Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zydek

Słabo zbierająca tylna wycieraczka

Polecane posty

Witam czy jest jakis sposób aby zrobic cos z wycieraczka tylnej szyby bo nie zbiera nic z tej szyby sprezyna jej nie odciska do szyby i lata jak by w powietrzu nad szyba

Wymień ramie!!!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wlej jakiś penetrant (wd40, kleen flo ...) na zawias wycieraczki i rozruszaj go. Standardowo zawalony zawias i dlatego nie dociska. Ja zastosowałem demontaż i moczenie w benzynie extrakcyjnej, minusem jest destrukcja lakieru ramienia wycieraczki.

nowe mozna kupic?

Oczywiście że można, niektórzy wkładają od innych marek i też jeżdżą chyba pasuje od cieniasa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Napisz do y@ro on tydzień temu wymieniał u siebie.

Tak pasuje od cienko i bravo na plastikowym ramieniu tylko trzeba troszkę plastik przypiłować aby bardziej dociskała (mowa o combi)

Z seicento pasuje - ale one dużo lepiej nie ścierają za to dużo lepiej wyglądają.

Kolego mam zamontowaną z bravo czyli to samo i ściera idealnie. Wymieniłem samą gumkę i jest lux. A podpiłowałeś tą wycieraczkę ponieważ na środku szyba jest owalna i nie dochodzi na końcach bo blokuje ją ogranicznik.

Oczywiście że odciałem ta końcówkę - inaczej by dotykała plastiku. Ale nie jestem pierwszy na forum który zmienił na ta wycieraczkę i ma tak samo. Na środku zbiera pięknie ale u góry i nad plastikiem już nie i tak ma większość. Ale to już w zupełności wystarcza do jazdy.

Zaraz, zaraz... Ty coś NA ŚRODKU wycieraczki pod piórem piłowałeś??? Czyli dostosowałeś do bardziej wypukłej szyby?

Nie chodzi o ścięcie piórka !!!!!

Mowa o plastikowym ramieniu z seicento /bravo

Ściąg wycieraczkę z silnika tzn. oski i zobaczysz że w "pozycji roboczej" jest za mały kąt pracy i trzeba go zwiększyć ponieważ szyba jest owalna i ogranicznik nie "puszcza" wycieraczki głębiej do szyby.

Żeby to poprawić to:

1.Ściągasz wycieraczkę z silnika/ośki

2.Rozbierasz wycieraczkę tzn ściągasz sprężynę. Najlepiej przykręcić wycieraczkę do imadła (tą częścią która nachodzi na ośkę i albo ściągasz sprężynę kombinerkami albo lepszym sposobem: ciągniesz ramie wycieraczki do siebie aby ramię zeszło z tego uchwytu przykręconego do imadła. TYLKO rób to gdy ramie jest otwarte czyli pod kątem- w takiej pozycji jakbyś chciał zmienić pióro wycieraczki.

3.Gdy już masz rozłożona wycieraczkę na części pierwsze złóż to sobie bez sprężyny i będziesz widział gdzie musisz spiłować plastik aby bardziej ramie doszło do szyby. Ja użyłem lutownicy ponieważ miejsca tam mało na pilnik. W razie czego będziesz musiał skrócić sprężynę ale najpierw spróbuj bez skracania

4. Składasz w odwrotnej kolejności i wycieraczka wyciera ci super całą szybę

Dzięki, już wiem o jakie miejsce Ci chodzi. Troszkę z tym dłubania jest... :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.