Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość jarx08

Spalanie prawie 10l

Polecane posty

Gość jarx08

vectra c 2,2 DTi pali mi srednio w tej chwili 9,8 a nie cisne jej, mocy tez za bardzo nie ma, zimny to jescze gorzej prosze o pomoc mechanik niby stwierdzil ze przepływka ale tak bez przekonania, jak sprawdzic o co chodzi ,na sprawdzeniu błedów nic za bardzo nie wykazalo tylko uszkodzony Cim ale to bez tego wiedzialem , prosze o pomoc

Jarek

Po mieście tyle weźmie...

A pomiar z kompa czy spod korka? Jakie odcinki i gdzie jeździsz? Kiedy zmieniałes wszystkie filtry? Skrzynia ręczna? Termostat ok? Przepływkę możesz podmienic.

Zużycie paliwa 2,2DTI 125KM jest w przedziale 5,1-9,9L także jeśli miasto to ten typ tak ma...

mój pali w miescie 7.3-8.0 max i to w zimie

Gość jarx08

jezdze w cyklu mieszanym ale raczej poza miastem ,filtry zmieniane wiosna tego roku pozna wiosnamna kompie jest dzisiaj 9,8 jak ostatnio wyliczalem sam to wychodzilo tez kolo 9, zgadzam sie ze moze byc od 5,5 do 9 ale ja chyba nigdy na kompie nie mialem 7 chyba ze chwilowe, skrzynia reczna, termostat według mnie ok(trudno mi ocenic ale nic sie niedzieje), jezdze do pracy ok 15 km to tak codziennie ale glownie poza miastem mialem podmienic przeoł od sasiada zafiry ale chyba sie wystraszyl.... musze cos ztym zrobic zebym przynajmniej byl pewny co jest....

Rozumiem, że temperaturę łapie i utrzymuje minimum 85st? A po podpięciu kompa jakie parametry ma przepływka? Jeżdżę takie same odcinki do pracy - myślę, że 7,5 to max co powinien Ci teraz palić.

U mnie spalanie z ostatniego tankowania to ok. 8 litrów, jazda tylko po mieście. Biegi 2, 3, rzadko 4. Odcinki głównie od 2-6km.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja się do 8 nigdy nie zbliżyłem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość jarx08

TERMOSTAT JEST OK

W poprzedniej VB jak mi wzrosło spalanie o drugie tyle to okazało się, że przepływka padła.

Teraz odkąd mam VC nie zanotowałem więcej niż 6,2 - miasto i trasa

A moja VC 2.2 DTI pali w trasie max. 6.2 l (włączony klimatronic, 4 osoby),za to tylko w cyklu miejskim (5 km do pracy, tak że silnik nie ma szans się rozgrzać) - 10-12 l. I uważam że przy tej pojemności silnika jest to norma do zaakceptowania. Bez urazy koledzy, ale nie wierzę w te 7.3-8 l w miescie i to zimą. Natomiast 9,8l w cyklu mieszanym u kolegi jarx08 to moim zdaniem faktycznie za dużo.

U mnie przy jeździe tylko po Warszawie (przy obecnych temperaturach) na odcinkach 5-15km spalanie średnio wychodzi 7 - 7,5l. W trasie natomiast 5,5 - 6,1l.

U mnie w 1.9 120 km spalanie też wacha się w okolicy 9 - 10 litrów jeżdżąc tylko po mieście. Po sprawdzeniu dawek wtrysków wyszło że 3 wtryskiwacze są do naprawy. I stąd przypuszczenia że takie spalanie jest efektem złej pracy tych 3 wtryskiwaczy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

też mam 2.2 DTI 125 km i po mieście pokazywało mi 8.9 a teraz przy lekkim mrozie na 9.0 wskoczyło....na autostradzie to wiadomo 6.2-6.8 więc chyba wszystko ok :]

Jeżdżąc tylko w miescie to te 9-10 l jest w normie , trzeba wziąć po uwage jakie miasto ?

Inna osoba w innym mieście spali 1 lub 2 litry mniej

Sam jeżdżę w uk i tu są inne drogi wiecej autostrad , przykładem jest moje inne auto ( mondeo 2.0 pb) tutaj w uk spalało 9-10 l a jak jestem w polsce w zielonej górze to tam w 12 ledwo się miesciłem

U mnie od samego początku pokazuje pomiędzy 7,8-8,8l/100km na BC, natomiast licząc z dystrybutora wychodzi od 8 do 9 litrów/100km. W zimę jeśli nie ma śniegu spalanie w zasadzie identyczne, jeśli trzeba odśnieżać, to wiadomo - auto chodzi te kilkanaście minut na postoju, co mocno podnosi zużycie paliwa. Rekordowo zimą było 11l/100km. Miasto W-Wa, do pracy 8km.

zumi jak najbardziej masz prawidłowe spalanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)) u mnie zimą cykl mieszany 9-9,5l

Koledzy u mnie signum po Białymstoku w automacie 10,5 l/km latem ,zimą jeszcze nie wiem, wymieniłem wszystki filltry, nowa przepływka i takie spalanie a u kolegi VC sedan 2,0 dti manula 7,5 l/km przy cieżkiej nodze gdzieś kiedyś wyczytałem że 2,2 dti w automacie ma palić 10 i tyle

a bawi sie ktos z was w przyslanianie chlodnicy jakims kartonem czy cos?

A niby co to ma dać??

Jak masz sprawny termostat to niie wiem czemu ma to służyć

Ja wyzerowałem kompa i już mi na mieście pokazuje 8,9 L

Niby silnik szybciej się nagrzewa a co za tym idzie mniejsze spalanie...

przy -20 dużo da, w mojej bez kartona przy tej temperaturze wskazówka wogóle nie chciała sie podnieść, po zasłonięciu grila było już troche ponad 80 podczas jazdy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

też się zastanawiałem nad przysłonięciem chłodnicy ale w automacie przysłoniłoby to tez chodnice skrzyni i na mieście mogłoby doprowadzić do przegrzania skrzyni, więc myślę że to odpada

Spalanie zimowe, 100% miasto. Większość dojazdy do pracy w godzinach szczytu (11km Koziegłowy-Poznań)

Pistolet przy tankowaniu odbił przy 34 litrach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Uploaded with

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.