Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Adam100194

Kierownica nie wraca na środek

Polecane posty

Witam.

Od kupna mojej Verci mam problem z układem kierowniczym.

Mianowicie chodzi o to, że kierownica po wyjściu z zakrętu nie wraca do pozycji nominalnej, koła wracają, auta nie ściąga, ale kirownica pozostaję trochę skręcona, zależnie od zakrętu w prawo lub w lewo... Trochę wraca ale nie całkiem...

Prosił bym o jakąś pomoc w zdiagnozowaniu usterki...

Moje auko vectra b 2.0 dti KOMBI.

Jeszcze dodam że na przeglądzie wyszło że do wymiany łącznik stabilizatora, a kierownica chodzi leciutko (wspomaganie działa bez zarzutów).

Edytowano przez Adam100194

obstawiam maglownice ....

Jak czytałem objawy zurzytej maglownicy to swojego tam nie znalazłm.. dodam że nie ma żadnych stuków...

sprawdzenie maglownicy :

1. czy są widoczne wycieki na niej , pod nią (kapanie na asfalt ) , ubywanie płynu

2. sprawdzenie poprzez naciskanie opasek (osłon drążków ) czy nie ma w nich płynu

3.dźwignięcie dwóch przednich kół w górę i kręcenie ( łapiąc za koło ) i spr czy idzie płynie czy się "przytnie" zatrzyma , chyci ją na chwilę podczas tego manewru , ale tutaj też mogą wyjść górne łożyska amortyzatorów i to też może dawać taki efekt , a żeby do zdiagnozować to musiałbym sam sobie pokręcić tym .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

mógł byś na jakimś zdjęciu to pokazać, o którę części chodzi? może o taki harmoniki?

tak harmonijki na drazkach kierowniczych

u mnie bylo podobnie

kiera nie wracala na miejsce

musialem odbic w druga strone zeby wrocila

zakonczylo sie na wymianie maglownicy

No teraz moje pytanie brzmi: co się stanie jeśli tego nie naprawie? Bo powiem szczeże - mój budżet tego nie przewidywał

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i tak mnie natchnęło jeszcze teraz czy jest może jakiś gęstrzy płyn do wspomagania który by trochę poprawił sytuację? Nie znam zbytnio działania maglownicy, ale wydaje mi się że przyczyną są nieszczelności na jakiś ,,uszczelniaczach"..

Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem uszczelniacze do wspomagania. Podobno regenerują zurzywające się części chodzi mi tu głównie o produkt CERAMIZER, albo podobne...

Sprawdziłbym jeszcze na twoim miejscu same mocowania przekładni kierowniczej do belki podsilnikowej,są tam tuleje gumowe,które na skutek wycieków mogą powodować przemieszczanie się przekładni.drugą z możliwości są blokujące się łożyska amortyzatorów przednich.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dziękuję za odpowiedź, ale będę musiał z tym już poczekać do wiosny, będę miał swój własny kanał w garażu to na spokojnie wszysko sprawdzę...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.