Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

malinowykrul

Ładowanie akumulatora

Recommended Posts

Mam Vectrę od ponad 4 lat, sprowadzona z Niemiec, akumulatora w niej jeszcze nie zmieniałem. Ładowałem go prostownikiem w zeszłą zimę i dziś przyszedł czas na kolejne ładowanie prostownikiem. Chciałem się dowiedzieć kiedy był wyprodukowany akumulator, bo nie chciałbym go jeszcze zmieniać. Może ktoś wydedukuje ze zdjęć. Według opisu po niemiecku jest on całkowicie bezobsługowy i ładuję go teraz prostownikiem Bass Poland PRO-952 z automatyczną regulacją wzmocnienia, który mam nadzieję, że mu tylko dopomoże. przełącznik ładowania mam na 2A- wolne ładowanie.

Please login or register to see this link.

Witam , wiesz 4 lata (nie wiadomo ile przed tobą był kupowany ) to już czas na zmianę aku nie bawiłbym się w ładowanie tylko raczej nowy

Nie wiem na ile poprawnie ładuje mi ten prostownik. Teraz po 6 godzinach ładowania, prostownik pracuje chyba w trybie doładowywania, tzn. przestaje ładować i po paru minutach jak napięcie trochę spadnie to znowu się włącza. Szkoda, że nie zmierzyłem napięcia na akumulatorze przed ładowaniem. Myślałem, że będę go ładować około 24 godzin- tak wynikałoby z przeliczeń, aku ma 53Ah, prąd ładowania nieco powyżej 2A. Czy myślicie, że akumulator już się naładował, czy trzymać go jeszcze parę godzin w trybie doładowywania? Przy odpalaniu auta, wszystko przygasało i ciężko miał rozrusznik, więc aku było słabiutkie.

Edited by malinowykrul

Mój dwuletni akumulator Centra Standard 55Ah odmówił posłuszeństwa, ciężko palił przy +-0 stopni, a po kilku dniach ostatnich mrozów nie zakręcił w ogóle.

Mam prostownik Bassa PRO-975-B. Wczoraj podłączyłem do ładowania na 6A (z tabelki w instrukcji), ok. 23:00. Prostownik na lampkach wskazał 50% naładowania. Lampka "Pełny" zapaliła się koło 2 w nocy, więc minęły zaledwie trzy godziny. Wyłączyłem ładowanie, bo tak napisali w instrukcji, ale teraz zastanawiam się jak to wszystko możliwe.

Przejeździłem na tym aku zaledwie dwie zimy, w poniedziałek kończy się jego dwuletnia gwarancja. Czyżby aż tak stracił właściwości w 2 lata? A może ładować go inaczej?

Edited by vectrabe

A ładowanie w aucie sprawdziłeś?

Nie mam do tego nic specjalnego, kupiłem kiedyś taki pizdryk z wyświetlaczem wkładany do gniazdka zapalniczki to pokazywał koło 14V.

Przy pomocy tego mierniczka sprawdzone dziś ładowanie:

- 13,6 na obciążeniu (światła, dmuchawa max, radio, ogrzewanie kabiny plus tylna szyba i lusterka)

- 14,4 bez żadnego innego wsysacza energii.

Ciekaw jestem ile to ma błędu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by vectrabe

żeby nie zaczynać nowego tematu , chciałem zapytać czy można ładować aku nie odpinając od niego klem i nie wyciągając go z auta ? czy w ten sposób nic nie uszkodze? np. elektroniki , głównie chodzi mi o doładowywanie aku prostownikiem z regulacją prądu

Nic nie uszkodzisz, chyba że odwrotnie podłączysz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">