Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

szabrownik szrotów

Polift z silnikiem Z18XE możliwe?

Polecane posty

Witajcie

Trafiłem na taką ofertę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

I trochę się zdziwIłem, przód poliftowy, wnętrze też no i stary dobry znajomy Z18XE.

kolego uwazaj na nich, znajomy kupil tam auto i w sumie nic sie z nim nie dzieje, ale okazalo sie powypadkowe.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wersje poliftowe wychodziły od daty 17/09/2005. Silnik Z18XE montowano do 10/2005, silnik Z18XER dopiero od 11/2005.

Z opisu wynika, że to auto jest z 2005 roku, więc jak najbardziej możliwy jest ten silnik.

VIN prawdę powie.

dzięki, ja zwykle nie kupuje w takich miejscach ale zainteresowała mnie ta oferta właśnie z powodu tego silnika. Bo polifty są zdecydowanie bardziej dopracowana a w połączeniu z tym prostym silnikiem robi się z tego fajne auto. Oczywiście, wiem że z 4tyś na start do zainwestowania ale z tym się liczę.

Poza tym przed zakupem zawsze auto dokładnie sprawdzam, więc żadna naprawa pokolizyjna czy powypadkowa mi nie umknie.

Możliwe Mam taki sam zestaw !

no to jak tylko sprzedam moja VC wyjazd do Niemiec w poszukiwania takiego egzemplarza jak z linku ale z klimatronikiem, navigacja oraz 4 szybami elektrycznymi.

Przepraszam za OT ale

Czy ktoś jest w stanie rozszyfrować co za felgi są założone na tym aucie.

Bardzo mi się spodobały te felgi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ładnie auto się na nich prezętuje.

Dzięki

nie wiem co to za koło, ale może spodobają Ci się te, takie chyba nawet podobne

to są :

ASA REVOLUTION 18"

MODEL AR1 - BP

Przykładowa aukcja z tymi felami

Dzięki hdi za odpowiedź. Plusik poleciał.

buhaha dobre polift dopracowany teraz to pojechałeś...

ta ten słynny komis ..

na bank korekta przebiegu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kiedyś widziałem na mobile.de

polifra z takim silnikiem ale auto bylo bardzo bogao wyposażone to jest golas.. tylko felga efektowna..

podobno wnętrze trwalsze chociaż tego potwierdzić nie mogę,no i zawias tylny trwalszy nie wspominając już o CIM który jest poprawiony.

Jedna vectrę sobie odpuszczę, wpadło mi w oko audi a6 avant 2.4 165KM przedlift (tylko dwie lambdy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">) Samochód pięknie jedzie, będzie spalał w mojej jeździe ok 11l gazu (jakieś 2l więcej niż vectra) rdza go nie rusza, cimy nie padają,zawieszenie już potaniał więc koszty usunięcia luzów znacznie spadły i tylko przód bo z tyłu standardowa belka. Jednym słowem zakochałem się w jakości audi. Dla tego auta czas stoi w miejscu.

Edytowano przez szabrownik szrotów

Co do cima to czym niby rożni się polift a przedlift były i są i będą tak samo awaryjne

polift jest tylko zmieniony wygląd co za tym idzie gm dołożyło kasę a odebrało (odchudziło ) inne udogodnienia nawet sam zawór egr miał być ulepszony a wyszło że jest nawet bardziej awaryjny jak stary

nie bądź taki pewien co do audi (pojeździsz to pogadamy nie wiem jak a6 ale a4 sypały się równo w dzisiejszym świecie nie ma doskonałego auta troszkę wilgoci i zamiast jeździć pchasz każde auto nie ma jak stary diesel bez aku nawet jeździło się )

Edytowano przez xpirat

mam tego świadomość, ale jakość mnie urzekła, na razie jechałem tylko autem znajomego po swoje muszę wyruszyć do Niemiec jak tylko sprzedać vectrę. Jego auto jest z 99roku przebieg ma ponad 400tyś wnętrze za wyjątkiem jednego elementu wygląda jakby nie miało więcej niż 50tys km przejechane, tym elementem jest włącznik świateł który całe szczęście można tanio kupić nowy.

tak do 2000 to możne i były dobre ale od 2005 kicha gorsza jak vectra teraz coś się poprawili ale ogólnie jak myślałbyś kupować rocznik 2005 to poczytaj recenzje

to wiem, dlatego chce wersje C5 przedlift mniej lambd, prosty silnik jest co prawda dwumasa ale podobno wytrzymuje długo poza tym nie jest już taka droga jak to było kiedyś.

CIM to już był poprawiony pod koniec 2003 roku, tylko te pierwsze najczęściej z 2002 roku były słabe, co nie oznacza, że późniejsze nie padają czy to polift czy przedlift. Poprawione autamaty w polifcie taka sama bajka dalej ten sam szrot, silniki lepsze ? Hm odeszli od wolnossaka 3.2, od sprawdzonego 1.8, wprowadzili mega badziew czyli 2.2 Direct, że już o fali udogodnień w postaci: siłownika maski, przycisków otwierania bagażnika z drzwi pasażera, elektrycznej rolety tylnej szyby, małych wyświetlaczy w zegarach i kupie innych fajnych rzeczy zrezygnowali w polifcie.. i gdyby nie fakt że formy wtryskowe do produkcji elementów plastikowych musieli wymienić po 3-4 latach to przedlifty z nowymi silnikami klepali by do 2008 roku..

Tak informacyjnie podam iż według danych GM w polifcie wymieniono/zmodernizowane około ponieważ nie pamiętam dokładnej liczby 3000 (słownie trzy tysiące) elementów ! Oczywiście zaraz kilku tych co widzą tylko różnice estetyczne napiszą że to bzdura ale jest wiele elementów które są inne min. wiązki elektryczne np abs, tuleje tylnego zawieszenia, i wiele innych które znacznie mniej się psują !

po pierwsze cały marketing.. zmiana śrubki na innego koloru też była liczona jako zmiana..

część zmian była już w 2004 roku jak np poliftowe czujniki ciśnienia kół z 2 a nie 4 detektorami, podobnie CIMy.. w 2005 roku w przejściówkach większość instalacji elektrycznych (wiązki wnętrza, deski rozdzielczej, taśmy podsufitki) były już poliftowe i w czym niby te wiązki miały być lepsze ? Były wymuszone innym osprzętem elektrycznym i dlatego też musieli je zmienić, bo min. jak próchniały wiązki IDSu+ w przejściówce, tak w polifcie także próchnieją, skrzynie automatyczne poprawione w polifcie srutututu to samo, no tak zmieniono wiązki drzwi pasażera (inny przełącznik więc i inna wtyka czy na plus ? raczej nie) zrezygnowano z czujników poziomu płynu spryskiwaczy, z czujnika zużycia klocków ?

Z pozytywnych zmian: zmiana faktury plastiku deski i boczków oraz poprawione tylne zawieszenie, pokaż mi inne sprawdzone zmiany na lepsze.

siłownika maski poprawili jest na + i nie może się zepsuć nigdy w polifcie

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> to chyba też policzyli i mogą być z tego dumni

Edytowano przez xpirat

hehehe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> i poprawili jeszcze to że VC bez składanych lusterk nie mają modułu PDM w drzwiach pasażera i roboty więcej jest jak ktoś chce dołożyć do i owo..

a i w przejściówce wprowadzono bardziej cichą wycieraczkę tylnej szyby w GTSie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

A banany tylnego zawieszenia mają inne tuleje nie padające tak często jak te w pierwsze ! Nie ma sensu licytować ilości i jakości zmian zawsze zmajdzie się ktoś kto powie że bardziej podoba mu się przedliftowy przód itp. Ile głów tyle zdań !

wygląd dla mnie polift na + ale reszta ogólnie od przejściówki niczym się nie rożni oprócz ubytków (oszczędności gm)

zwróciłem uwagę na brak wygłuszenia grodzi, w moim przedlifcie jest w poliftach nie widziałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.