Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Grzechu79

po raz drugi wybuchł kolektor ssący

Recommended Posts

Witam posiadam vectre b 2.0 16v benzyna - gaz , problem mam gdyż po raz drugi wybuchł mi kolektor ssący (dosłownie go rozerwało) ,, czy ktoś wie co może być przyczyną ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem czy ma sens regularne wymienianie kolektra .

Jak na LPG to wg mnie zebrał się gaz tam, gdzie nie powinien i strzeliło. Wtryski od gazu bym sprawdził.

obstawiam że w tej instalacji nie ma wtrysków bo to instalacja mieszalnikowa (II gen)

niestety źle zamontowana albo źle wyrefulowana potrafi przynieść więcej wydatków niż oszczędności

dokładnie jest to instalacja II generacji .

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> tak go już kupiłem. Ale to nie może być przypadek że stało sięto drugi raz . Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tej przypadłości ?

a czy zna ktoś w trójmieście jakiegośsuper magika od instalacji gazowych ?

Najlepszy sposób to przeróbka na sekwencję. Niestety zarazem najdroższy ale wtedy praktycznie w 100% eliminujesz ryzyko wystrzału. Na początek wymiana świec i przewodów, tylko na dobre. Następnie wizyta u gazownika na regulację i sprawdzenie poprawności montażu. Na IIgen. też można jeździć ale trzeba dbać o wymienione przeze mnie rzeczy bo będzie się kończyć jak u ciebie

ten silnik z powodzeniem śmiga na II gen, warunek: musi być dobrze założona i ustawiona

niestetynie polecę nikogo w trójmieście - poszukaj opinii tu:

Please login or register to see this link.

wpadła mi jeszcze jedna sprawa do głowy w momęcie wybuchu kolektora ssącego wydobył się ogromny kłąb dymu koloru niebieskiego. Czy to normalne ?

Niebieski dym bierze się zazwyczaj z oleju. Nie masz go w kolektorze? Kiedy wymieniałeś świece i kable?

świece i kable wymieniałem jakiś miesiąc temu ale właśnie ten dym po wybuchu dał mi do myślenia czy to napewno ma związek z gazem czy może w jakiś sposób gromadzą mi się spaliny w kolektorze ssącym ? Ale nie wiem czy to jest możliwe ?

Spaliny raczej nie są wybuchowe. Jakie założyłeś te kable i świece? Kiedy byłeś na regulacji gazu?

w sumie to nie wiem jakie to są świece i kable bo wymieniał to mechanik przy okazji wymiany właśnie kolektora po wcześniejszym wybuchu i wtedy była robiona również regulacja

teraz zamierzam sam wymienić kolektor

To zobacz bo najczęściej wybuchy gazu są tym właśnie powodowane. Przeczytaj z kabla i świecy. Możesz na początek popryskać kable wodą i w ciemności odpalić samochód. Zobaczysz czy jest burza. Czasem kiepskie kable wytrzymują 3-5 dni

Wymieniłem kolektor i zainwestowałem w przerobienie na sekwencję narazie jest ok , ale nie stety od czasu wybuchu świeci mi się kontrolka silnika i TC ? Co mogło się uszkodzić podczas tego wybuchu w TC ?

Prawdopodobnie coś z przepustnicą. Sprawdź błędy według porady, napisz tutaj to pomożemy

TC jest w jakiś sposób powiazana z przepływomierzem - może masz okazję go podmienić? A jak nie to pod kompa i odczyt błędów

Kolega ma x20xev więc komp nie potrzebny. Na zworkę odczyta. Przepływkę mógł uszkodzić wybuch

Edited by cichy117

które piny trzeba zewżeć aby odczytać błędy ?

Masz w poradzie. Chyba 5 i 6 ale pewnien nie jestem

odczyta błędy silnika (jak świeci się check)

tu bedzie błąd z innej puli (świeci TC) - i tego zworką nie odczyta

a jak mogę odczytać te błędy związane z TC ?

Podejrzewam że TC i błąd silnika są ze sobą powiązane. Odczytaj i napraw najpierw problem z checkiem a TC powinno samo się naprawić

Please login or register to see this quote.

zobacz kto ma na forum z twojego województwa najblizej do ciebie kompa i ci podlacza w gratisie tylko do niego pojedziesz i wszystko bedzie jasne, a jak nie to podlaczenie podkomp kosztuje od30-60zl

ok dzięki narazie za pomoc jutro sprawdzę te błędy i zobaczymy co dalej . Mam tylko nadzieję że to nic poważnego

Witam z samego rana sprawdziłem błedy są aż cztery a mianowicie : 0120 - czujnik położenia przepustnicy , 0325 - nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 1 , 0500 - czujnik prędkości własnej pojazdu , 0505 - usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego.. Koledzy napiszcie czy sam sobie z tym poradze ? I co dokładnie oznaczają błędy gdzie szukać tych czujników ?

przedewszystkim to czy mogę tak jeździć jakiś czas z tymi błedami ?