Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
miziolgsi

y22dtr stuki w silniku

Polecane posty

witam jestem nowy na tym forum mam problem z moja viki i mam nadzieje ze spróbujecie pomóc mi je rozwiązać . ok 4 tys km temu zaczęły dochodzić dziwne stuki tylko przy przyspieszaniu i tak powyżej 0k 2300 ob.stuki sie nasiliły bo je słychać juz od najniższych obrotów przy przyspieszaniu i na wolnych obrotach jak silnik jest zimny.stuki te dochodzą od strony rozrządu i raczej nie z głowicy. macie pomysł co to?? panewka? czy jak panewka by zaczęła stukac to przejechał bym tyle km.?? a w ogóle zdarzyło sie komuś że by panewki sie posypały w tych silnikach??

nagraj filmik jak stuka

no dobry pomysł z tym filmikiem moze lepiej to nakieruje.

witam udalo nie nagrac filmik mam nadzieje ze pomoze.

dodam jeszcze ze po za tym dziwnym stukaniem silnik zachowuje sie normalnie.normalnie odpala ciepły,zimny nie kopci i ma swoją moc.

może sie nie znam ale czy nie zawiesza Ci sie wtryskiwacz??choć może to być problem z dołem silnika....niech wypowiedzą się mądrzejsi

dla mnie to cos na dole silnika stuka,nigdy nie mialem wczesnie diesla a tymbardziej problemu z wtryskami wiec nie wiem.

a jeslito dól silnika to moze wie ktos jaki to jest koszt zeby to zrobic??

a jak sprawdzić czy to wtryski???

masakryczny dźwięk a sprawdzałeś kolektor wydechowy? może wypeierdziało dziurę gdzieś ale to raczej brzmi to na mechaniczny dźwięk , mozę łożysko napinacza albo alternatora sie rozleciało , niech lepiej się wypowiedzą specjaliści z forum od Disla oni na pewno będą wiedzieć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a moze to koło dwu masowe na wykończeniu jest ?

Edytowano przez łukasz vectra B

sciągalem pasek i sprawdzałem łożyska i są oki.kolektor ?? raczej nie to nie taki dzwięk i raczej było by czuc spaliny pod maska.a nie czuć i mogło by turbo niedomagać a lata jak ta lala tylko ten stukot przerażający!ok 5 tys km temu robilem zmiane olej,filtr oleju,filtr paliwa,filtr powietrza,kabinowy,pasek,napinacz paska i kolo pasowe te na wale bo piszczalo. a kola dwu masowego to ona nie ma(ale akurat z tym nie jestem tak do konca pewien)wiec powinno wszystko hulać a tu d*pa....

Edytowano przez miziolgsi

to była Twoja pierwsza zmiana oleju w tym samochodzie w Twoim posiadaniu?

Dwumasy nie ma na 1000%.

Dźwięk typowo z silnika.

Rozebrac trza.

autem przesmigałem już prawie 100tys i zmiany robie co 10tys jedynie napinacz paska co 20 tys.i przez ten czas tylko w zeszlym roku tez na jesien swirowalo mi podciśnienie ale poradziłem sobie sam bez zadnych wymian......no by trzeba rozebrac ale problem jest w tym ze jestem teraz w szwecji a koszt zdjagnozowania takiej usterki jest równy wymianie silnika w Polsce i dlatego chciałbym się chociaż dojechać do pl a to prawie 1000 km. miałem nadzieje ze znajdzie sie ktos kto przerabiał coś takiego to bym chociaż wiedział na czym stoje i czy w ogule zapuszczac cie w taka trase...

moze wie ktos jak domowym sposobem sprawdzic czy wtryski dobrze działaja??

domowego sposobu kontroli pracy wtryskiwaczy -NIE MA.

obawiam sie że 1000 km możesz nie przejechać.-nie przywaliłś gdzieś miską olejową? może ten hałas pochodzi od lużnego łańcucha rozrządu,,,,? lub jednego z zaworów ?

Edytowano przez drano

miska jest cała.a co dziwne to stuki sa na cieplym silniku na zimnym prawie ich nie słychac.w weekend zwale kopulke klawiatury i tam popatrze co sie dzieje.no i sprawdze rozrzad bo tego jeszcze nie robilem.

a co moglo by sie stac z zaworem ze by tak klepał??

Popychacz hydrauliczny -tzw szklanka mógł paść.

bedzie trzeba to obejrzeć.

witam w sobotę próbowałem dojechać do garażu kolegi i podczas jazdy cos w silniku zatarabaniło zastukało i auto zgasło silnik kręcił ale cos tarabaniło i tak jakby chciał odpalić (oczywiscie nie meczyłem go zbyt długo)dzisiaj może uda sie porozkręcac troche i moze sie wyjaśni co to.

Stawiam piwo, że to łańcuch rozrządu. W tym modelu często po 200 tyś. pada. Jak będziesz coś wiedział, to daj znać.

właśnie napisz co sie stało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo ciekaw jestem i myśle że nie tylko ja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jarekw94 postawie ci dwa piwa jak bedziesz miał racje.narazie wiki stoi nie ma czasu ani miejsca zeby sie za nia zabrac male moze w tym tygodniu sie uda.pozdro

witam no w końcu dzisiaj znalazłem czas i miejsce żeby zdiagnozować viki i okazało sie ze to po prostu pękł wał korbowy masakra!!!! a te wcześniejsze stuki to pewnie była panewka bo wał pękł pod panewką na drugim cylindrze a więc trzeba łapać sie za portfel i wymieniać wał hehe pozdrawiam

To już któryś z kolei na forum przypadek pękniętego wału w 2.2 dti

no coś musi byc z nimi nie tak!!! teraz siedze i sie głowie czy naprawiać to?to czy wymienić silnik albo czy nie zmienić auta hehe

Jak to mówią...............jak posmarujesz tak pojedziesz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

no teraz będę musiał nie zile posmarować żeby pojechać dalej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.