Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Krzysiek1212

stuki z przodu

Polecane posty

Witam jestem nowy na forum i mam powazny problem z moim autem mianowicie jesli jade z prędkoscia ok 60km/h to słychac dziwne stuki z lewego koła a czasami ich wogólre nie słychac jesli nie ma hamowania auta silnikiem gdy lekko dodam gazu nie ma ich ale gdy mocniej docisne gaz to zaraz sie odzywaja te stuki i czasami słychać taki metaliczny dzwiek. dodam ze cały przód zostal zrobiony ok 2 miesiecy temu prosze o pomoc

przegub ,lozysko, wyrobiona piasta,luzny klocek

wiele jest mozliwosci kolego

trzeba to na zywo sprawdzic

Edytowano przez gawlak

Łożysko odpada bo z tego co pamiętam to w calibrze miałem uszkodzone i ciężko wchodziły biegi wszystkie a tu aby mam problem z 1i2 ponadto sprawdzałem przegub ma aby delikatny luz przy skrzyni ale nie wydaje mi się ze to będzie to bo za mały luz tam jest piasta raczej też nie bo by raczej odczuwalna była podczas jazdy klocki też nie bo sprawdzałem nawet podniosłem cały przód do góry i zacząłem wrzucać biegi i nic zdjąłem koła i też nic nie było słychać czyli wychodzi ze pod obciążeniem dopiero słychać te stuki. dodam że jest przejechane 214000.Czy potrzebna jest wymiana oleju w skrzyni bo wydaje mi się ze poprzedni właściciel od nowości nie wymienił i czy to może przez olej te stuki bedzię słychać ??

Poduszki pod silnikiem ok?

u mnie wlasnie przeguby wewnetrzne strzelaly

przy delikatnym przyspieszaniu cisza

jak dalem gaz w podloge to walily

skoro reszte wykluczasz

a na wewnetrzym masz luzy

to mozliwe ze tutaj jest babol

sprawdz jeszcze drazek na gorze po stronie rozrzadu

ten tlumiacy drgania silnika

moze jest juz wybity

tak smieszny w ksztalcie 8

Edytowano przez gawlak

a wjaki sposób można to usunąć ten luz od środka a ten drążek jest faktycznie uszkodzony bo guma jest rozerwana

luz srodkowego przegubu tylko wymiana

lacznik to samo

zacznij od lacznika bo jego na bank musisz wymienic skoro guma porwana

oki to wymienie ale jest jeszcze taki problem ze gdy auto jest na luzie i na odpalonym silniku to słychac jakby metal o metal tarł

i mamy zgadywac skad ten dzwiek dobiega ??

pisz konkrety chlopie

bo wszystko trzeba na sile wyciagac

ten dzwięk tak jak by dobiegał z taczy sprzegłowej bo jak wcisne sprzegło to go nie ma a jak nie wcisne to jest czy to może miec powiazanie z tym problemem stukania w skrzyni i mam pytanie jeszcze jedno jesli bede musiał wymienic skrzynie to na jaka ?? czytałem na innych forach ze stosuje sie d 16 ale od jakiego auta ona jest?

Raczej wina sprzegla. Albo tarcza Ci sie skonczyla albo lozysko oporowe lata jak zyd po pustym sklepie.

Ja bym powiedział że to łożysko, mam to samo niestety

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Problem w tym że to nie małe koszta

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Nie wiem czy wymiana łożyska w kole to drogi interes. Koszt rzędu 130zł bo tyle wydam na dniach na łozysko SKF z wymianą wydaje sie nie wielkim w porównaniu do tego co czekać mnie będzie na wiosnę - zawieszenie przód. Dodam iż temat łożyska występuje u mnie od ponad roku i do tej pory nic się nie stało - może i szczęście.

Kolego tomekk1 ale tu mowa jest o łożysku oporowym przy sprzęgle a nie o łożysku tocznym w kole

no i sie popsuło biegi wchodza ale nie chce jechać i zostaje tylko hol panowie mam pytanie . Jaką skrzynie zamontować jestem w holandii a wiadomo jak ci mechanicy robią na odpier**l sie potrzebna mi konkretna porada jak pojade do polski to stawiam dobrego litra bo mnie to bedzie dużo kosztowało czekam na odp.;-(

dzieki kolego wielkie jutro jade z autem do mechaniora zobaczymy co powie

czy to napewno skrzynia poszła do końca

panowie mam pytanie czy skrzynia z vectry B 2,0 16v bedzie dobra do mojego auta bo taka moge kupić czy one też sie tak samo psują jak te z mojego modelu

Skrzynia ma sterowanie na linki czy na pręt? Wsteczny w lewo i do góry czy w prawo i do dołu? Od 2.0 może być nieznacznie dłuższa. Jeżeli F23 czyli na linki i wsteczny w prawo i do dołu to dobre rozwiązanie, tylko trzeba zmienic wysprzęglik, tarcze sprzęgłową i docisk, natomiast jeśli sterowanie na pręt i wsteczny w lewo i w górę to F18 i nie warto się interesować, bo to ten sam badziew.

od jakiego daweoo bedzie ta skrzynia pasowała bo wiem ze pasuje od 1.5 16v ale nie wiem czy taką dostane i czy jest mozliwość założenia od innego silnika benzynowego

Od 1.4, 1.5, 1.6, 2.0, z tym, że 2.0 to juz Nubira/Leganza i chyba D20.

a ta d 20 bedzie też pasować bo zdaje mi sie że takie coś widziałem na szrocie. a te 1,4 1,5 1,6 to bedą pasować ?

Napisałem te, od których będą pasowac.

dzieki kolego sedeczne jutro jade po taką skrzynie a powiedz mi jeszcze jedno. Czy może wiesz co trzebe pozmieniać w tej D 20aby pasowała do vectry jęsli nie bede miał innej możliwości to bede zamawiał z polski

Post 16 tego tematu, link, a w linku podane wszelkie info dot wymiany na d16/f16/d20

dzięki bardzo już wszystko wiem jak założe to sie odzwe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.