Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
piotreksmolak

Problem z hamulcami

Recommended Posts

Witam. Mam problem, ostatnio zauważyłem że po zahamowaniu hamulce nie odpuszczają od razu (szczególnie tył) i dopiero po przejechaniu kilkuset metrów bez hamowania czuć że auto wyraźnie swobodnie się toczy. Czy ktoś ma jakieś teorie co może powodować takie opóźnione działanie? Dodam że stan płynu jest ok a układ nie jest zapowietrzony. Z góry dziekuję za pomoc

Musisz rozebrać zaciski i przeczyścić - tłoczki, prowadnice, nasmarować i po problemie

Dzęki za poradę, postaram się tak zrobić. Pewnie to pomoże bo ostatno potraktowałem zaciski Karcherem i jest już o wiele lepiej

Tak więc było długo spokojnie ale żeby nie było tak dobrze to znowu jest to samo, choć zauważyłem że najmocniej objawia sie to przez jakieś pierwsze 20 min jazdy. Później problem ustępuje. W związku z tym czy to może być wina zbyt starego płynu hamulcowego lub wężyków? Pytam o opinię bo mimo że to niewielki koszt to nie chcę wymieniać na darmo. Dodam że problem najbardziej dotyczy prawego tylnego koła

Edited by piotreksmolak

a skorzystałeś z tej porady powyżej?

jak nie to od tego zacznij - karcher jest dobry do mycia auta a nie czyszczenia zacisków

Najlepiej zlej hamulce zaraz po ostrym hamowaniu na pewno pomoże, a tak poważnie to zrób jak Zubek pisze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak jak Zubek pisze to już dawno zrobiłem. Rozebrane, wyczyszczone, nasmarowane i było dobrze tydzień. A przez ten tydzień to nawet się nic nie ubrudziło, więc jakieś teorie?

Edited by piotreksmolak

a czym smarowales prowadnice?Kiedy wymianiales klocki, i czy ten ktory wymienial wkrecal tloczki z tylu czy tylko je wciskal?

Czy po zdjeciu zacisku z auta, wciskajac delikatnie peadal hamulca tloczek sie wysuwa swobodnie? a po odpszczeniu hamulca lekko sam sie cofnie?

Please login or register to see this quote.

jedź do mechanika niech rozbierze zaciski, sprawdzi osłony tłoczków i tłoczki, stan linek ręcznego