Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

malinowykrul

Ładowanie akumulatora

Polecane posty

Mam Vectrę od ponad 4 lat, sprowadzona z Niemiec, akumulatora w niej jeszcze nie zmieniałem. Ładowałem go prostownikiem w zeszłą zimę i dziś przyszedł czas na kolejne ładowanie prostownikiem. Chciałem się dowiedzieć kiedy był wyprodukowany akumulator, bo nie chciałbym go jeszcze zmieniać. Może ktoś wydedukuje ze zdjęć. Według opisu po niemiecku jest on całkowicie bezobsługowy i ładuję go teraz prostownikiem Bass Poland PRO-952 z automatyczną regulacją wzmocnienia, który mam nadzieję, że mu tylko dopomoże. przełącznik ładowania mam na 2A- wolne ładowanie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Witam , wiesz 4 lata (nie wiadomo ile przed tobą był kupowany ) to już czas na zmianę aku nie bawiłbym się w ładowanie tylko raczej nowy

Nie wiem na ile poprawnie ładuje mi ten prostownik. Teraz po 6 godzinach ładowania, prostownik pracuje chyba w trybie doładowywania, tzn. przestaje ładować i po paru minutach jak napięcie trochę spadnie to znowu się włącza. Szkoda, że nie zmierzyłem napięcia na akumulatorze przed ładowaniem. Myślałem, że będę go ładować około 24 godzin- tak wynikałoby z przeliczeń, aku ma 53Ah, prąd ładowania nieco powyżej 2A. Czy myślicie, że akumulator już się naładował, czy trzymać go jeszcze parę godzin w trybie doładowywania? Przy odpalaniu auta, wszystko przygasało i ciężko miał rozrusznik, więc aku było słabiutkie.

Edytowano przez malinowykrul

Mój dwuletni akumulator Centra Standard 55Ah odmówił posłuszeństwa, ciężko palił przy +-0 stopni, a po kilku dniach ostatnich mrozów nie zakręcił w ogóle.

Mam prostownik Bassa PRO-975-B. Wczoraj podłączyłem do ładowania na 6A (z tabelki w instrukcji), ok. 23:00. Prostownik na lampkach wskazał 50% naładowania. Lampka "Pełny" zapaliła się koło 2 w nocy, więc minęły zaledwie trzy godziny. Wyłączyłem ładowanie, bo tak napisali w instrukcji, ale teraz zastanawiam się jak to wszystko możliwe.

Przejeździłem na tym aku zaledwie dwie zimy, w poniedziałek kończy się jego dwuletnia gwarancja. Czyżby aż tak stracił właściwości w 2 lata? A może ładować go inaczej?

Edytowano przez vectrabe

A ładowanie w aucie sprawdziłeś?

Nie mam do tego nic specjalnego, kupiłem kiedyś taki pizdryk z wyświetlaczem wkładany do gniazdka zapalniczki to pokazywał koło 14V.

Przy pomocy tego mierniczka sprawdzone dziś ładowanie:

- 13,6 na obciążeniu (światła, dmuchawa max, radio, ogrzewanie kabiny plus tylna szyba i lusterka)

- 14,4 bez żadnego innego wsysacza energii.

Ciekaw jestem ile to ma błędu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez vectrabe

żeby nie zaczynać nowego tematu , chciałem zapytać czy można ładować aku nie odpinając od niego klem i nie wyciągając go z auta ? czy w ten sposób nic nie uszkodze? np. elektroniki , głównie chodzi mi o doładowywanie aku prostownikiem z regulacją prądu

Nic nie uszkodzisz, chyba że odwrotnie podłączysz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.