Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Flot93

Jaki załóżyć gaz do Opel vectra B 1.6 16V

Polecane posty

A wiec tak jak w temacje, co polecacje? Słyszałem cos o instalacji stag-300 albo BRC która jest lepsza?. Cena jaka chce przeznaczyć na zagazowanie to 2500zł.

Pozdrawiam.

Flot

wpisz tutaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

X16XEL (to zapewne Twój silnik)

ogranicz wyszukiwanie do działu LPG i do tytułów tematów na początek

miłej lektury

Edytowano przez zubek73

Ja to na początek bym poszukał dobrego warsztatu w swojej okolicy - polecane znajdziesz na lpg-forum.pl

Oni będą już wiedzieli co założyć - w sumie ta jednostka nie jest jakoś straszliwie wymagająca. Pamiętaj tez o jednym - na LPG nie powinno się oszczędzać w monecie zakładania instalacji a po wyjeździe z zakładu - czasem lepiej dopłacić a mieć spoko, niż sie wkurzać ze są checki, auto nie jedzie.

Co do STAGA - to tylko sterownik, obecnie chyba lepszą opcją co do sterowników są produkty firmy lpg-tech

Wtryski - hanna/baracuda/ew Matrixy (dokładny model dobierze Ci gazownik - sa rózne wydajnościowo wersje)

Reduktor - Zavoli Zeta N styknie spokojnie

polecam tech 204, wtryski hana czerwone, reduktor kme silver i będziesz zadowolony. Przypilnuj aby kolektor był ściągnięty to konieczność często olewana przez instalatorów.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

unikaj BRC bo monterzy w przerażającej większości nie umieją tego dobrze zamontować wychodząc z założenia, że wszystko zrobi się samo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak już rozgladałem sie, wypytywałem, i czytałem na internecje opinie gazowników i znalazłem jeden który jest nawet ciekawy, w którym opinia jest bardzo dobra. Tylko że to co wy mi mówicie o tych wtryskach albo reduktorach to ja nic nie kumam, jestem lajkiem w tej dziedzinie, myslałem ze jak powiem ze chce taka instalacje to mi taka załoza a wy mi mówicie bym wybrał sobie albo wtryski takie albo takie tylko ze nie wiem o co chodzi. Zobaczcie to jest ich strona inernetowa

i słyszałem duzo opini właśnie o stag-300 ze jest to dobra instalacja, a oni własnie taka posiadaja, a wy mi polecacie np; tech 204 ale u nich tego nie ma. Powiedzcie mi czy warto jest założyć ten stag-300 czyli to :

?products=product&prod_id=13

Jeśli ktoś montuje gaz za 1850zł to ja bym uciekał od takiego kogoś, reduktr za słaby, wtryski badziewne. sterownik stag jest ok, ale tech kosztuje podobne pieniądze a jest moim zdaniem lepszy. Unikaj takich rzeczy jak:

1. bardzo niska cena

2. reduktora alaska (jest na styk, lepiej coś w stylu kme silver lub ac r01), vito i innych krzaków.

3. listew wtryskowych które mają w nazwie valtek

Warsztat który montuje podzespoły z listy powyżej, robi po prostu fuszerkę bo zamiast wtrysków valtek może dac w tej samej cenie o niebo lepsze reg fasty, dlaczego tego nie robią? Bo mają w d.... właściciela auta.

Musisz mieć świadomość także tego, że nawet dobre komponenty nic nie dadzą jak zostaną źle zamontowane, a jak pokazuje praktyka nawet w relatywnie prostych autach "fachowcy" potrafią tak namieszać, że szok.

Edytowano przez szabrownik szrotów

kurde to teraz sam nie wiem co mam zrobic;-/

wejść na forum lpg-forum.pl zadac zapytanie i uzysaksz odpowiedź, jaki jest polacany gazownik w twojej okolicy, z wawy jest z tego co pamiętam Nikodem. Do mnie masz za daleko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

podjechac tutaj

zapytac o Marka

jak bede montowal gaz to tylko tam

Zrobiłem tak jak mi mówiłes czekam teraz na odp. Tylko ciekawi mnie jeszcze jedno, bo widzę że jak chce załóżyć jakas instalacje to jest komplet tego wszystkiego tak jak np ten stag-300 tam jest juz wszystko, a wy mi polecacie np takie wtryski albo taki reduktor bo ja juz nie wiem o co chodzi czy to mozna kupowac oddzielnie czy co?

nie ma jako takich zestawów, wszystko dobiera się pod dany silnik, a to że ktoś tak sprzedaje to już inna kwestia.

Flot, napisz do królik-a lub roni-ego... Królik gazował VB 1.8 16v i VC 2.2 w Mławie. Z tego co się orientuję ( z opinii) dobrze zakładają gaz. Roni zaś zakładał gaz w Warszawie gdzieś na Pradze ( chyba). Też miałem zakładać ale nie dojechałem... Szabrownik mi doradzał z czego ma się mój komplet składać i taaki właśnie w wawce mieli. Za montaż zaproponowali mi cenę 2600 ( tyle że ja chciałem mieć wlew do gazu przy wlewie do benzyny). Pozdrawiam

Edytowano przez wandam

dobra to muszę znaleźć tylko takiego gazownika co dobierze mi odpowiednie podzespoły do mojej viki a nie założy taki cały zestaw jak ten stag-300

napisałem na tamtym forum i polecaja ma coś takiego:

Załóż Staga 4+, wtryskiwacze Hana2000 i reduktor AC R01. To są podzespoły bez kompromisu, a w dobrej cenie.

Alternatywnie warto rozważyć sterowniki LPGTech i KME Nevo oraz wtryskiwacze Barracuda lub z tańszych ACW01.

A ktoś inny poleca to:

Tech 214

Reduktor KME Silver

Wtryskiwacze OMVL REG

Co wy na to?

to będzie otymalny zestaw, sterownik bardzo dobry, reduktor wystarzcający do tej mocy, wtryski budzetowe ale lepsze niż valteki za podobne pieniądze. Można jeszcze zejść do techa 204 jest nieco prostszy ale funkcjonalnością to jest dokładnie to samo. Tech w przeciwieństwie do staga ma lepszy algorytm i dlatego np ja preferuje techa.

To teraz wystarczy znaleźć dobrego gazownika i powiedzieć mu że chce mieć w swoim samochodzie założone włąsnie to?

Tech 214

Reduktor KME Silver

Wtryskiwacze OMVL REG

I on sie na to zgodzi? a ile możę kosztować taka instalacja?

koszt to pojęcie względne bo jak ktoś szanuje swój czas i auto klienta to nie policzy tanio. Ale w 2500zł powinieneś się zmieścić.

Czy się zgodzi na takie komponenty zalezy czy montuje takie sterowniki, możesz zadzwonić do firmy

i dowiedzieć się czy mają jakiś warsztat partnerski w twojej okolicy.

a czy ta firma

posiada takie kompenenty? Widziałem na tej stronie że ten sterownik tech-214 jest ale wtrysków i reduktora takiego nie widac u nich.

to producent sterownika, u niego nic nie kupujesz ale możesz się dowiedzieć czy mają w okolicy jakiś warsztat partnerski który mogą polecić.

ok rozumiem. Ale powiedz mi jeszcze jedno te podzespoły chyba nie sa tylko jednej firmy?

każdy element niemalże innego producenta, bo komponenty dobiera się nie po marce ale po jakości, sposobie montażu oraz odpowiednio do wymogów auta.

Ja bym chyba dolozyl do han/barracud

Wysyłane z mojego Xperia Neo V za pomocą Tapatalk 2

Witam Ja mam instalacje STAG 300 i jestem bardzo zadowolona i właśnie do silnika 1.6 16v pilnuje na bieżąco wymiany filtrów staram sie nie tankowac na jakiś mały stacjach i puki co instalacja ma 5 lat i hula a dużo jeżdże więc oszczędnośc jest :)pozdrawiam

to tylko sterownik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> najważniejsza jest reszta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.