Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
LuccaSsz

Malowanie proszkowe sprezyn . Wady i zalety.

Polecane posty

Tak jak w temacie. Ktos kiedys malowal sprezyny proszkowo? Co mozecie na ten temat powiedziec? Jakie zauwazyliscie zalety i wady? Jakie sa mniej wiecej koszta takiego pomalowania?

proszek jest wypalany w okolicach 200 stopni C, wiec można malować, stal sprężynowa nie straci swoich właściwości

kosztów nie znam, ale dobrze byłoby jeszcze przed pomalowaniem wypiaskować

ja malowałem 15 zeta od sztuki i powiem tak trzyma się super i jest spory wybór kolorów

W sumie przez 2 lata pracowałem w lakierni proszkowej więc takie sprężyny powinny być wypalane w temperaturze 220 - 260 stopni kolor w RAL wiadomo gdzie 9016 to biały - śnieżnobiały a kolry niebieski zaczynają się od bodajże 50 .. do 50 ...

czerwone to zaczynają się od 30 ... a zielone chyba od 60 ...

co do wytrzymałości to zależy są lakiernie i ... lakiernie

Ja pracowałem w lakierni gdzie musieliśmy spełniać wszystkie normy UE - dofinansowanie z UE

Musi być super dobrze wyczyszczone (przez nich )

lakierowanie w zależności może być tanio bo np akurat jadą tą farbą czas od momentu oddania im do polakierowania ok 2.5 h (porządnie zrobione)

Drożej kiedy muszą specjalnie napełniać pojemniki z farbą dla ciebie - co do kosztów nie orientuję się

Edytowano przez neo_82

No to najpierw piasek potem proszek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za wszelkie info

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!!!!

Edytowano przez JarekS

Jesli o sprezyny chodzi to wlasnie chce je na nowo pomalowac.. mowisz obejdzie sie bez piaskowania wiec sprobuje je chemicznie oczyscic ale czym?

Kurcze szkoda ze mieszkasz tak daleko.. w moim przypadku bedzie dosc duzo elementow do piaskowania i malowania proszkowego wiec moglbym liczyc na jakis rabacik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez LuccaSsz

skuteczny jest Scansol. Nakładasz, czekasz chwile az zacznie się łuszczyć i do boju szczotka drucianą. Ja z niego korzystałem gdy musiałem usunać lakier z aluminiowej ramy rowerowej i robota to z 1,5 godzinki

Tak się składa że miałem okazję brać udział w puszczeniu kilku serii sprężyn malowanych proszkowo. Jedna seria była robiona bez piaskowania - chemicznie czyszczone, druga seria piaskowane rzutnikami. Na koniec wysłali chłopaki kilka europalet do zamawiającego i te po chemicznym czyszczeniu odrzucili. Nie przeszły testów, proszek odskakiwał. Wniosek z tego taki, że jak dobrze wypiaskujesz dalej wrzucisz na kataforeze to powierzchnia pod proszek jest idealna.

Ps dziś kupiłem dużą profi piaskarkę

Czyli jak ma byc to wszystko zrobione porzadnie (QuickColor NIE MOWIE ZE TY ODWALASZ FUSZERE! ) to najlepiej piaskowac wszystko.. czyli wszystko jasne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za info Kawi

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Edytowano przez LuccaSsz

Przed :

Po:

20110427211641.jpg

Ubrane:

s5030179.jpg

Koszt : 100zł za piaskowanie , obróbkę chemiczną i malowanie w proszku

lakiernia na terenie MeraElzab Zabrze

Już ponad dwa lata na samochodzie i poza zwykłymi otarciami między zwojami nic nie pęka czy tym bardziej odpryskuje...

a wiesz moze jak duza maja ta piaskarke? chodzi mi glownie o to zeby zmiescily sie sanki... tych co juz pytalem o to czy sanki da rade zrobic mowili ze niestety ale sie nie zmieszcza

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po malowaniu proszkowym elemanty nie powinny byc matowe?

...no widać ze nie bo to matowe nie jest i na pewno nikt tego lakierem nie malował.

Zresztą kolektor też mam malowany w proszku i daleko mu do matu

s5030138z.jpg

Lakiery proszkowę są lakierami gładkimi, i chropowatymi, każdy w połysku połmacie i macie. Jest wiele wiecej rozróżnien połysku i oznacza się go w skali procentowej odbicia światła, i jest to od 30 do 90%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.