Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

blacksjz

Vectra B 2.0 DTI Błąd P1220

Polecane posty

Witam po wymianie sterownika w pompie wtryskowej po około tygodnia czasu auto przestało odpalać , podłaczyłem pod komputer wyskoczył błąd p1220 i usunełem go , co on oznacza ?

Z tego wynika że masz niedługo wydatek i to duży.

P1220 bosch podaje jako przestawiacz wtrysku.

Uszkodzony nastawnik kąta wtrysku w pompie wtryskowej .

Zaciera się nastawnik dawki.

P1220 "Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 1

Wartość rzeczywistego startu wtrysku poza wymaganym zakresem .

wrzuć na szukajkę p1220....sporo sie dowiesz. tym bardziej jak naprawiałeś tylko sterownik pompy.

czytalem troche ale nic mi nie pasuje do moich objawów ( check sie nie pali , auto nie kopci , mocy mu nie brakuje wszystko chodzi jak w zegarku jak odpali )

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Witam!

Może to być również pierwszy sygnał dla zacierającego/blokującego się tłoczka przestawiacza kąta wtrysku..

Pozdrawiam, HDTeam!

to panowie od czego zacząć , byłem przed chwila odpalic i nie odpaliła wystarczy ze 2-3 h postoji i potem juz nie pali jedynie na popych

No i własnie ten sterownik kosztował 1300 zl + 200 zl robocizna to szkoda wywalić w błoto

Dodam ze przy tankowaniu jak wlewałem paliwo to słyszałem takie dziwne bulgotanie jak by bylo tam powietrze

Witam!

Jeżeli masz do tego problemy z odpalaniem, to tu akurat problem nie leży po stronie elektronicznej, a w mechanice jak np. w zacinającym się właśnie tłoczku, który jak znajdzie się w niewłaściwej pozycji to auto nie ma prawa zagadać + może jakieś nieszczelności, że pompa szybko traci ciśnienie itd.

Miałem to samo; na kompach wszystko idealnie, ksiązkowo, parametry pracy wzorcowe, a po 3-4 godz. nie było mocy, żeby odpalić i pompa poleciała na stół za równe 1800 PLN..

Dodam, że do momentu rozbebeszenia pompy robiłem przelewy, trawersy, węże paliwowe, obudowy filtra, zaworki, uszczelki, gumeczki, czyszczenie wtrysków itd.. - To akurat nic nie pomogło.. Teraz staje jak chce i kiedy chce, nie ważne, czy dupką do góry, czy świece grzeją, czy nie; przekręcam i pali jak nowy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam, HDTeam!

No właśnie nasza viki chodziła bez awaryjnie od 2009 roku , koszt naprawy ktory byl to 150 zl mębramka turbiny i to bylo na tyle tylko sie lało i jechalo ale teraz to jak sie zaczyna pier*** to wszystko

To znalazłem na yt

p1220 to niestety regeneracja zacierającego się tłoka regulacji kąta wtrysku. chyba że sie zwarły przewody od dolnego zaworu, często schodzi z nich guma, oczywiście nie przez prąd. prawo ohma chyba każdy zna. jak się zewrą i się sterownik uszkodzi a nie musi, to jest to nie do naprawy - element 7 nóżek plus podstawa na porcelanowej płycie głównej. zwykle też objawem jest głośna metaliczna praca. przy błędzie p1345 czyli czujnik hala, wiadomo wymiana tego czujnika na taśmie, ale nie zawsze pomaga, czasami po wymianie dalej pokazuje błąd tego czujnika. wtedy uszkodzona jest płyta główna i cały sterownik do wymiany. błędy p1650 p1651 mogą się pojawić przy długotrwałej nieudanej próbie odpalenia samochodu. jeśli nie będą sie chciały wykasować też może to świadczyć o nieodwracalnym uszkodzniu sterownika. co do tego partackiego filmiku pokazującego jak naprawić sterownik - powinno być jak zepsuć sterownik, komentarz o fachowcu zbędny, tylko ludzie popsuli sobie sterowniki i tyle. jeżeli ktoś chce mieć dobrze zrobiony sterownik to zapraszam,

Witam!

Tak, te wszystkie filmiki jak to chłopcy rozkręcają pompę na asfalcie, albo w błocie i jakie to wszystko proste można wystrzelić w kosmos.. O ile samo klarowanie błędów itd. jest, nazwijmy to, poprawne, bo jest tam szereg zależności, a to właśnie od długiego bezskutecznego kręcenia rozrusznikiem, po zacierający się tłoczek do rozszczepiania się ścieżek czujnika Halla itd.

Ja walczyłem z tematem równy rok, gdybym od razu oddał pompę zaoszczedziłbym pewnie ze 4 puszki autostarta, kupę nerwów i brak zadymiania połowy osiedla

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No ale tak to teraz mam sprawdzony cały układ, i jak to kumpel powiedział, wraz z 'nową' pompą podwoiłem wartość auta

Ja znalazłem warsztat w Rumi, dużo dzwoniłem, pytałem, czytałem, sumarycznie jestem zadowolony, bo wszystko mi wyklarowali, pokazali, czułem się doinformowany..

Pozdrawiam, HDTeam!

Ja krótko i coś na temat.

Nic oddaje pompe do regeneracji

I jak po regeneracji pompy ?

U mnie dziś podczas jazdy dzialy sie cyrki auto w okolicy 2500 -3000 obrotów zaczeło szarpać i kopcić a próba przegazowania nie nie dawała jedynie dziwny odgłos silnika kopcenie i mocne szarpanie oraz CZEK który chwilami gasnął i sie zaświecał .

Postanowiłem przegonić auto na lepszej nawierzchni i wszystko OK a po podłączeniu interfejsu zapisane byly 2 błędy

P1125 b. u. krytycznego 1

P1220 -- || --

Co do paliwa (OO) jest 3/4 baku dolane dodatki typu skydd

Kilka razy w roku wywala mi ten błąd i zazwyczaj zimą ale nigdy aż tak nie szarpał - mam się już bać wydatków czy na cos szczególnie zwrocic uwagę ?

Ja bym zbierał kasę...

a za kilka tygodni mam wyjazd do Holandii i zaczynam wątpić czy nic sie nie padnie na trasie , lepiej wykupie asistance chocaz na parking mnie zaciągną wrazie W

Miałem podobnie - mechanik kazał wymienić filtr paliwa i lać dobrą ropę, rok jeszcze pojeździłem i w końcu tłoczek przestawiacza zatarł się zupełnie. Olej do ropy i jeździć

i co to Tobie da ?

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pare gr i czeka Ciebie regeneracja pompy

Ten błąd pojawił się juz kiedyś i pomagalo dolewanie mixolu ale nigdy takich ostrych objawów nie bylo.

Co pomoze asistance - wrazie W chociaz holowanie i ew nocleg to duzo daje juz troche akcji mialem w roznych krajach .

Link przydatny - thx

Mi pojawił się 1220 jak paliwo było kiepskiej jakości i była niska temperatura. Wytrąciła się parafina. Od tego czasu zrobiłem 20 tys. i już się nie pojawia.

Dolewanie mixolu pomaga. Jeśli przestało - to już końcówka i duże ryzyko jechać w trasę.

Też miałem bład 1220. Podłączyłem pod kompa i okazało sie że kąt wtrysku nie był stały tylko miał duże odchyły(nastawnik nie wyrabiał z korygowaniem kątu). Mnie pomogła zmiana kąta wtrysku. Poprzedni właściciel nie ustawił dobrze rozrządu na blokady po regeneracji pompy.Skorygowałem jego ustawienie i autko zaczęło lepiej jeździć i nawet troche mniej palić ropki. Co ważne pięknie odpala przy -20 stopniach C. Praktycznie jeden obrót wału, wcześniej to kręciłem i kręciłem rozrusznikiem nawet po 5 sekund chmura dymu i odpalił.

Edytowano przez haosen

u mnie jak dziś patrzyłem to kąt się zmienia za to wartość zadana jest troche jakby wysoka .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez zamela

Kąt nigdy nie jest stabilny. Zawsze troszke sie wacha, ale tylko troszke!.

U mnie na wolnych obrotach były wachania: od około 12 do 25 (niestety nie wiem w czym to było wyrażone, bo kolega mi kompa podpinał, jakiegoś chińczyka)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez haosen

Zamela mam dokładnie tak samo jak Ty. Wartość wymagana Desired Zmienia się co 1 od wartośći 7 - 10. Gdy w tym czasie wartość aktualną od 2.8 na wolnych a po przegazowaniu rośnie do ok 4,8. Dodam że wartość ta zmienia się już o 0,1. Czy to jest normalne ?

Witam!

Nie zakładam nowego tematu bo u mnie też problem dotyczy P1220

zauważyłem że przy dłuższej jeździe jednostajnej około 100 km/h wyskoczy czasem check engine i oczywiście muł :/ , po zdjęciu nogi z gazu lub wciśnięciu sprzęgła kiedy obroty spadną poniżej 2 tyś kontrolka znika ale jak zacznę kontynuować normalną jazdę i obroty dojdą do około 2 tyś. to znów check się zapala, jednak problem ustępuje na jakiś czas (dłuższy krótszy tj. dni lub tygodnie, zależy od trasy) jeśli na luzie przegazuje konkretnie silnik oczywiście walnie kłębem czarnego a w zasadzie bardziej ciemno siwego dymu i wtedy jazdę można kontynuować a kontrolka nie wyskakuje.

Oczywiście odczyt błedów pokazał w/w błąd

Edytowano przez wabikboy

A jakie ma kąty wtrysku ? jeżeli odczytałeś błędy trza było to sprawdzić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.