Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tomekodra

czy uda sie czyms to usunac ?

Recommended Posts

Panowie pomozcie nie wiem co to jest ktos musial to wylac na maske nie wiem czy to jest jakis klej czy co czy da rade czyms to wyczyscic czy bedzie potrzebna wizyta u laiernika?

Please login or register to see this link.

wyglada jak jakiś zaciek

kup pastę tempo i zobacz czy ten zabieg coś da...

PS: lampy masz w opłakanym stanie...

Zacznij od srodkow ktore nie sa agresywne dla lakieru jakas benzyna ekstrakcyjna itp moze zejdzie. Poki nie wiesz co to jest trudno powiedziec jak to usunac.

No raczej nie bede wiedzial co to jest dokladnie nigdy bo to juz jest i tyle . Poprostu nie wiem co to za substancja i nie wiem czy to sie da w ogole czyms wyczyscic a lampy jak doczyscic?

Spróbuj benzyną ekstrakcyjną i miękką szmatką.

patrząc co jest na wycieraczkach to jakby jakieś soki z drzewa, kiedyś mi takie małe klejące pojawiło się na masce ale zeszło chusteczką nawilżoną do kokpitu, papier się przyklejał

Please login or register to see this quote.

Faktycznie może i to.

alkohol izopropylowy,

potem coś do usuwania smoly i kleju z lakieru. Tar&Glue Nielsena - tanie a dobre.

Lampy wypoleruj - jest o tym już dużo na forum.

A ten zaciek na masce to od kiedy masz? Bo fota chyba wiosenno-letnia jeszcze?

czasem jest akcja lakierników w miescie i leją maski jakimys gównami kwasem czy cos juz kilka razy sie na parkingach zdarzało ze bezbarwna powłoka lakieru powypalana itd , powiedz mi czy to jest chropowwate czy gładkie? czy odchodzi klar jak zadrzesz paznokciem czy to klejące jest? bo jak schodzi bezbarwny lakier to raczej czeka cie wizyta u lakiernika a jak schodzi to białe bez połoki lakierniczej to moze wystarczy wypolerować albo jak pisze ble jakimś alkoholem do usówania twardego brudu z lakieru tak by nie draznić powłoki czyli klaru

Edited by łukasz vectra B

To jest dosc twarde nie chce niczym zejsc tak drapiac czyms a to napewno nie jest z drzewa bo to ktos musial cos specjalnie wylac bo to jest za regularny slaczek no juz dosyc czasu to jest i niczym nie moge tego usunac i dla tego pytam czym by mozna to bylo usunac?

zrób lepsze zdjecia w lepszym swietle i z bliskiej odległosci

No juz lepszego nie mam ktore teraz dodaje no ale to cos musi byc specjalnie wylane bo taki slaczek sam z niczego sie nie robi

Wygląda na jakiś klej, żywice. Ale usuniesz to - najjpierw mechanicznie bo grube jest.

No oby zeszlo czyms we wlasnym zakresie bo nie chcialbym placic za takie cos lakiernikowi za zdarcie tego i pomalowanie maski troche to drogo wyjdzie .

moze to byc klej, sa rozne srodki na kazdy rodzaj zabrudzen, nie ma opcji by nie zeszlo

O to mnie pocieszyles tylko jakie to sa srodki? Wlasnie chce sie dowiedziec jakimi srodkami to moze zejsc.

Dzieki za podsuniecie preparatu i mowisz ze tym powinno to zejsc? Jak zejdzie to bede ci naprawde wdzieczny.

zależy.. nielsen to raczej na klej typu taśmy pod listwami czy klej z ciężarków na kołach, jeśli kleje typu super glue to raczej nie ruszysz tego takim środkiem

Wiec jakim srodkiem jak sie okaze byc to inny rodzaj kleju?

spróbuj dowiedzieć się co to jest najpierw, skąd się tam wzięło, nikt nie zagwarantuje, że to klej, nie będziesz przecież wszystkich środków kupował bo na każdy rodzaj zabrudzeń musi być inny środek - inny nie zadziała

Z doswiadczenia wiem ze tar&glue usuwa mi z auta wszystko co było zbędne na lakierze.

Jeżeli to jest faktycznie jakiś coś solidnego czego nie da się niczym usunąć to zostaje Ci tylko lakierownie.

Ewentualnie wcześniej kup papier wodny i na jakiś klocek staraj się zedrzeć to g**no do bezbarwnego lakieru. Potem polerka całego elementu najlepiej. Tzn. najlepiej było by całe auto zrobić.

dopiero gdy sam papierem nie usuniesz to lakiernik.

to wygląda na klej super glue albo cos w podobie

jak to klej to można spróbowac potraktowac to np suszarką lub czymś w podobie zeby to rozgrzac i spróbować zdrapać może nie wrzarło sie w lakier i zejdzie