Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Marek_NWE

Vectra b podstawowe audio

Polecane posty

Mam zamiar zająć się swoją viki i budżet mam niewielki, początkowo chciałbym wygluszyc drzwi, nastepnie wziac sie za glosniki i radio a pozniej dolozyc wzmaka i skrzynke basowa w bagaznik

myslalem nad takimi glosnikami:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

maty

radio

albo

albo

wzmak

i nie mam pojecia jak ogarnac kable, ile i jakie? tego nie wiem, nie wiem tez jak dokladnie przeciagnac instalacje z drzwi do radia

taki zestaw nie pokaleczy mi uszu?

Kolego ja mam z przodu głośniki ori, tył odpięty, w bagażniku mały subik 150RMS blaupunkta, wszystko pod radiem pioneer i powiem Ci że da się już tego słuchać. Tył jest odcięty bo te głośniki to porażka jakaś i dają niemiły pogłos. Nie napędzisz tym dyskoteki ani nie będzie Cię słychać w sąsiedniej wsi ale na początek jest naprawdę ok. Radio mam podobne do tego z linka, wzmak kup najlepiej używany, skrzynka może być nowa chociaż jak chcesz coś lepszego to może być używka. Czy jest sens wygłuszać drzwi wg mnie chyba nie bo dźwięk z nich jest dość dobry i nie trzeszczy plastik.

Edytowano przez norbert007

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Boze jak słysze i czytam takie głupoty to aż czasami sie zastanawiam czy ludzie nie są głusi..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego czy Ty kiedykolwiek słyszałeś jak gra zestaw ori bez wygłuszenia a jak po wygłuszeniu?

po drugie skad mozesz wiedziec jaki jest dzwiek w jego aucie, w jakiej kondycji sa głosniki i w jakim stanie radio bo wszystkie po kolei rzeczy mogą dużo przekłamywać..

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

po trzecie WYGŁUSZENIE drzwi to podstawa do jakiejkolwiek zmiany jakośći dzwieku w Naszym samochodzie,ale pewnie kolega o tym niewie pisząc takie bzdury.

odnosnie zestawu 2.1 pod radiem bez pieca jak napisałeś jestem pod wrazeniem że u Ciebie to gra, tylko zastanawiam sie jak jest z jakoscia dzwieku i jakie sa przestery przy 2/3 skali wzmacniacza

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> :leze:

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

Bez jakiego pieca

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> wzmak jest porządny na dobrych grubych kablach więc jak nie wiesz to nie pisz. Myślałem że to jest tak oczywiste że nie trzeba dodawać .Tak się składa, że jakieś pojęcie o tym mam i nie pierwszy raz składam audio. Kolega napisał, że budżet ma niewielki więc wygłuszanie zapewne budżetowymi matami jest dla mnie bez sensu. Radio kupuje nowe jak w linku więc będzie spoko. Taki zestawik nie jest oczywiście dla audiofila ale dla chłopaka myślę że na początek wystarczy. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie drzwi jak na serię grają bardzo dobrze ale tylko w połączeniu z subwooferem.

dobra, wracajac do tematu!

czy te maty sie na cos nadaja? moze lepiej kupic troche drozsze i osiagnac cos lepszego?

czy wygluszenie bagaznika cos da w przypadku gdy autko mialo dzwona (dupka skasowana ;/) i tyl jakby mocniej slychac?

jak ogarnąć okablowanie? kupic jakis gotowy zestaw kabli?

wzmacniacz najlepiej 4 kanaly?

i dalej nie wiem czy te boschmany nie sprawią że zaczne krwawic z uszu?!

poczytaj w CA na forum jest mnóstwo materiału na ten temat.

I chyba tyle w temacie.

Witam. Może pomogę, jeśli chodzi o schemat podejścia. W ostatnich tygodniach dokonałem montażu wspólnie z kolegą z forum VW car audio w mojej VB polift (mam sedan). Jeśli masz sedana to możesz się wzorować bez problemu.

Więć tak, z racji tego, że w aucie nic nie było poza radiem JVC a chciałem włożyć coś fajnego to postanowiłem zrobić wszystko etapami.

Jeśli nie zależy Ci na tym by od razu wszystko było kupione to ja zrobiłem tak.

1. Etap (Wygłuszenie drzwi przednich + rozprowadzenie wszystkich potrzebnych kabli + głośniki)

a. Wygłuszenie

Proponuję maty bitumiczne z aluminium - mniejsze ryzyko że w lato spłyną. Mi wyszło 13,5 maty o wymiarach 50x25 cm na parę drzwi przednich.

Generalnie musisz mieć do tego garaż i opalarkę. Musisz rozebrać drzwi i obkleić wewnętrzne i zewnętrzne części drzwi (dużo na tym forum o tym).

b. Rozprowadzenie kabli

Musisz kupić tak:

- 5 m kabla plusowego do wzmaka z miedzi

- ok. 17 m kabla głośnikowego z miedzi

- 5 m podwójnego ekranowanego kabla RCA wraz z przewodem REMOTE

- 0,5 m kabla masowego do wzmaka z miedzi

Plusowy ja pociągnąłem od aku, progiem od strony kierowcy do bagażnika.

Kabel RCA pociągnąłem progiem od strony pasażera do bagażnika.

Kable głośnikowe musisz pociągnąć sobie od poszczególnych drzwi do bagażnika i też progiem od strony pasażera (aby nie było zakłóceń od zasilania wzmaka).

Po rozprowadzeniu podłączasz ma starych kablach nowe głośniki ( ja podłączyłem tylko woofery na wstępie a tweetery miałem stare) i tak zostawiasz.

Masz wszystko gotowe pod wzmaka. Oczywiście zabezpieczasz taśmą izolacyjną wszystkie końcówki.

2 Etap (wzmak + podłączenie nowych kabli)

Kupujesz wzmak (najłatwiej jeśli planujesz mieć przód+sub w bagażniku to 4 kanałowy ewentualnie 2kanałowy a potem dokupić monoblok)

Kupujesz oprawkę pod bezpiecznik, bezpiecznik do plusowego kabla wzmaka, mocowanie dla masy, Podłączasz wzmaka, zdejmujesz tylko boczki w drzwiach. jeśli kupiłes głośniki (woofery+tweetery+zwrotnice) to podłączasz elegancko nowy kabel do zwrotnicy a z niej ciągniesz dwa podwójne - jeden pod tweter jeden pod woofer. Przykręcasz składasz i gotowe. Uruchamiać to wszystko i już.

3 Etap (subwoofer)

Kupujesz, wstawiasz do baga, podłączasz i gra muzyka.

Osobiście, jeśli Ci się nie spieszy i chcesz zrobić to bardzo dobrze a fundusze w jednym miesiącu nie pozwalają to polecam powyższy sposób. Bez pośpiechu, etapami, różnicę slychać już po 1 etapie (wygłuszenie + nowe głośniki na starcyh kablach). Zanim się przyzwyczaisz do nowego brzemienia dostawisz dobry wzmak i kolejny skok w jakości dźwięku.

jeśli chcesz szybko i z małym budżetem to podejście to samo tylko łączysz 3 etapy.

Pozdrawiam.

Edytowano przez LucasAndrew

wysokotonowe z tej aukcji da się wstawić w drzwi w fabryczne miejsce glosnikow wysokotonowych?

A po co ty chcesz głośniki z tyłu montować?

podaj jaki masz budżet na CA ,

co do tych boschmenów to daruj sobie ,po co ci dwudrożne

tu masz jak kabelki najlepiej poprowadzic

Edytowano przez młody222

kurcze, pomylilem linki mialy byc prawie identyczne tylko 16cm, na przod, i pytam czy mi wejda takie wysokotonowe alpine w fabryyczne sloty w drzwiach przednich. budzet na poczatek to ok 1000pln. liczylem tak:

300pln radio alpine

150 glosniki alpine

100 wygluszenie drzwi (pozniej tez bagaznik)

za 250 widzialem 4 kanalowe wzmaki blaupunkta na allegro

150 adapter do sterowania z kiery

75kable

i z 250 na jakas skrzynke tez blaupunkta

ceny sa z allegro, dokladnych przykladow nie wysle teraz poniewaz pisze z telefonu a zakladki mam w domu. i montaz chce rozlozyc na etapy, najpierw wygluszenie radio i kable potem glosniki i wzmak i na koniec skrzynia. takze kwota w jaka celuje to ok 1000pln

co do wzmaka blaupunkta ,jak na początek to ok

ale w tych pienądzach na suba znajdziesz coś lepszego

a i zainwestuj więcej w kable bo ta cena mowi sama za siebie

Jak na głośniki chcesz przeznaczyć tylko 150zł to nie kupuj żadnych buszmenów czy tym podobnych chińskich wynalazków

W tej kwocie mogę polecić coś takiego

W kwestii wygłuszenia polecam maty GMS'a

Kable zasilające też polecam kupić porządne a nie zestaw z MM

Radio Alpine powiadasz? Polecam serię CDA

Pozdr.

jesli mamy to juz dobrze zrobic to:

- 5 m kabla plusowego do wzmaka z miedzi 35mm2

- ok. 17 m kabla głośnikowego z miedzi

- 5 m podwójnego ekranowanego kabla RCA bez przewodu REMOTE

- 5 m kabla masowego do wzmaka z miedzi 35mm2

- 5 m kabla z miedzi dla REMOTE (ciagniemy tym progiem gdzie zasilanie a nie kable glosnikowe i RCA)

wielkie dzieki, o to własnie mi z kablami chodzilo!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.