Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Cziff

Problem z mocą i zapalaniem

Recommended Posts

Witam.

Pisze tutaj 1 raz, szukalem sporo na forum, ale nie znalazlem nic co mogloby pasowac do mojej viki... z gory przepraszam za bledy i brak polskich znakow, ale pisze z pracy na kiepskim sprzecie...

Mianowicie mam nastepujacy problem...

Tydzien temu nagle stracilem moc, oddalem do mechanika, stwierdzil ze 2 swiecie robia mi spiecie (kable sa wporzadku) + cewka do wymiany no i wymienil i bylo wszystko ok do czasu... mialem wyjazd w weekend tydzien pozniej (od naprawy przejechane bylo kolo 700km) i nagle na trasie jadac na gazie ze 100km/h na lekkiej gorce majac pedal wcisniety do podlogi samochod zaczal zwalniac do 70, przelaczylem na benzyne (myslalem ze zalalem jakis gorszy gaz) w benzynie chwile poszarpal, podlawil sie i odmulil, bylo ok, wiec znow wlaczylem gaz. Przejechalem jakies 100km, po czym zatrzymalem sie na cpn zatankowac, po zgaszeniu silnika odpala, ale na jalowym sie dlawi i gasnie, a jak dodam gazu to podobnie od razu gasnie... Nie chcialbym znow oddawac w ciemno do mechanika bo wiadomo jak to z nimi... chca jak najwiecej okroic czlowieka, moze jakies pomysly co moglbym sam sprawdzic??

Viki to 1.6 16v, 97 rocznik, gaz sekwencja

Z gory dzieki za pomoc.

Błędy jakieś są? Może lewe powietrze. Obejrzyj dokładnie silnik w okolicach kolektora ssącego, czy nie jest nic pęknięte albo uszkodzone

bledow nie ma, kolektor caly, co moglem sam sprawdzic to sprawdzilem, swiecie wymieniane tydzien temu, wygladaja ok, kable tez wporzadku, oddalem do mechanika tak jakby na gwarancje, niech sie on meczy...

nie wiem czy rozrzad mi nie przeskoczyl o ile to wogole mozliwe zeby tak sam z siebie zmienil ustawienie??

Przeskoczyć raczej nie mógł... najwyżej obcina się klin któregoś koła i głupieje...

Zdarza się że przeskakuje ale wtedy powinien być brak mocy i dziwna praca w całym zakresie

no i autko wrocilo od mechanika... powiedzial ze katalizator i uklad wydechowy byly zapchane, przepchali, odebralem juz po godzinach pracy warsztatu i nie dowiedzialem sie nic wiecej, jutro musze jechac bo po tym przepychaniu zrobil sie bardzo glosny, przy dodawaniu gazu jest taki "metaliczny" dzwiek, nie wiem czy mi kata przypadkiem calkowicie nie wywalili...

A to można wywalić częściowo??? Podobno metaliczny dźwięk to normalne. Jak jest głośny to może nieszczelnie pospawali

wlasnie nie wiem, jutro podskocze na kanal to sprawdzic, wczesniej nie byla taka glosna... i mowiac ze calkowicie wywalili mialem na mysli ze mieli tylko przepchac, a nie wiem czy go nie wywalili i nie wstawili rurki... no ale jutro sie okarze...

mysle ze problem juz zarzegnany wiec chyba mozna zakmnac temat??