Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

matthias88

sterownik centralnego zamka

Recommended Posts

Witam serdecznie! Posiadam vectrę b 1997 rok, posiada centralny zamek lecz nie na pilota, postanowiłem zakupić coś takiego

Please login or register to see this link.

no i już sobie wszystkie kabelki na sterowniku poznaczyłem ... Teraz mam pytanie, gdzie najlepiej zamontować ten sterownik tak aby były kable do podpięcia od centralnego, kierunkowskazów i akumulatora? W jakim miejscu sie montuje taki sterownik bo od sterownika kable nie są zbyt długie... Wiec gdzieś w jakimś miejscu muszą sie znajdować obok siebie w aucie kabelki od kierunków, zamka, i akumulatora? Może ktoś się zna i pomoże mi odnaleźć miejsce? Dziękuję z góry

Please login or register to see this image.

Edited by zubek73

Standardowym miejscem montażu jest boczek koło nóg kierowcy lewa strona. lub wrzucić za bezpieczniki.

Ja jak montowałem alarm to żeby nie było łatwo go wytargać to zamontowałem pod zegarami.

Edited by dexter23pl

szukać sie nie chce, nie?

a wszsystko na forum jest jak byk.

radze sie zapoznać przed założeniem

zmniejsz czcionke, nie pisz z Capsem.

Edited by thomashek

ok, znalazłem centralke orginalną na dole z prawej strony od pasazera, tylko teraz tak, centralny dziala z kluczyka nie dostalem zadnych pilotów, i teraz kupilem ten zestaw... moge zdemontować orginalna centralke i zamontować tą powyzej co kupilem? do tych kabli podpiac co byla orginalna zamontowana?

tylko jezeli tak moge zrobic to kostki ktore idą do orginalnej centralki mają troszkę inne kolory kabli niż moja centralka nowa... hm?

Edited by matthias88

Please login or register to see this quote.

tu masz opis złączy

Edited by nanab

A po co masz odpinać oryginalną??

Podpinasz się tylko odpowiednimi sygnałami do oryginalnej centralki.

ja ostatnio też byłem u goscia i zakładał mi w nogach kierowcy centralkę i wszystko działa poprawnie stara centralka zostaje

no ok dzieki, podepne się pod orginalną, tylko że do orginalnej idą troszke inne kolory kabli niż ja mam na mojej centralcee heh i teraz jak to sprawdzać co jest co....;/ chyba mam problem?

do tej centralki dostałeś schemat który kabel za co odpowiada, opis poszczególnych kabli w oryginalnej centralce jest między innymi w poradzie vb-elektryka>> montaż alarmu.

lutujesz jeden z drugim i po kłopocie.

Otwieranie CZ ze swojej dajesz do kabelka z tą samą funkcją na oryginalnej centralce. Tak na prawdę do oryginalnej podpinasz się 2,3 lub 4 kabelkami, otwieranie zamykanie CZ, ryglowanie, oraz domykanie szyb, reszte kabli bierzesz z zewnątrz z poszczególnych obwodów. Co gdzie i jak również zostało opisane w temacie montaż alarmu.

ok, myśle że ogarne:) no ja chce tylko podłączyć otwieranie, zamykanie, bagażnik z pilota i nic więcej:) no i kierunki by migały.... no to jutro juz mam co robic mysle ze sie udaa:) dam znać po:) dzieki wielkiee naprawde pomogłeś..

bagażnika z pilota nie podłączysz.

musiał byś ciągnąć dodatkowe kable do klapy z tego co pamiętam.

zeby migały kierunki to lepiej montowac to za bezpiecnzikami,

nie prosciej było kupic pilot do vb za 5zł i go zaprogramowac?

Ja mam identyczna Centralke,włożyłem pod boczek po stronie pasażera,ale w tym tygodniu ja wywalam wkładam oryginalny alarm. Co do centralki,najlepiej miernik w rękę i szukać,nic trudnego,30min roboty. Ja to zrobiłem na szybkozłączkach chociaż piszą żeby lutować. Ale widzę ze kolega JarekS już Ci bardzo pomógł.

Ja mam identyczna Centralke,włożyłem pod boczek po stronie pasażera,ale w tym tygodniu ja wywalam wkładam oryginalny alarm. Co do centralki,najlepiej miernik w rękę i szukać,nic trudnego,30min roboty. Ja to zrobiłem na szybkozłączkach chociaż piszą żeby lutować. Ale widzę ze kolega JarekS już Ci bardzo pomógł.

no zgadza się, no to rosiu pamietasz jak podłączałeś kolory w vektrze? jakie kolory od czego? no bo jak to teraz posprawdzam? chcę tylko podłączyć otwieranie, zamykanie, i kierunkowskazy zeby migaly przy tym nic więcej.... to kabelki od kierunków z centralki poprostu lutuje do kierunków tak? hehe elektryka to dla mnie magiaa na maxa:) doradz jak montowales dokladnie? dzieki

ja wszystkie kable podłączyłem w nogach pasażera z prawej strony. Wiadomo plus gruby czerwony,masa brązowy-ja akurat podłączyłem się pod śrubke za radiem,ale zawsze można inaczej. Podłączyłem sobie też domykanie szyb z pilota do czarnego przewodu przy centralce,prawy kierunek też tam znalazłem,od lewego ciągnąłem kabelek do złącza przy nogach kierowcy bo niestety przy centralce nie znalazłem. To pamiętam,jeśli chcesz to jutro napisze Ci dokładnie co i gdzie podłączyłem.

Witam. Po sprawdzeniu co i jak u mnie podłączone jest w następujący sposób:

-prawy kierunkowskaz---zielono-czarny kabelek koło centralki,lecz nie idący do niej

-lewy ciągnąłem do złącza przy nogach kierowcy---biało-czarny przewód

-zamykanie/otwieranie---brązowo-biały i brązowo-czerwony z wąskiej wtyczki przy centralce- tutaj musisz zobaczyć który do którego

-plus---gruby czerwony

-domykanie szyb---brązowo-czarny z szerokiej wtyczki centralki

-jeśli masz żółty przewód przy nowym sterowniku to podłączasz go pod mase

U mnie tak to jest zrobione i chula. Odpuściłem sobie przewody od syreny,odcięcia zapłonu i otwierania klapy bagażnika bo tego nie potrzebowałem

ok wielkie dzieki kolego!!! jutro od rana sie zabieram za to bo teraz już ciemnoooo sie zrobilo:) i napisze czy dałem radę.... a programowanie pilotaaaa jak?

czyli kable od nowej centralki wpinam poprostu do kostek ktore idą do starej centralki si?

Edited by matthias88

nie

stara centralka zostaje podłączona,

podpinasz sie tylko nowymi przewodami w te od centralki równolegle.

programujesz pilota jak w instrukcji napisane.

aha ok:) no tylko instrukcji debilee mi nie przysłali:(

Tak jak kolega wyżej napisał,stara centralka zostaje,co do programowania to się nie wypowiem bo tego nie robiłem...Same się zaprogramowały...

ok juz podłączyłem:) działa, kierunki mam:) otwieranie i zamykanie tez:) tylko nie wiedzialem jaki kabelek jest do klapy bagażnika;/

Możesz sprawdzić miernikiem.

Klapa bagaznika i tak nie zadziala tak jak pisal wczesniej dexter23pl.

Klapa zadziala tylko potrzebny jest przekaznik? Bynajmniej w mojej instrukcji jest tak napisane

Przekaźnik jet potrzebny tylko do sterowania siłownikiem bo wyjscie z centralki jest za słabe.

dzis po pracy jak bede miał chwile w nocy sprawdzę jak to jest na schemacie rozrysowane.

Edited by dexter23pl