Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

rysiek00

Spalanie oleju - tylko w trasie?

Polecane posty

Cześć!

Czy to możliwe, że jeżdżąc 1000 km krótszymi trasami po mieście (przez 2 m-c) poziom oleju się nie zmienił, a jak przejechałem 200 km jednorazowo w trasie (max. 100 km/h) spalił 0.3 litra? W obu przypadkach auto pracuje w zakresie temp. 80-90 ^ C. Olej syntetyczny (Castrol SLX 5w40). Silnik rok temu przeszedł kapitalny remont, trochę dymi na biało (zwłaszcza jak jest zimno), ale podobno to taki urok Vectry, żadnego płynu nie bierze, niebieski dym nie występuje, palonego oleju nie czuć. Olej mierzony na zimnym silniku oraz 15 minut po wyłączeniu silnika.

PS. Mechanik zalał mi syntetykiem Castrol SLX 5w40 .. ten SLX jest bardzo trudno dostać i jest drogi, mogę kupić 5W40 magnatec albo edge?

Dzięki i pozdrawiam.

no wlasnie najczesciej w trasie lyka

a nie po miescie

norma to litr na 1000 kmow

spotkalem wiele x20xev z naklejka ostrzegawcza pod maska z ta informacja

a tematow o tym od groma

i o zmianach oleju tez pisano

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zaleję pod max. i będę obserwował. Wiem, że górna norma to 0.7 na 1 kkm ... aczkolwiek gdyby spała 1l na 1 kkm to powinienem przy spalinach to zobaczyć, a nie raz się pochylałem, obserwowałem i nic. Reszta płynów czysta i bez zmian. Kolory każdego płynu w normie (więc raczej nigdzie się nie miesza). Bardziej martwi mnie to, że niecały rok temu była kpitalka (głowica, uszczelniacze, pierścienie, wały, etc), oczywiście wszystko, suche nic nie poci. No cóż zostaje obserwacja,

Co do oleju, konkretnie o Castrolu nie znalazłem (domyślam się, że pewnie chodzi o lepkość, aczkolwiek chciałbym mieć pewność), mógłbyś powiedzieć, czy mogę zalać obecnego SLX Castrolem magnatec lub innym jeśli ktoś poleca?

Edytowano przez rysiek00

dla x20xev granica to litr kolego

tak przynajmniej jest na naklejkach GMa w komorze silnika ktore widzialem

co do olejow to kazdy poleci cos innego

skoro spala olej to po kij lac drogi ??

ja np leje syntetyk GMa i dolewam jak musze

co do zmiany lepkosci to raczej nie tedy droga

choziac niektorzy przechodza na polsyntetyk a w ekstremalnych warunkach na mineralny

szkopul w tym

ze jeden silnik bedzie np spalal wiecej mobila a drugi castrola

po zmianie spalanie firm moze spasc w obu ale nie musi

dojscie jaki olej bedzie znikal w najmniejszych ilosciach zajmuje troche czasu

niestety kazdy silnik to indywidualna sprawa

To może inaczej. Obecnie mam wlany 5W40 Castrol SLX (syntetyk), nie chcę go zmieniać, chcę dolewać, pytanie co mogę (konkretnie) taniego[1] do niego dolać.

[1]. Nie chcę najtańszego, który jakimiś szlamem zawali silnik po roku. Typ jazdy raczej miejski + korki, trasa rzadziej.

Dzięki.

castrola 5w40 normalnego tanszego

a nie SLX mozesz dolewac bo czemu by nie

ja bym zmienil olej tak czy siak nastepnym razem na tanszy ale tez firmowy

nie napisalem ze masz lac najtanszy badziew z ''biedronki''

poczytaj watki o olejach

co chlopaki wlewaja do swoich

Edytowano przez gawlak

Moje Z18Xe po trasie 1170km łyka regularnie do 0,5l jeżdząc po mieście nie ubywa nic. Ecoteki tak mają

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie panikujcie, w innych markach silniki tez biorą olej.

Jedne mniej, inne więcej.

A kolega rysiek jakby poczytał temat o olejach to już by wiedział że jednak warto zmienić olej na inny, bo w jego przypadku cena nie idzie w parze z jakością

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jestem daleki od paniki ten typ tak ma i dla mnie to żaden problem.

U mnie znów na odwrót, w mieście sobie łyknie jakieś 200-300ml na 1000km, silnik po remoncie. A w trasie nie wziął mi praktycznie nic a trasy robiłem 300km w jedną i za kilka h powrót też 300km i tak kilka razy i nie widać ubytku.

A właśnie że nie. Moja 1.8 nie bierze w ogole oleju czy to trasa czy miasto 204000km przebiegu. Znajomy też ma ten silnik i też nie dolewa. Zwykle jeżdżę po mieście i nie ubywa. Trasa od czasu do czasu i też nic. Dzisiaj nawet 600km viki zrobiła i jak było tak jest. W tym miesiącu 1200km trasy i nie dolewam. Oba jeżdżą na mobilu 10w40. Moja do 170000km jeździła na pełnym syntetyku. Wg mnie to zależy od tego jak ktoś dbał o silnik. Mój jest w super stanie dzisiaj w trasie przy normalnej jeździe bez oszczędzania spalanie 5,9.

Edytowano przez norbert007

norbert007 czytaj ze zrozumieniem

to jest gorna granica dla tych silnikow

sa takie ktore nie biora nic albo nawet tego nie zauwazysz od zmiany do zmiany

Ty akurat masz farta

ale to jeden przypadek na kilkaset na forum

statystycznie te silniki lubia olej i tyle

masz farta norbert. po prostu udalo ci sie hahahahaha

Gawlak jest debesciak.

Od września posiadam vectre B 1.6 ecotec . 97r. od 1 wł. z przebiegiem 170 tyś km. gaz sekwencyjny 11 lat. i powiem wam ,że odrazu po kupnie zalałem nowy olej shell 10w40. Jestem młody i lekkiej nogi nie mam więc przez 2500 km silnik miał życie nie lekkie ze mną. po tych kilometrach sprawdziłem bagnet i było prawie minimum.dolałem litr oleju znowu do stanu MAX. i jeżdze teraz delikatnie. zrobiłem już tysiąc km od dolewki. dziś rano sprawdzałem stan oleju i dalej jest MAX na bagnecie. Chyba ecoteki nie lubią wysokich obrotów...

Ja ganiając swoją w przedziale 160-180km/h po autostradach tak dolewam jak jadę delikatniej wciąga mniej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.