane napięcie wejściowe w samochodzie powiedzmy że wartość ustalona przez producenta wynosi 12V, jeżeli masz pełny bak to na wskaźnik idzie 12 jeżeli masz połowę to idzie 6. Wskazówka działa tak na prawdę jak zwykły voltomierz, mierzy spadek napięcia na dwóch biegunach. Wahanie 2-10 km może wynikać z błędu pomiarowego, chwilowy spadek napięcia w instalacji, włączenie dodatkowych odbiorników, spadek napięcia na stabilizatorze podającym napięcie wejściowe na potencjometr od wskaźnika itd itp.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.