Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

kocył

Wyciągam kluczyk a kontrolki świecą

Polecane posty

Witam serdecznie

Samochód VB 2.0Dti 1998r. Chciałem dziś odpalić samochód. Wsadziłem kluczyk do stacyjki, przekręcam w pozycję II zapalają się kontrolki, przekręcam dalej bez żadnego oporu na pozycję III. Rozrusznik nie kręci, kontrolki świecą dalej. Cofam kluczyk, wyciągam ze stacyjki, kontrolki świecą dalej. Kilka prób tam i spowrotem, kluczyk bez żadnego oporu można obracać tam i spowrotem. Blokada kierownicy działa, da się bez problemu zablokowaći odblokować, kluczyk bez żadnych trzasków obraca się z stacyjce. Ostatecznie odpiąłem masę od akumulatora i wróciłem do mieszkania zaglądnąć na forum, ale chyba nikt nie miał jeszce takiego problemu.Dodam, że samochód posiadam 3 lata i nigdy nie miałem żadnych jaj ze stacyjką. Co to może być?? Jutro po pracy trzeba będzie coś pomajstrować. Pozdrawiam serdecznie.

Musisz wyjąć stacyjkę. Musiało coś z niej się wypiąć albo ułamać. Z tego co kojarzę to będzie problem między wkładką a kostką stacyjki. Tam jest mechanizm odpowiadający za skoki między pozycjami i odbijanie z pozycji rozruchu

Problemy mogą być 2 ,

1 to urwany ten wybierak od wkładu stacyjki

2 uszkodzona kostka elektryczna

zdejmij kostkę i obejrzyj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

O to mi chodziło. Brakowało mi tylko słowa

No i mamy winowajcę. Okazało się, że ułamał się kawałek zaznaczonego na zdjęciu "cycka". Najgorsze, że reszta została w środku. Jutro spróbuje to wygrzebać bo dziś już za ciemno. Co teraz mam z tym zrobić, chyba pozostaje wymienić cały bębenek. Tylko gdzie go kupić, allegro, szrot? No i chyba przekładka zapadek żebym nie musiał mieć innego kluczyka do stacyjki i innego do drzwi hehe. Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

kup nowy na allegro a najlepiej całą stacyjkę, przełożysz zapadki i na długi czas zapomnisz o kłopocie.

Witam

Właśnie skończyłem składać mojego grata i wszystko działa jak wcześniej. Koszt operacji 16.50zł za nowy bębenek do stacyjki. Czas operacji 1 godzina z przełożeniem zapadek i podpiłowaniem ich. Dziękuję za wszelkie porady i zainteresowanie. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

odgrzebie kotleta ale co tam, znajoma ma problem z VB 1.6 16V, czasem gdy chce wylaczyc silnik to kluczyk jest w pozycji 0 a silnik dalej pracuje, problemu szukac w kostce stacyjki ?

Wymieniany był włącznik swiateł stopu ? Jesli tak to byc moze zły wzieła czyli z wersją tempomatu. Ja tak samo mam i czekam na drugi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wyłaczam silnik trzymając pedał hamulca bo inaczej cała deska jest oswietlona

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie rozumiem ? co ma wlacznik swiatel stopu do nie gasnacego samochodu ? ;p

Też tak mówiłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> odkąd sam sie o tym nie przekonałem. Po wymianie tegoż włącznika tak zaczeło mi się dziać wyjmuje ten włacznik auto normalnie gaśnie. Poprostu jak się weźmie nie ten co trzeba (czyli z tempomatem) to tak się dzieje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale tam nic nie bylo zmieniane

BEAT..

u mnie był wyłącznik świateł.

Przychodzę rano do samochodu - wsiadam i pełne zdziwienie wszystkie kontrolki świecą jak przy zapłonie dodatkowo kontrolka silnika mruga jak szalona - myśle sobie - to koniec. Przekręcam kluczyk - auto kręci ale nie zapala. podłączyłem z auta żony kabelki - dalej nie zapala nawet po podładowaniu. Zdenerwowany wyciągam kluczyk i wciskam hamulec tak odruchowo KONTROLKI ZGASŁY ??? zdziwienie jakich mało. Ale dalej trzymam ten hamulec... podładowałem jeszcze trochę na kabelkach po czym odpalił. Przy wciśniętym hamulcu wyłączyłem silnik i już było ok.

Historii wymiany wyłącznika stopu nie znam ale już zamówiłem nowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.