Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kocył

Wyciągam kluczyk a kontrolki świecą

Recommended Posts

Witam serdecznie

Samochód VB 2.0Dti 1998r. Chciałem dziś odpalić samochód. Wsadziłem kluczyk do stacyjki, przekręcam w pozycję II zapalają się kontrolki, przekręcam dalej bez żadnego oporu na pozycję III. Rozrusznik nie kręci, kontrolki świecą dalej. Cofam kluczyk, wyciągam ze stacyjki, kontrolki świecą dalej. Kilka prób tam i spowrotem, kluczyk bez żadnego oporu można obracać tam i spowrotem. Blokada kierownicy działa, da się bez problemu zablokowaći odblokować, kluczyk bez żadnych trzasków obraca się z stacyjce. Ostatecznie odpiąłem masę od akumulatora i wróciłem do mieszkania zaglądnąć na forum, ale chyba nikt nie miał jeszce takiego problemu.Dodam, że samochód posiadam 3 lata i nigdy nie miałem żadnych jaj ze stacyjką. Co to może być?? Jutro po pracy trzeba będzie coś pomajstrować. Pozdrawiam serdecznie.

Musisz wyjąć stacyjkę. Musiało coś z niej się wypiąć albo ułamać. Z tego co kojarzę to będzie problem między wkładką a kostką stacyjki. Tam jest mechanizm odpowiadający za skoki między pozycjami i odbijanie z pozycji rozruchu

Problemy mogą być 2 ,

1 to urwany ten wybierak od wkładu stacyjki

2 uszkodzona kostka elektryczna

zdejmij kostkę i obejrzyj

Please login or register to see this quote.

O to mi chodziło. Brakowało mi tylko słowa

No i mamy winowajcę. Okazało się, że ułamał się kawałek zaznaczonego na zdjęciu "cycka". Najgorsze, że reszta została w środku. Jutro spróbuje to wygrzebać bo dziś już za ciemno. Co teraz mam z tym zrobić, chyba pozostaje wymienić cały bębenek. Tylko gdzie go kupić, allegro, szrot? No i chyba przekładka zapadek żebym nie musiał mieć innego kluczyka do stacyjki i innego do drzwi hehe. Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

kup nowy na allegro a najlepiej całą stacyjkę, przełożysz zapadki i na długi czas zapomnisz o kłopocie.

Witam

Właśnie skończyłem składać mojego grata i wszystko działa jak wcześniej. Koszt operacji 16.50zł za nowy bębenek do stacyjki. Czas operacji 1 godzina z przełożeniem zapadek i podpiłowaniem ich. Dziękuję za wszelkie porady i zainteresowanie. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

odgrzebie kotleta ale co tam, znajoma ma problem z VB 1.6 16V, czasem gdy chce wylaczyc silnik to kluczyk jest w pozycji 0 a silnik dalej pracuje, problemu szukac w kostce stacyjki ?

Wymieniany był włącznik swiateł stopu ? Jesli tak to byc moze zły wzieła czyli z wersją tempomatu. Ja tak samo mam i czekam na drugi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wyłaczam silnik trzymając pedał hamulca bo inaczej cała deska jest oswietlona

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie rozumiem ? co ma wlacznik swiatel stopu do nie gasnacego samochodu ? ;p

Też tak mówiłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> odkąd sam sie o tym nie przekonałem. Po wymianie tegoż włącznika tak zaczeło mi się dziać wyjmuje ten włacznik auto normalnie gaśnie. Poprostu jak się weźmie nie ten co trzeba (czyli z tempomatem) to tak się dzieje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale tam nic nie bylo zmieniane

BEAT..

u mnie był wyłącznik świateł.

Przychodzę rano do samochodu - wsiadam i pełne zdziwienie wszystkie kontrolki świecą jak przy zapłonie dodatkowo kontrolka silnika mruga jak szalona - myśle sobie - to koniec. Przekręcam kluczyk - auto kręci ale nie zapala. podłączyłem z auta żony kabelki - dalej nie zapala nawet po podładowaniu. Zdenerwowany wyciągam kluczyk i wciskam hamulec tak odruchowo KONTROLKI ZGASŁY ??? zdziwienie jakich mało. Ale dalej trzymam ten hamulec... podładowałem jeszcze trochę na kabelkach po czym odpalił. Przy wciśniętym hamulcu wyłączyłem silnik i już było ok.

Historii wymiany wyłącznika stopu nie znam ale już zamówiłem nowy.