Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Qube

nokiany zimowe do Signum 2006 Z18XER

Recommended Posts

Witam,

prośba o opinie. W tej chwili mam założone letnie 215/55/16 93V. Felgi aluminiowe zostawiam, chce wymienić same oponki. Koleś z wulkanizacji polecił mi nokiany najlepiej w takim samym rozmiarze 215/55/16 H97 A3. Znalazlem takie za 455 za sztukę i pewnie będę po nie leciał, ale zastanawiam się nad używkami.

Akurat drugi koleś zakupił E klase (do zrobienia) i są w niej nokiany i sa w dobrym stanie.

22'2010 205/55/16 91H

koszt 400PLN

Tylko teraz pytanko, czy szerokość 205 śmiało mogę zakładać ? Czy nośność 91 nie jest za mała ? Niby różnica między 93 tylko 35kg, ale nie znam się na tym.

Prośba o opinie. Pakować się w używki, czy w ogole takie paramatry są odpowiednie ?

dzięki pozdr

moim zdaniem kombinujesz jak kon pod gore.

Znalazles opony za 450pln Nokiany 215/55/16 i chcesz kupowac uzywki zeby zaoszczedzic 200pln na komplecie.

Nie rozumiem...tu masz 215/55/16 dostawa gratis, za ta kase co podales to np 435pln/szt. Uniroyal lub za 399pln Nokiany a NOWE to nowe.

Please login or register to see this link.

a tu masz 205/55/16

bo przeciez producent dopuszcza takie rozmiary do signum i vectra c, sa tansze . Na zimowki w sam raz, kupisz nowki i masz na kilka sezonow, ze swojej strony moge polecic Kleber Krisalp HP2 objezdzily europe itd ze mna.

W obu przypadkach sprawdz prosze wysylke powyzej 48h, tam ceny sa jeszcze nizsze....

Ja jezdzilem na Kleber-ach 205/55/16

Edited by wolf80

może nie sprecyzowałem, oczywiście używki 400pln za komplet.

205-tki mogą być, a co z nośnością ? Musi być 93 i więcej, czy może być 91 ?

91- 615kg na kolo

a Ty zamierzasz wozic jakies worki z ziemniakami, cementem lub palety z pustakami, ceglami tym samochodem, ze potrzebujesz wiekszej nosnosci? To sa normalne wartosci dla aut osobowych...

tu masz tabele

Ja miałem w tym sezonie letnie 205/55/16 i żadnego problemu nie był. Jedyna niedogodność to taka że opona jest mniejsza i bardziej zaniża prędkość w porównaniu do wskazania licznika.

Please login or register to see this quote.

Nokian A3 płaciłem 310 miesiąc temu.. podrożały o 50% ???

do siga fabrycznie szły z indeksem 91 i 93 więc nie ma problemu

kolego jak C jezdzi na tych nokiankach bo sam sie przymierzam, zastanawiam sie jeszcze nad Kleberami Krisalp HP2 i Pirellkami Snow pro...

Wybieram sie do szwecji a tam zimy to wiadomo jakie sa...

Opona na zime powinna byc węższa i wyższa. Nokian WR D3 205/60 R16 96H XL i bedziesz mega zadowolony...

WRA3 są super, W+ - głośne między 100-120km/h. Opinie z mojego auta.

Kolego pracuje w wulkanizacji , i szczerze polecam nokiany , w wielu testach okrzykneli ją "królową śniegu". Sam na następną zimę kupuje komplet nowych , i nie baw się nawet w używki , a broń boże w nalewki bo wkopiesz się na maxa ale wielu jedzie po kosztach i kupuje komplet za 200 zł "nowych" nalewek , a potem przyjeżdzają na reklamacje bo źle opona wyważona , i huczy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No nie powiem nic złego - zadowolony jestem...