Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

axen

rozrząd i koło masowe

Recommended Posts

czy przy wymianie rozrządu wymienia się koło masowe w tym silniku, czy te operacje można wykonać oddzielnie?

przy jakim przebiegu wymienia się koło masowe?

Nie wydaje mi się aby trzeba było wymieniac koło masowe - jeśli się nie rozpada...

A dlaczego wymieniasz rozrząd?

w tym silniku nie wymienia sie ani rozrzadu ani koła (w każdym razie nie okresowo) - chyba, że są ku temu powody / objawy

nie wymieniam rozrządu ani koła masowego, bo - nie mam Vectry

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pytam, bo mam zamiar ją nabyć - jaki silnik byłby najlepszy, żeby zaraz po zakupie lub po przejechaniu 20 -30 tys.km. nie musiał tych części wymieniać i wchodzić w koszty. Jak ma się ta sama sprawa ale z silnikiem 1,9 150 KM? ASO mówi rozrząd i koło przy 150 tys. km, ale praktyka mówi, żeby wymieniać przy przebiegu 90 - 100 tys.

Edited by axen

Najpierw należało by się przywitać. A co do kosztów ewentualnych napraw to nikt ci nie zagwarantuje że coś się nie posypie, w końcu będzie to auto z rynku wtórnego (Używane). Ja mam Cdti 150km podobno najbardziej awaryjny a mam nalatane powyżej 200tyś i looz co prawda kółko wymieniałem i pare innych rzeczy ale samochód to inwestycja więc jak nie chcesz dokładać to posadź się na coś małego i taniego typu Fiacik srejcento

Please login or register to see this quote.

Taki z salonowym przebiegiem ;-)

Nikt do końca nie wie co w aucie siedzi i co sie posypie.

Oto w Insigni 20 CDTI -z przegiegiem 72000 km -(auto obecnie 2 letnie z salonu) -zatarła sie rolka prowadząca paska rozrządu.

Tylko dzieki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności -skończyło sie na wymianie rozrządu.

myślę że w takim razie 2.2 dti będzie OK

Może nie ma 150KM i nie jest supernowoczesny ale jeśli chodzi o koszty to zapewniam że jest tanszy w utrzymaniu (mam VC z tym silnikiem od 5 lat) i osprzet jest chyba mniej awaryjny

Bo jest go mniej :-)

nie liczyłem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

moim zdaniem temat napisany od d*py strony

rozrząd i koło masowe

nie wiadomo do jakiego auta dopiero po dalszej wymienie wpisów można się czegoś tam doczytac - dla ludzi szukajacych wiedzy na torum ten temat jest totalnie bezużyteczny.

Kolega się czepia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Obojetnie jaki silnik to coś zawsze będzie , fakt do 2.2 czesci tansze i chyba mniej problemów ( jedynie pompa to problem ale nie zawsze )

Edited by krystian8

Raczej grzecznie napisał że takich tematów było masa... Ten widać już się nadaje do zamknięcia.